Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Srijeda, 10.3.2021.


zeko1088

Recommended Posts

Liverpool je u ocajnoj formi, u zadnjih dedet utakmica ima sest poraza, igraju kriminalno. Leipzig ima zaostatak od dva gola i nemaju sta cekati nego navaliti. Igraju odlicno u Bundesligi i meni je i dalje nevjerojatno da su oni izgubili tu prvu utakmicu s 2:0. Koef pada na njih  i trenutno je @3, vjerujem da ce do utakmice jos potonuti, definitivno je i VB @8 na prolaz Leipziga. Kako bio rekao Ciro, 2:0 je najgori rezultat, prvi primis, drugi sam ulazi.

GL

Link to comment
Share on other sites

Liga prvaka

DCswtxQ.jpg

LIGA PRVAKA - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

Premier liga

POb3m4j.jpg

PREMIER LIGA - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

Primera

uOjk6LF.jpg

PRIMERA - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

Bundesliga

HSeYjpS.jpg

BUNDESLIGA - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

Ligue 1

LeIZOIL.jpg

LIGUE 1 - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

1.HNL

9Mlpv0o.jpg

1. HNL - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

(Koeficijenti 8.3. u 16:03 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Sa ciljem unaprijeđenja SvijetKladjenja zajednice, te zahvaljujući vašim prijedlozima kako istu unaprijediti, otvoren je SvijetKladjenja Viber Community kanal kojem se možete pridružiti potpuno besplatno! 

Na SvijetKladjenja Viber kanalu možete očekivati povremene pravovremene kvalitetne informacije za klađenje što će osigurati da određenu grešku kladionice, koja će biti napisana i objašnjena na forumu, možete ispratiti dok je u ponudi i po najboljim tečajevima. 

Spamanja neće biti pa će tako biti dana kada nećete dobiti nikakvu notifikaciju a biti će i dana kada ćete možda više puta biti notificirani o grešci u ponudi. 

 Prave informacije u pravo vrijeme su moć pa toplo preporučujemo da se pridružite SvijetKladjenja kanalu i pripremite za bogato sportsko ljeto.

Na ovaj način dodajemo još jedan u nizu kanala preko kojih možete biti obaviješteni o novim sadržajima na SvijetKladjenja portalu i forumu. Saznajte više o email i Chrome notifikacijama te praćenju određenih članova foruma

SKviber1.png

Link to comment
Share on other sites

10.03.2021, 21:00 CET
Parc des Princes, Paris (FRA)
Paris Saint-Germain FC (FRA) - FC Barcelona (ESP) 
Referee: Anthony Taylor (ENG)
FkBxmLx.jpg

10.03.2021, 21:00 CET
Puskás Aréna, Budapest (HUN)
Liverpool FC (ENG) - RB Leipzig (GER) 
Referee: Clement Turpin (FRA)
1tx46Cx.jpg
(Koeficijenti 8.3. u 16:15 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama
Link to comment
Share on other sites

Just now, Goksim said:

Isprike na kašnjenju sa prijedlogom. 

Istra - Lokomotiva 1X (1,45)

O Istri sam u zadnje vrijeme dosta pisao. Igraju puno bolje nego bi se to zaključilo na temelju rezultata. U prošlom kolu su napokon pobjedili Šibenik za što su kladionice davale lijepih 2,50 (kasnije srušeno do 2,00). I Istra i Lokomotiva se bore za opstanak i ovo je utakmica koja nosi 6 ne 3 bodova... Za par kola opet igraju međusobno.

Istra je posljednja sa 17 bodova, Lokomotiva predzadnja sa tri boda više u odnosu na Istru. Samim tim Istri je danas ova utakmica od ogromne važnosti jer bi se pobjedom bodovno izjednačili. X ne bi bio katastrofalan ni za jednu stranu dok bi Lokomotiva slučajnom pobjedom napravila ogroman korak prema opstanku. 

Očekujem tvrdu i opreznu utakmicu sa puno nervoze i kartona u kojoj teško vidim Lokomotivu kao pobjednika. 

