Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Nedelja 4.4.2021.


IzudinB

Recommended Posts

Premier liga

RRkV7YD.jpgyppitlT.jpg

PREMIER LIGA - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

Primera

VSACFaz.jpgs7HYJpe.jpg

PRIMERA - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

Bundesliga

QQHdTNf.jpghItQlvL.jpg

BUNDESLIGA - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

Ligue 1

2pzvg1i.jpgvTQaz8D.jpg

LIGUE 1 - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

(Koeficijenti 1.4. u 17:10 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Sa ciljem unaprijeđenja SvijetKladjenja zajednice, te zahvaljujući vašim prijedlozima kako istu unaprijediti, otvoren je SvijetKladjenja Viber Community kanal kojem se možete pridružiti potpuno besplatno! 

Na SvijetKladjenja Viber kanalu možete očekivati povremene pravovremene kvalitetne informacije za klađenje što će osigurati da određenu grešku kladionice, koja će biti napisana i objašnjena na forumu, možete ispratiti dok je u ponudi i po najboljim tečajevima. 

Spamanja neće biti pa će tako biti dana kada nećete dobiti nikakvu notifikaciju a biti će i dana kada ćete možda više puta biti notificirani o grešci u ponudi. 

 Prave informacije u pravo vrijeme su moć pa toplo preporučujemo da se pridružite SvijetKladjenja kanalu i pripremite za bogato sportsko ljeto.

Na ovaj način dodajemo još jedan u nizu kanala preko kojih možete biti obaviješteni o novim sadržajima na SvijetKladjenja portalu i forumu. Saznajte više o email i Chrome notifikacijama te praćenju određenih članova foruma

SKviber1.png

Link to comment
Share on other sites

Premier liga

Southampton - Burnley (13:00) bet365
Sudac: Andre Marriner (2.53)
Prosjek ekipe 1: 1.48
Prosjek ekipe 2: 1.34
bT2tcG6.png

Newcastle - Tottenham (15:05) bet365
Sudac: Craig Pawson (3.65)
Prosjek ekipe 1: 1.79    
Prosjek ekipe 2: 1.45
7IJG0YQ.png

Aston Villa - Fulham (17:30) bet365
Sudac: Anthony Taylor (2.65)
Prosjek ekipe 1: 1.75    
Prosjek ekipe 2: 1.80
yef0WDT.png

Manchester Utd - Brighton (20:30) bet365
Sudac: Mike Dean (3.53)
Prosjek ekipe 1: 1.66
Prosjek ekipe 2: 1.24
8qjVV9k.png

DIREKTAN LINK ZA KARTONE

Primera

Alaves - Celta Vigo (14:00) bet365
Sudac: Antonio Mateu Lahoz (4.00)
Prosjek ekipe 1: 2.57
Prosjek ekipe 2: 2.79
37BFkHE.png

Elche - Betis (16:15) bet365
Sudac: Adrian Cordero Vega (4.46) 
Prosjek ekipe 1: 2.50
Prosjek ekipe 2: 2.25
fDSbtU5.png

Cadiz - Valencia (18:30) bet365
Sudac: David Medie Jimenez (4.92)
Prosjek ekipe 1: 1.93
Prosjek ekipe 2: 2.14
mWW3rGC.png

Sevilla - Atl. Madrid (21:00) bet365
Sudac: Jesus Gil Manzano (4.23)
Prosjek ekipe 1: 2.11
Prosjek ekipe 2: 2.61
EuqU3th.png

DIREKTAN LINK ZA KARTONE

Bundesliga

Stuttgart - W. Bremen (15:30) bet365
Sudac: 
Prosjek ekipe 1: 1.85
Prosjek ekipe 2: 2.00


Union Berlin - Hertha (18:00) bet365
Sudac: 
Prosjek ekipe 1: 1.85
Prosjek ekipe 2: 1.62    


(Koeficijenti 04.04. u 16:15 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Jannik Sinner vs Hubert Hurkacz   finale Miami   pobeda Sinnera 1,53   (bez agresivnog kladjenja, bez singlovanja)

