PSG bi mogao doživjeti velike promjene u vlasničkim strukturama jer su vlasnici iz Katara zaprijetili odlaskom nakon skandala u koji je bio uključen Nasser Al-Khelaifi.
![](https://www.svijetkladjenja.com/wp-content/uploads/2025/02/Screenshot_135-585x400.png?x85174)
Predsjednik PSG-a suočit će se s krivičnim gonjenjem u Francuskoj u sklopu poslovne istrage. Iako istraga nije direktno povezana s njegovim radom u PSG-u, mogla bi imati ozbiljan utjecaj na klub s Parka Prinčeva. Istraga se odnosi na Al-Khelaifijevu ulogu kao upravitelja katarskog državnog fonda, a postoji sumnja da je bio uključen u kupovinu glasova u upravnom odboru medijske grupe Lagardere, u kojoj je dioničar bila jedna od podružnica katarskog fonda.
Francuski tužitelji sumnjaju da je Al-Khelaifi utjecao na promjenu mišljenja jednog od katarskih direktora u upravnom odboru, a sve se to dogodilo tijekom bitke za kontrolu nad odborom 2018. godine. Tada su se za čelno mjesto borili milijarder Vincent Bollore, vlasnik Vivendija, i Bernard Arnault, vlasnik LVMH-a.
Na početku je katarski predstavnik glasao za Bollorea, koji je želio preuzeti kontrolu nad grupom, suprotstavljajući se dugogodišnjem vlasniku Arnaudu Lagardereu, no naknadno je promijenio mišljenje nakon sastanka s Al-Khelaifijem.