 

Link to comment
Share on other sites

Uz 1X Istra - Lokomotiva očekujem i pobjedu Atletico Madrida koji je bio daleko bolja momčad od Reala u derbiju u nedjelju. Nakon vodstva u prvom poluvremenu imali su nekoliko 100%tnih šansi u drugom gdje bi riješili utakmicu ali nisu bili precizni i Real je to kaznio pred kraj utakmice. 

Atletico Madrid ima težak raspored međutim odigrali su protiv Reala jako dobro i mislim da protiv Athletic Bilbaoa uzimaju sva tri boda. Ovo je zaostala utakmica nakon koje ćemo imati jasniju sliku koji je zaostatak Barcelone i Real Madrida u odnosu na vodeću momčad. 

Nakon ove utakmice već u subotu Atletico Madrid gostuje kod neugodnog Getafea.

Ne očekujem lijepu utakmica ali očekujem atletikovsku pobjedu u Simeonovom stilu...

Link to comment
Share on other sites

Istra 1961 danas na Drosini dočekuje Lokose

SRIJEDA, 10. OŽUJAK U 17 SATI / ISTRA 1961 - LOKOMOTIVA
Nakon uspješnog preokreta i pobjede protiv Šibenika, igrači Istre 1961 igraju na Drosini još jednu "biti ili ne biti" utakmicu, i to protiv Lokomotive. U slučaju pobjede Puljani bi preskočili Zagrepčane i nakon dužeg vremena bili bi izvan zone ispadanja.

Utakmicu protiv Lokomotive najavili su, uz Haru, jedan od dvojice junaka pobjede protiv Šibenika, Antonio Ivančić i trener Daniel Jumić.

"Očekuje nas izuzetno teška utakmica, s više aspekata jer igramo protiv direktnog konkurenta za ostanak i bodovi iz ovog susreta vrijede duplo. Bodovi protiv Lokomotive neće nam osigurati ostanak, jednako tako neće označiti da nemamo više šanse za ostanak u elitnom rangu jer je još puno utakmica do kraja prvenstva. Međutim, učinit ćemo sve da dođemo do pobjede, odigramo kao u nastavku susreta sa Šibenikom. Lokomotiva je individualno kvalitetna momčad, očekujem da će biti kompaktni, ali puno toga će ovisiti o nama." - najavio je utakmicu trener Jumić.

Jumić je istaknuo da Perković i Tomašević sigurno neće biti u sastavu zbog ozljeda, a pod upitnikom su Hujber i Sergi, tako da će oko bekova morati kemijati s Gržanom ili Navarrom na lijevom boku.

"Bitno je da ponovimo utakmicu kao protiv Šibenika, da pokažemo da smo mi doma i da nas zanima samo pobjeda. Očekujem da budemo pametni i da ne izgorimo u prevelikoj želji." - rekao je Antonio Ivančić, a za svoju manju minutažu u prvenstvu je naglasio: "Tako je to u nogometu, nekad igraš, nekad ne igraš, bitno je samo da si na treningu na nivou i da se trudiš i šansa će doći."

Izvor: Regional Express

Link to comment
Share on other sites

Pokusavam ponoviti jucerasnji 3/3 

Liverpool - Leipzig / Leipzig vise od 2 kartona @2.60 

PSG - Barcelona / Mbappe daje gol + vise od 6 kornera @2.10 

 

I jedan listic sa 4 utakmice: ove dvije gore navedene + Man City vise od jednog gola + Barnsley - Derby vise od 1 gola @10.43 

Leipzig ce svi silama nastojati izjednaciti a i povesti. U proslom susretu imali su samo oni 5 kartona, nadam se i ovaj put bar 3.

Za Mbappea ne treba puno pisati, ako neko bude dao gol od PSGa to je on!

 

Sretno nam.

Link to comment
Share on other sites

Loše vijesti za PSG. Ništa od Neymarovog povratka protiv Barcelone
 

NEYMAR neće zaigrati u uzvratnom susretu osmine finala Lige prvaka protiv Barcelone, potvrdio je njegov Paris Saint-Germain.

Brazilac je početkom veljače pretrpio lakšu ozljedu aduktora. Vratio se treninzima uoči sutrašnje utakmice s Barcelonom, ali nije još spreman za nastup.