Pre nego sto pocnem sa analizom, moram da preporucim kolegama sa Foruma, da sto pre pocnu da se pripremaju/navikavaju za ovakva finala, poput danasnjeg Atp Finala Miami. Na veliku zalost, velika trojka Federer, Rafa i Novak su svake godine sve stariji, sve cesce biraju turnire na kojima ce igrati, a i sve cesce se povredjuju. Sa druge strane, klovnovi poput Zvereva, Tsitsipasa, Shapovalova i ostalih Rublova me nerviraju jos vise nego seljak iz Rosarija, pa mi posebno tesko pada sto cu najverovatnije sve manje gledati jedan toliko lep sport kao sto je tenis, najlepsa indivividualna igra u istoriji svih sportova. Ono sto danas gledamo u zenskom tenisu, vec sutra cemo biti prinudjeni da trpimo u muskom, ali ja se ipak nadam, a od danas cu poceti i sa molitvama na dnevnom nivou, da se nikada nece desiti da cu morati da gledam neko finale poput Dzumhura i Raonica, na primer.

Sa velikim zadovoljstvom cu, samo za vas, kolege sa Foruma, odvojiti od sna i pokusacu da vam predstavim Jannika Sinnera, pre svega. Upoznavanje sa Sinnerom nije najvaznija stvar kada je u pitanju danasnje kladjenje. Preporucujem, pre svega da obratite paznju na tog lika, a ako imate vremena, ili volite tenis, preporucujem i da pratite rezultate tog mladog igraca. Ne kazem da se kladite, vec za pocetak da ga pratite, a ima vise razloga za to.

Jannik Sinner je italijan kao sto je i Ibrahimovic svedjanin. Obojica su rodjeni u zemljama cije pasose poseduju, ali kao sto Ibrahimovic sa Svedskom ima nesto zajednicko, toliko i mladi Sinner ima nesto zajednicko sa Italijom, iako je rodjeni italijan. Ibrahimovic je po krvi, karakteru, obliku lobanje, ponasanju, stilu zivota, nivou inteligencije bio i uvek ce biti balkanac i to neopevani. Sinner je pretstavnik nemacke, nacionalne manjine, veoma brojne, u italijanskoj severnoj regiji Trentino, ali je imao tu nesrecu da je rodjen na teritoriji Italije, pa mora da se pretvara da voli Italiju. Kao sto svi znamo, Italija jeste osma svetska sila, ali kao sto Fiat nikada nece biti pristojan auto, tako ni italijani nikada nece biti ljudi. Pokrajna, ili bolje receno regija Trentino je vecinskim delom naseljena germanskom nacijom, preciznije receno gradjanima koji se osecaju juznim tirolcima, ali sve u svemu su visa klasa u odnosu na italijane, a koji su najblizi po karakteru nama balkancima. Germanska nacionalna manjina u severnom delu Italije svakako nije najsrecnija sto je prisiljena da zivi u zajednickoj zemlji sa ljudima pretezno juznjackog mentaliteta, a sto je potpuno prirodno. Koji bi normalni covek, bilo gde u svetu, a pogotovo severnjak pozeleo da ima bilo sta sa nekim juznjakom. U regionu Trentino, a i u ostalim severnim delovima Italije veoma su razvijeni desnicarski, separatisticki, da ne kazem rasisticki pokreti koji agresivno propagiraju gadjenje prema italijanskoj naciji, a pogotovo propagiraju odvajanje od te zemlje. Na zalost, kao i u ostalim delovima sveta, juznjaci se zakace za napredne i bogate poput pijavice i sisaju krv bogatima stotinama godina. Na srecu, ponekad na svetu i postoji neko zrnce pravde, pa je nemacka nacionalna manjina, uspela da se izbori za snaznu i cvrstu samostalnost. Region Trentino se zvanicno zove “samostalna autonomna oblast”, a to znaci da sa Italijom imaju zajednicko samo sto se nalaze na njenoj teritoriji. Zvanicni jezik je nemacki, pise se, peva i razmislja na nemackom, jede se nemacka hrana, uci se na nemackom, navija se za Mercedes i Hamiltona, voli se skijanje, hokej i plivanje, a mrzi se sve sto je cigansko (italijansko) pizza, Fiat, more, jug, Napulj … i ne samo sto se mrzi sve sto dolazi sa juga, nemacka nacionalna manjina uopste ne govori, ili ne zeli da razgovara na italijanskom, ne ide na italijansko more, dok porodice svoju decu salju na skolovanje u Austriju ili Nemacku. Rezultati takvog mentaliteta, karaktera i stila zivota jesu da je Trentino jedan raj na zemlji, jedan od najrazvijenijih delova Evrope, raj na zemlji u kojem ako bacis papiric na ulici, znaci da si juznak i da zasluzujes tesku robiju. Naravno da i tamo ima juznjaka, ali oni medju germanskom visom klasom sluze samo da otpusavaju wc solje, da kopaju, da seku drva u sumi, peru sudove u otmenim restoranima, beru voce i slicno. Inace, Trentino osim sto je turisticki raj na zemlji je i poljoprivredno najrazvijeniji deo Evrope, pogotovo su najveci proizvodjaci jabuka u Evropi.

