Bliži se zimski prijelazni rok, a Arsenal doveo veliko pojačanje iz Barcelone.

Naime, radi se Raulu Sanllehiju, koji u Barceloni ima ulogu glavnog pregovarača, a on je na Camp Nou doveo Neymara, Sancheza, Luisa Suareza…
On je u Barceloni proveo 14 godina, a sada će vjerovatno postati desna ruku glavnom treneru u Arsenalu Arsene Wengeru, kada se radi o odabiru pojačanja, te završetku transfera.
Njemu ugovor sa katalonskim klubom ističe 1. decembra, a u Arsenalu bi trebao raditi zajedno sa Hussom Fahmyjem, koji je pregovarač u Arsenalu od prošlog juna.
“U zadnje tri godine, mi smo doveli u klub dosta vrhunskih sturčnjaka, koji su se sprecijalizirali za različite stvari u nogometu”, kazao je direkotr Arsenala Ivan Gazidis, te nastavio:
“Mi smo dovođenjem Sanllehija napravili još jedan važan korak u podizanju kluba na veću razinu. On ima dosta ljudi u nogometnu svijetu, jer je proteklih godina bio uključen u dosta velikih transfera Europe. Njegova ekspertiza će nam mnogo značiti.”
Nakon što su potvrdili iz Arsenala transfer Sanllehija, Topnici su također doveliki i Svena Mislintata, a on će biti novi šef skauta.
On je prethodno bio deset godina u Borussiji Dortmund, a doveo je velika pojačanja poput Roberta Lewandowskog, Pierre-Emericka Aubameyanga i Shinjija Kagawe.
Arsenal se trenutno nalazi na četvrtoj poziciji u Premiershipu, a svoju narednu utakmicu igraju u subotu protiv Manchester Uniteda.