PSG u prvoj je utakmici na Camp Nou svladao Barcelonu 4:1 unatoč Neymarovoj ozljedi. Tada je tri gola zabio sjajni Kylian Mbappe, a jedan Moise Kean, koji će također propustiti sutrašnju utakmicu zbog oporavka od covida-19. 

Igrači Barcelone morat će izvesti pravo čudo ako na Parku prinčeva žele osigurati preokret, ali ne treba ih otpisati jer su već jednom napravili sličan podvig protiv Parižana.

Izvor: index.hr

Link to comment
Share on other sites

Trener Barce: 'Sve je moguće, ali moramo odigrati savršeno'

PSG je snažna momčad koja ima ambicije otići do kraja u Ligi prvaka. Ako želimo imati šanse, moramo odigrati gotovo savršenu utakmicu. A mi idemo tamo napraviti upravo to, izjavio je nizozemski trener uoči utakmice

PSG i Barcelona u srijedu igraju uzvratnu utakmicu osmine finala Lige prvaka, a unatoč porazu 1-4 na domaćem terenu, trener katalonskog kluba Ronald Koeman vjeruje da njegova momčad može izboriti prolazak dalje. 

Barca je u toj utakmici povela golom Messija iz penala, ali su Parižani na krilima Mbappéa došli do ogromne prednosti uoči uzvrata. 

Messi i društvo su zatim remizirali s Cadizom pa nanizali Elche, Sevillu i Osasunu u La Ligi, a izborili su također i finale Kupa nakon što su na Camp Nou slavili protiv Seville 3-0 i tako poništili prednost andaluzijskog kluba 2-0 iz prve utakmice. 

- Uvijek imamo šanse. Sve ovisi kako započnemo utakmicu, koliko ćemo energije uložiti kako bi otežali stvari PSG-u - rekao je Koeman na pressici uoči utakmice.

- Bili su nevjerojatni u prvoj utakmici tako da ćemo mi tako morati odigrati u uzvratu. Uvijek stvaramo prilike, ali moramo biti učinkoviti. Ako budemo, sve je moguće.

Podsjetimo, u posljednjem susretu u Ligi prvaka između ovih dviju momčadi Barcelona je iščupala nemoguće. Tada je PSG u prvoj utakmici slavio 4-0 da bi Barcelona nevjerojatnom predstavom i u konačnici golom Sergija Roberta duboko u sudačkoj nadoknadi slavila 6-1 i tako izveo najveći povratak u povijesti Lige prvaka. No, od tada se puno stvari promijenilo, a i igrača. Pa je tako Neymar koji je odigrao ključnu ulogu u tom povratku (zabio iz slobodnjaka i penala te asistirao za pobjednički gol) odselio upravo u prijestolnicu Francuske. A otišli su i Rakitić, Suarez, Iniesta... OK, bilo je odlazaka iz momčadi Parisa, ali su doveli i više nego dostojne zamjene.

No, svjestan je Koeman da situacija nije ni slična onoj prije četiri godine budući da ovog puta zaostatak trebaju ganjati na gostujućem terenu. 

- Povratak protiv Seville nam je dao ogromno samopouzdanje. Ali ne možemo usporediti preokret od 2-0 na gostujućem terenu i poraz 4-1 na domaćem. Bit će puno teže - rekao je Nizozemac pa otkrio kako njegova momčad može do pobjede:

- PSG je snažna momčad koja ima ambicije otići do kraja u Ligi prvaka. Ako želimo imati šanse, moramo odigrati gotovo savršenu utakmicu. A mi idemo tamo napraviti upravo to.

Za PSG neće ni u ovoj utakmici nastupiti Neymar koji se još uvijek nije oporavio od ozljede, a Mauricio Pochettino također neće imati na raspolaganju ni Bernata, kao ni strijelca u prvoj utakmici Moisea Keana.

Brazilac se nedavno vratio treninzima s momčadi, ali još nije poznato hoće li biti na klupi ako će trebati 'uskočiti' u pomoć ili će biti u rodnoj zemlji na sestrinom rođendanu koji je inače 11. ožujka...