Jannik Sinner je 2001 godiste i dolazi iz srca regiona Trentino i sa Italijom ima zajednisko koliko i vi kolege sa Foruma sa Marsom. Sinner je italijan koliko ste i vi marsovci. Ne verujem da ste ikada culi za italijansko prezime Sinner, a ne verujem ni da ste ikada culi za italijanska imena Singlide ili Hanspeter kako mu se zovu roditelji. Jannik je prvo naucio da skija, pa je tek nakon toga ucio da hoda, jer je na bilo kom severu skijanje stil zivota, pogled na zivot. Ne verujem da je bilo ko sa Foruma ikada cuo da neko iz Splita, na primer ide na skijanje, a svakako postoji razlog za to, a nije razlog sto u Splitu nema snega. Severnjaci vole skijanje pre svega jer skijanje predstavlja pogled na zivot, kao i plivanje. Ako se profesionalno bavite skijanjem, vi mora pre svega da ste pametni, a to znaci da niste sa juga, pa tek onda da ga volite. Osim toga, sistem takmicenja je takav da se sistem treninga i sistem takmicenja ne poklapaju, odnosno da ste prinudjeni da trenirate tokom cele godine kao mazga, dok su takmicenja samo par meseci godisnje, sto se kaze, nije to glupi fudbal pa da imas utakmice dva puta sedmicno po deset meseci godisnje. Sinner se skoro pa i profesionalno bavio skijanjem i to sve do cetrnaeste godine jer njegovi roditelji i dan danas drze mali skijaski centar. Od svoje osme godine Jannik se uporedo bavio i tenisom.

Na sebe sam posebno ponosan jer sam veoma rano zapazio ovoga lika, cak i kada je bio niko i nista. Ni danas nije nesto posebno, ali je eksploditrao prosle godine, pa je danas ipak “nesto poznatiji”. I ne samo sto sam ga zapazio, vec poceo da ga pratim, a brine me sto mi se sve vise i vise svidja. A emocije u kladjenju vode u propast, to svi znamo. Gledano van tenisa, osvojio me je svime, a najvise sto je pripadnik germanske, vise klase. Skroman, racionalan, vredan, stalozen, iako bez obrazovanja, iz aviona se vidi da iz porodice nosi germanki mentalitet. Nema ni jednu tetovazu na telu, nema devojku, ne glupira se, ne lupeta dok govori, ne koristi drustvene mreze, osim za informacije iz sveta tenisa, jednostavno sve suprotno od onih padavicara Zvereva, Tsitsipasa i ostalih Sapovalova. Sinnerovi roditelji nisu bolesne i iskompleksirane budale, deluju kao da ni ne znaju pravila u tenisu. Prepustili su ga jednoj teniskoj akademiji koji su odmah shvatili njegove kvalitete, pre svega ljudske. Jannik Sinner je pre svega jedno osvezenje, jedna oaza u svetu sporta, svetu poluspismenih primitivaca. Ovi iz akademije su veoma strpljivi i oprezni sa njim, vidi se veliki napredak, posebno na mentalnom planu. Inace, Sinner se pojavio “ni iz cega” prosle 2020-te godine, kada je skrenuo paznju na sebe, iako je u profesionalnom svetu tenisa jos od 2015-te. Do 2019-te je igrao turnire u mladjim kategorijama i neke “leve” turnire da bi 2019 usao medju Top 100 na Atp listi. U devetom mesecu prosle godine je ucestvovao na svom prvom Roland Garrosu gde je bio odlican ali je naisao na Rafu. U jedanaestom mesecu 2020-te je osvojio svoj prvi Atp 250 u Sofiji gde je u finalu dobio Pospisila. Ne zaboravite da je Sinner 2001 godiste , a ovo mu je prvo veliko finale u zivotu. Sa teniske strane, Sinner nema nista sto bi ga cinilo velikim talentom. Bolji je na brzim podlogama, ali je sasvim solidan i na zemlji. Servis prosecan, igra na mrezi “onako”, udarci sa osnovne linije solidni. Ali, zato ima ono sto niko nema, a to je glava, a to nema cenu, to ne moze da se kupi. Kada bi seljak iz Rosarija mogao negde da kupi glavu, ili samo mozak, samo nebo bi bila granica za njega. Mene vise interesuje u kom pravcu ce se Sinner razvijati nego da li ima sanse danas da pobedi. Prosle godine je zaradio tek 600.000 dolara od tenisa sto Rafa potrosi sedmicno samo na zalivanje terena u svojoj akademiji. U Miami-u je imao nesto laksi put od Hurkacza, do finala je dobio Ruusuvuorija, za koga nikada niste ni culi, Bublika i Bautista Aguta. Pre Miami-a je bio na 31-om mestu Atp liste , od ponedeljka ce biti medju prvih 25.

Drugi finalista je Hubert Hurkacz, poljak koji je zaista najvise pokazao na turniru, i koji zasluzuje titulu. Apsurd je da su bas Hurkacz i Sinner najbolji prijatelji, da treniraju zajedno, ponekad odigraju i neki double, cisto da zarade neki novac. Hurkacz je od onih igraca donje, nize srednje klase u Atp svetu, ali jedan od najkompletnijih tenisera. Nema nista posebno, ali su zato svi udarci skolski. I njemu je ovo prvo finale, i to vise nego zasluzeno. U prvom kolu je bio slobodan, pa je dobio Kudlu, otpad od igraca, a onda sledi poezija. Izbacio najpre padavicara Shapovalova, pa jos jednog padavicara Raonica, pa najveceg padavicara Tsitsipasa, pa u polufinalu Rubleva. Mec protiv Tsitsipasa je bilo pravo malo remek delo, Tsitsipas duplo kvalitetniji i talentovaniji, ali sta to vredi kada ima mentalna cepanja u mozgu.

I za kraj posta, napokon, kladjenje. bet365 u momentu dok pisem post mec kvotira 1,53 na Sinnera i 2,50 na Hurkacza. Pocetne kvote su bile 1,67 na “italijana” i 2,10 na poljaka. Kvota pada pre svega, jer je pola Italije uplatilo na Sinnera. Sta ja preporucujem? Kao prvo, preporucujem bez kladjenja na ovo finale, jer je to jedno od osnovnih kladionicarskih pravila, finala nisu za kladjenje. Kao drugo, preporucujem live kladjenje. Ako vam se ne svidja da se ne kladite, ili ne volite live kladjenje, kao trecu opciju, MOZDA neki over gemova.

Ja sam uplatio vec na Sinnera, ali samo da testiram sebe. NIKAKO kao single, vec kao double sa utakmicama Lige Prvaka i Lige Evrope. Igrao sam relativno agresivno, ali cu svakako biti zakucan ispred tv i spreman da u live kladjenju bez ikakve sramote promenim odluku. Ako neko zasluzuje titulu onda je to svakako Hurkacz, i ko voli visoke kvote ne bi smeo da propusti ovih 2,50. Ja cu pokusati da testiram sebe i svoju veru da je “sve u glavi”, a to znaci da cu podrzati trenutno “najzdravijeg” sportistu na planeti.

Link to comment
Share on other sites

Danas se isplati izvuci nekakva kombinacija za utakmicu Basaksehir - Yeni Malatyaspor

Nisam ljubitelj kladjenja turske lige, ali mislim da se isplati danas stavit okladu na ovu utakmicu.

Znaci radi se o direktnoj borbi za ostanak u ligi, a svi znamo da Basaksehir je ove sezone igrao LP i bili su prošlogodišnji osvajači turskoga prvenstva.

Domacini imaju dosta jaku momčad i po meni bilo bi veliko iznenađenje da ovaj tim ispadne iz lige, a jedan od razloga zašto sam izabrao ovu utakmicu je taj da kod gostujuće momčadi ima zaraženih od korona virus, sto bi mogli danas domacini iskoristit.

Osobno nebih htio preporučit da se sada isplati igrati sa većim ulozima na pobjedu ili nekakav hendikep(za manji ulog možda da) ipak se radi o ludim turcima, ali nekakvu igrat pobjedu u bilo kojem poluvremenu ili draw no bet okladu to bi se isplatilo!