Izvor: 24sata.hr

 

Link to comment
Share on other sites

PSG - Barcelona | Više od 2.5 gola + više od 7.5 kornera (1.80) bet365

Prije gotovo četiri godine, globalni nogometni svijet doživio je 'La Remontadu' kada je Barcelona izborila najveći preokret u povijesti Lige prvaka. Imali su četiri gola zaostatka za PSG-om nakon prve utakmice u osmini finala, ali su u drugoj utakmici na Nou Campu uspjeli da ostvare nezamislivo u to vrijeme, izborivši pobjedu od 6-1 za prolazak dalje.

Neymar je postigao dva od tri gola za Barcelonu u posljednje dvije minute te utakmice, a sada će njegov novi klub pokušati izbjeći ponavljanje te katastrofalne noći na Nou Campu. Parižani, koji žele zatvoriti španjolskog velikana u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka, uspjeli su ostvariti pobjedu od 4-1 u prvom meču u Španjolskoj. Ako večeras izbjegnu kolaps na francuskom tlu, PSG će se plasirati u četvrtfinale Lige prvaka.

PSG ima masovno vodstvo nad Barcelonom uoči uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka. Pred ovaj susret su se zagrijali sa laganom pobjedom nad Brestom (3-0) u francuskom kupu, trećom uzastopnom pobjedom bez primljenog gola u gostima. Na domaćem terenu igraju po prvi put od 21. veljače, kada su izgubili 2-0 protiv Monaca.

Napadačka prijetnja PSG-a ostaje fenomenalna. Momčad je zabila 12 golova u posljednjih pet mečeva i bit će motivirani povratkom Angela di Marije nakon ozljede. Kylian Mbappe, koji je postigao tri gola u prvoj utakmici na Nou Campu, dva je postigao i protiv Bresta. Nije baš sjajna vijest i to da nema Neymara u sastavu, ali Parižani su uspjeli ostvariti pobjedu bez njega čak i u Španjolskoj. U sastavu također neće biti Moisea Keana, koji je pozitivan na COVID-19 i bit će u izolaciji, te Bernata koji je već duže vrijeme ozlijeđen.

Domaćini imaju osam pobjeda u 10 domaćih utakmica, a u ovaj susret ulaze nakon četiri uzastopne pobjede u Ligi prvaka, postigavši pritom 13 golova. Međutim, u četiri od posljednjih pet utakmica u Ligi prvaka, PSG je primio gol.

PSG: Navas; Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa; Gueye, Paredes; Di Maria, Verratti, Mbappe; Icardi

Prošlo je pet utakmica otkako je Barcelona pretrpjela taj ponižavajući poraz na domaćem terenu od PSG-a, a nakon toga su ostvarili četiri uzastopne pobjede bez primljenog gola. U tom periodu su uspjeli postići čak 10 golova i definitivno će osjećati da mogu ponoviti preokret od prije četiri godine. Da bi prošli dalje, Barcelona mora postići četiri gola bez primljenog. Učinili su to dva puta u Ligi prvaka ove sezone, ali protiv mnogo slabijih protivnika - Ferencvarosa i Dinamo Kijeva.

Barcelona nije izgubila mnogo utakmica na gostovanjima. U posljednjih 15 su pretrpjeli samo dva poraza. Međutim, u ovaj susret ulaze nakon dva uzastopna poraza u Ligi prvaka, računajući i onaj protiv Juventusa (3-0) u posljednjoj utakmici grupne faze.

U ovom susretu Barcelni nedostaju Coutinho, Fati, Pique i Roberto, dok je Araujo pod upitnikom.