 

84C950AC-DEDA-4A0C-B350-B812197B53F1.jpeg.bb3f59b42199457a02ddc3ed7a0122cb.jpeg

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Manchester United - Brighton 1 (1.75) bet365

Za danas ponuda nije kao jučer, ali može se probrati koji par. Evo ja biram Mancester Uniteda koji cilja završetak na drugoj poziciju u Premier ligi na kojoj se trenutno i nalaze sa bodom više od Leicestera koji također ima utakmicu više. United je favorit za pobjedu u ovom susretu i trenutno su bez poraza u posljednjih devet kola, iako u tom periodu imaju dosta neriješenih rezultata. Međutim Crveni đavoli su pobijedili posljednje dvije utakmice zaredom, a u posljednjoj su pobijedili West Hama (1-0).

United je na domaćem terenu ostvario 50% pobjeda ove sezone i u posljednje četiri je neporažen. Nisu izgubili kod kuće više od 2 mjeseca od kada ih je Sheffiled United šokirao na Old Traffordu.

Brighton se nalazi na 16. mjestu i ima 32 boda te je šest bodova daleko od posljednja tri mjesta. Klub još nije siguran, ali su pobijedili posljednje dvije utakmice zaredom što je očito poguralo momčad Grahama Pottera.

Brighton je u posljednjoj utakmici ostvario pobjedu od 3-0 protiv Newcatlea, a nedavna forma ohrabruje, sa samo jednim porazom u posljednjih pet utakmica. Teško je prosuditi kakav će United biti nakon međunarodne pauze, stoga pozivam na oprez sa ulozima.

Brighton je naravno autsajder, ali su dobro igrali prije pauze. U ovom susretu za United neće biti Jonesa i Martiala, dok su Greenwood, Lindelof, Mata i Rashford pod upitnikom. Na drugoj strani nema Andonea, Lampteya i Marcha, dok su Burn, Connolly i Webster pod znakom sumnje. Sretno!

Screenshot_29.jpg

DIREKTNI LINK!

Link to comment
Share on other sites

PSV - Heracles 1 (1.33) bet365

Igra se 28. kolo nizozemske prve lige. PSV je ekipa koja se trenutno nalazi na trećoj poziciji sa tri boda manje od AZ-a, ali imaju i utakmicu manje. Jedan osvojeni bod u posljednje dvije derbi utakmice protiv Ajaxa i AZ-a su dosta pokvarili stanje na tabeli, ali ako ste gledali ta dva meča mogli ste vidjeti da su u oba bili biolji tim, ali su imali lošu završnicu.

Drugo mjesto na tabeli je vrlo bitno jer vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka i donosi dosta novca, što je i više nego potrebno klubovima iz Nizozemske. Pored toga je ovo PSV-ov omiljeni protivnik kojeg su pobijedili u 14 od posljednjih 15 međusobnih susreta.

Heracles se trenutno nalazi na sredini tabele i u dobroj su formi, ali razlika u kvaliteti je ogromna, tako da ako PSV želi tu drugu poziciju, nemaju prava na kiks u ovakvim utakmicama. Samo budite oprezni jer namju par igrača: Baumgartl, Ledezma, Mauro Junior, Romero i Thomas su van terena, dok je Saibari pod upitnikom. Sretno!

Screenshot_30.jpg

DIREKTNI LINK!

Link to comment
Share on other sites

Evo od mene dva listića koja sam skombinirao za manji ulog.

Najvecu pozornost dajem utakmici između Tambov - CSKA Moscow 

Nedavno sam pisao za domaćine. Bilo je upitno dali će nastavit proljetni dio sezone, otišla im je kompletna momčad, ostali su im samo tri igrača, morali su sastavljat igrače iz omladinskog pogona.

Par danas prije početka proljetnoga djela prvenstva kad su mislili da neće nastavit prvenstvo vodstvo Ruske premier lige im je omogućilo neku financijsku pomoć da završe ostatak prvenstva.

Najvjerovatnije kada završi sezona da će FC Tambov ugasit ako ne dodje neki novi vlasnik. Koliko sam posljednje čitao o njima, domacini nisu dobili lincencu za sljedeću sezonu za 1 i 2 ligu, otvorio se stečajni postupak za ovaj klub, i plus to još ne igraju na svom stadionu.

Za goste netreba puno pisat, ovdje se očekuje pobjeda CSKA, jedina novost kod gostujuće momčadi je da će u ovu utakmicu krenut sa novim mladim trenerom legendom kluba Ivicom Olićem.

Ovo je idealna prilika da Olić krene sa pobjedom sa prvim svojim samostalnim trenerskim poslom.

 

FABE23DF-D73C-4D55-A62A-F5AD4055150C.jpeg

5F83D550-2F9C-4E44-98D2-CCD3A90EAD59.jpeg

Link to comment
Share on other sites

prije 5 sati, Leedsfan said:

Evo od mene dva listića koja sam skombinirao za manji ulog.

Najvecu pozornost dajem utakmici između Tambov - CSKA Moscow 

Nedavno sam pisao za domaćine. Bilo je upitno dali će nastavit proljetni dio sezone, otišla im je kompletna momčad, ostali su im samo tri igrača, morali su sastavljat igrače iz omladinskog pogona.

Par danas prije početka proljetnoga djela prvenstva kad su mislili da neće nastavit prvenstvo vodstvo Ruske premier lige im je omogućilo neku financijsku pomoć da završe ostatak prvenstva.

Najvjerovatnije kada završi sezona da će FC Tambov ugasit ako ne dodje neki novi vlasnik. Koliko sam posljednje čitao o njima, domacini nisu dobili lincencu za sljedeću sezonu za 1 i 2 ligu, otvorio se stečajni postupak za ovaj klub, i plus to još ne igraju na svom stadionu.

Za goste netreba puno pisat, ovdje se očekuje pobjeda CSKA, jedina novost kod gostujuće momčadi je da će u ovu utakmicu krenut sa novim mladim trenerom legendom kluba Ivicom Olićem.

Ovo je idealna prilika da Olić krene sa pobjedom sa prvim svojim samostalnim trenerskim poslom.

 

FABE23DF-D73C-4D55-A62A-F5AD4055150C.jpeg

5F83D550-2F9C-4E44-98D2-CCD3A90EAD59.jpeg

Prošao 1 od 2 😀

 

7E5B3315-A26F-47D2-8448-B89BF15B0633.jpeg

4355ADB0-D5F7-469D-9F35-FC37FB8C763E.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Goksim unpinned this topic