Barcelona: Ter Stegen; Mingueza, Lenglet, Umtiti; Dest, De Jong, Busquets, Alba; Pedri; Messi, Griezmann

Bolje su igrali u gostima u Ligi prvaka ove sezone i u ovaj susret ulaze nakon sedam utakmica bez poraza na gostujućim terenima u ovom natjecanju. U posljednjoj posjeti Parizu, Barcelona je pretrpjela poraz od 4-0, dok su nakon toga na Nou Campu napravili taj spomenuti povijesni preokret sa pobjedom od 6-1. Ovog puta sve to moraju napraviti u Parizu, što obećava golijadu i više kornera u ovom susretu. U prvoj utakmici na Nou Campu bilo je čak 5 golova i 11 kornera, a s obzirom da Barcelona sada mora baciti sve karte u napad, očekuje se slična situacija. Koeficijent na to da će biti više od 2.5 gola na utakmici u kombinaciji sa više od 7.5 kornera iznosi 1.80 u bet365 kladionici.

Screenshot_1.jpg

DIREKTNI LINK NA PONUDU!

Link to comment
Share on other sites

Liverpool - Leipzig Manje od 3.5 gola (1.50) bet365

Liverpool je prelako ispuštao bodove na Anfieldu u posljednje vrijeme u Premier ligi. Igranje na neutralnom terenu bi donekle oslobodilo Redsa tih okova, jer su uspjeli postići samo jedan gol na Anfieldu od početka 2021. godine i to protiv Cityja u porazu od 1-4. Ekipa Jurgena Kloppa je izgubila samo jednom od njemačkih momčadi u utakmicama koje su se igrale na neutralnim terenima i nikada nisu ispali kada pobijede u prvoj utakmici u Europskim natjecanjima. To daje prednost Redsima, zajedno sa njihovim vodstvom od dva gola iz prve utakmice.

Međutim, njihovi nedavni rezultati su dokazali da nisu baš u najboljoj formi i da će se morati potruditi protiv Leipziga, koji u ovaj susret ulazi nakon dobre forme u domaćoj ligi. Gosti će pokušati iskoristiti ozljede domaćina, a prošle sezone su iznenadili u Ligi prvaka nakon što su stigli skoro do kraja, točnije do polufinala gdje su izgubili od PSG-a. No, stići zastatak od dva gola je mnogo lakše reći nego učiniti, pogotovo protiv engleske ekipe.

Liverpool u ovaj susret ulazi sa osam utakmica bez pobjede u domaćim utakmicama u Premier ligi, pored kojih je bilo šest uzastopnih poraza na Anfieldu krajem ove sezone. Budući da nisu domaćini na Anfieldu, promjena terena će vjerojatno pomoći Jurgenu Kloppu i njegovoj momčadi. 

Leipzig će u ovom susretu vjerojatno baciti sve karte u napad, jer nemaju što izgubiti, a Liverpool će se truditi da zatvori igru. Zbog toga očekujem jedan obrambeni pristup Redsa, gdje će se oslanjati na taktički pristup igri, tako da mi se oklada na manje od 3.5 gola u ovom slučaju najviše sviđa. Imaju prednost i pokušat će je zadržati.

Gomez, Henderson, Matip i Van Dijk su van terena za domaćine, dok su Firmino, Kabak i Kelleher pod upitnikom. Na drugoj strani nema Laimera i Szoboszlaija. Angelino i Orban su pod upitnikom. Sretno!

Screenshot_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Atletico Madrid - Athletic Bilbao 1 (1.85) bet365

Remi od 1-1 na domaćem terenu protiv Reala u posljednjem ligaškom susretu je značio da Atletico Madrid nije uspio ostvariti pobjedu u tri uzastopna meča na domaćem terenu u La Ligi. Njihova prednost na vrhu tabele se znatno smanjila jer su ispuštali bodove u posljednjim utakmicama. I dalje imaju tri boda prednosti sa utakmicom manje i ne smiju si to više priuštiti, inače će ih Barcelona i Real sustići.

Neporažen u posljednjih pet mečeva, Athletic Bilbao bi mogao zadati glavobolju Simeoneovoj momčadi. Posljednja dv poraza gostiju bila su protiv Barcelone. Oni u ovaj susret ulaze nakon pobjede protiv Granade (2-1) na domaćm terenu. Gostujuća momčad je upisala tri remija u posljednjih pet utakmica u svom rasporedu.

Očekujem povratak domaće momčadi na pobjedničke staze.