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Bayern Munich - Bayer Leverkusen - 1 i oba daju (2.60) ili Harry Kane postiže gol (1.80) bet365 Na Allianz Areni očekuje se prava nogometna poslastica jer se sastaju dva vodeća bundesligaška kluba u derbiju sezone. Bayern se nada da će zadržati savršeni niz protiv aktualnog prvaka, Bayer Leverkusena. Bavarci su u vrhunskoj formi i u posljednje tri utakmice u svim natjecanjima postigli su nevjerojatnih 20 golova. Ovaj niz uključuje i impresivnu pobjedu od 9-2 nad hrvatskim prvakom Dinamom u prvom kolu Lige prvaka. Njihova posljednja žrtva bio je Werder, kojeg su prošlog vikenda svladali s uvjerljivih 5-0 na gostovanju, u utakmici u kojoj Bremen nije uputio niti jedan udarac na gol tijekom cijelih 90 minuta. Bayer Leverkusen također ulazi u ovaj dvoboj s visokim moralom, nakon što su prošlog vikenda preživjeli težak ispit protiv Wolfsburga, ostvarivši dramatičnu pobjedu od 4-3 uz kasni pogodak Victora Bonifacea na BayAreni. Obje momčadi zabijaju bez problema na početku sezone, pa nas u subotu očekuje prava golijada. Bayern je posebno ubojit u napadu, postigavši 20 golova u posljednje tri pobjede, dok je Leverkusen u svakoj od prethodne tri pobjede u svim natjecanjima zabio najmanje četiri gola. Međutim, momčad Xabija Alonsa pokazuje ranjivosti u obrani, primivši barem jedan gol u tri od posljednje četiri utakmice, uključujući tri pogotka u prošlotjednoj pobjedi nad Wolfsburgom. Ozljede i izostanci Bayern se suočava s nekoliko izostanaka u obrani. Hiroki Ito neće biti na raspolaganju do listopada, dok će Josip Stanišić biti van terena do studenog. Desni bek Sacha Boey neće biti dostupan sve do prosinca. Napadač Arijon Ibrahimović trebao bi se vratiti početkom sljedećeg mjeseca, dok će vratar Daniel Peretz izostati još nekoliko dana. Međutim, dobra vijest za Bayern je povratak Manuela Neuera, koji će ponovno zauzeti mjesto između vratnica. S druge strane, Bayer Leverkusen nema problema s ozljedama. Bayern: Neuer; Laimer, Upamecano, Kim, Davies; Kimmich, Pavlović; Olise, Musiala, Gnabry; Kane Leverkusen: Hradecky; Tapsoba, Tah, Hincapié; Frimpong, Palacios, Xhaka, Grimaldo; Terrier, Wirtz; Boniface S obzirom na sve navedeno, oklada na pobjedu Bayerna i oba tima daju gol čini se kao odlična opcija, s koeficijentom 2.60 u bet365 kladionici. Također, vrijedi se kladiti na to da će Harry Kane postići gol u bilo kojem trenutku, uz koeficijent 1.80. Engleski napadač već je postigao pet golova u prva četiri kola ove sezone, a postigao je i četiri pogotka protiv Dinama u prvoj utakmici Lige prvaka. (Koeficijenti 27.9. u 20:57 CET) Koeficijenti su podložni promjenama
    • Newcastle - Manchester City - Haaland daje gol (1.72) bet365 Branitelji naslova prošlog su vikenda odigrali remi od 2-2 na svom terenu protiv glavnih rivala za titulu, Arsenala. Neposredno prije kraja prvog poluvremena Leandro Trossard je zaradio crveni karton za Arsenal. City je u tom susretu uputio čak 33 udarca na gol, a kasni izjednačujući pogodak postigao je John Stones u osmoj minuti sudačke nadoknade. Momčad Pepa Guardiole i dalje drži prvo mjesto na tablici s četiri pobjede i jednim remijem u prvih pet kola. S druge strane, Newcastle je prošlog vikenda pružio najslabiju predstavu ove sezone, nakon što su izgubili sa 3-1 u gostima kod Fulhama. Nešto očito ne štima u ekipi Eddieja Howea ove sezone. Iako njihov ukupni skor nije loš, nastupi su daleko od optimalnih i Newcastle trenutno ne izgleda kao momčad koja bi mogla konkurirati za europska natjecanja. Ozljede i izostanci Newcastle će se suočiti s problemima zbog ozljedda nekoliko ključnih igrača. Callum Wilson, Sven Botman i Jamaal Lascelles, te Lewis Miley i dalje su izvan terena, a Wilson se neće vratiti prije sljedeće reprezentativne stanke. Trener Eddie Howe također je otkrio da Matt Targett neće igrati ovog vikenda, dok je napadač Alexander Isak pod znakom sumnje zbog ozljede nožnog prsta te ovaj tjedan nije trenirao s prvom momčadi. S druge strane, Manchester City dolazi bez ključnog veznjaka Rodriga, koji je ozlijedio ligamente koljena i propustit će ostatak sezone nakon operacije. Također, Oscar Bobb i Nathan Ake su na listi ozlijeđenih, dok Kevin De Bruyne nastavlja oporavak. Nakon što je Pep Guardiola u pobjedi u EFL Kupu nad Watfordom u tjednu napravio devet promjena u sastavu, očekuje se povratak glavnih igrača za susret s Newcastleom. Newcastle: Pope; Livramento, Schar, Burn, Hall; Tonali, Guimaraes, Joelinton; Gordon, Isak, Barnes Manchester City: Ederson; Akanji, Dias, Gvardiol; Lewis, Kovačić; Savinho, Bernardo, Gundogan, Doku; Haaland Obrana Newcastlea pokazala je mnoge slabosti prije tjedan dana na Craven Cottageu. Svaka od posljednjih pet utakmica u svim natjecanjima završila je s golovima na obje strane, što će sigurno biti dobra vijest za Erlinga Haalanda. Nevjerojatni norveški napadač prošlog je vikenda postigao svoj deseti pogodak u sezoni protiv Arsenala. Zabio je u svakoj od prethodnih pet utakmica u ligi, a sada ga čeka propusna obrana Newcastlea, pa je za očekivati da će ponovno biti strijelac s koeficijentom 1.72 u bet365 kladionici. (Koeficijenti 27.9. u 20:07 CET) Koeficijenti su podložni promjenama
    • dvoboj rumunjske druge lige. domaćini su posljednji na tabeli sa katastrofalnim učinkom i čak 21 primljenim zgoditkom u 7 kola. s druge strane targoviste nešto bolje plasirano ali sa mnogo boljim sveukupnim dojmom. očekujem pobjedu gosta (ne bi ni prijelaz iz 1 u 2 isključio) i barem 2 gola na utakmici
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use