Suarez je postigao rani gol za Atletico Madrid u posljednjem susretu protiv Reala, međutim, Simeone će biti razočaran nakon što je njegov tim primio gol za izjednačenje u posljednjim minutama utakmice. Atletico je održao pristojan rekord od 11 utakmica bez poraza na domaćem terenu protiv Bilbaa. Domaćin će težiti ka pobjedi nakon četiri utakmice bez pobjede na Wanda Metropolitanu.

Bilbao jeste podigao trofej Superkupa ove sezone, a još uvijek se takmiče i u kupu kralja. Međutim, njihova forma u La Ligi je i dalje nedosljedna i imaju dosta neriješenih rezultata. Ne očekujem golijadu, ali vjerujem da Atletico Madrid ovdje može do pobjede. Pored toga je koeficijent na domaćina fenomenalan. Što je najbolje od svega, bet365 kladionica računa okladu dobitnom ako domaćin povede sa dva gola razlike. Gimenez i Herrera su van terena za Atletico, dok na drugoj strani nema Martineza zbog crvenog kartona. Sretno!

Screenshot_3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Mijenjam par.Liga nacija zene,Izrael vs Bugarska,vise od 1,5 golova u utakmici,koef.1,2,PSK.Utorak u 13 h se igra.
    • Bayern vs Inter, Champions League, najava meca, bez predloga za kladjenje Uvod Najavu ovog meca sam napisao samome sebi. I uzivao sam u tome. Ali, mislim da mozete imati koristi od najave meca. Necu nista predloziti za kladjanje, ali cu svakako napisati sta sam odigrao. Ne bih mogao da se setim kada sam poslednji put uzivao u necemu, kao sto je najava ove utakmice. Ne bih mogao ni da se setim kada sam bio sretniji u zivotu, ili kada sam neku utakmicu vise iscekivao od ove. Emocije Od najave utakmice i ovog posta, slobodno odmah oduzmite dobar deo na emocije ili na objektivnost, jer najavu svakako nisam pisao bez emocija, odnosno prilicno sam se gubio u analizi, odnosno nisam bio objektivan iako sam dao sve od sebe.  Bayern Ako pocnemo od Bayerna, prvo treba reci da se Finale Lige Prvaka igra u Munchenu, a pretpostavlja se da svi na Forumu imamo vise od dvanaest godina, pa znamo  sta neki grad (klub) zeli organizacijom ovakvog Finala u svom gradu. Kao drugo, ne treba nikada zaboraviti, da je cak i onaj nikada gori Bayern sa Tuchelom, prosle godine vodio u polufinalu Lige Prvaka u sred Madrida, sve do 88-og minuta (0:1 za Bayern do 88-og minuta, nakon 2:2 u Munchenu ... ccccccc). Znaci ako je nikada gorem Bayernu sa onim usatim majmunom na klupi nedostajalo dva minuta da igraju veliko Finale sa Dortmundom, moramo se zapitati kakav je tek bio "onaj" Bayern koji je sa 8:2 potopio Barcellonu u sred Barcellone i to iz poluvremena (4:1), Barcellonu sa Suarezom, seljacinom iz Rosarija, Piqueom, Ter Stegenom, Sergi Robertom, Busquetsom, Rakiticem, Griezmanom, Dembeleom i De Jongom. Znaci, imali smo prilike da ih gledamo kada su bili nedodirljivi, a imali smo prilike da ih gledamo kada su izgledali kao seoska ekipa sa onim cirkusantom na klupi, pa im je opet nedostajalo dva minuta da igraju veliko Finale. Ovo je bio deo posta o kome smo pricali o tome kakve su sve mogucnosti ovog svetog kluba. A kakva je realnost, sta je sa Bayernom u ovoj sezoni? Iz nemackog kupa su ispali jos u dvanaestom mesecu, i to u sred Munchena, kada nisu mogli cak ni do gola protiv Leverkusena, sto je svakako bolji rezultat od prethodne sezone, kada su ispali jos u jedanestom mesecu i to od seoskog Saarbruckena. Grupnu fazu Lige Prvaka su zavrsili na dvanaestom mestu, ispred njih su bili cak i Lille, Atalanta i Aston Villa, iako su u grupi za protivnike imali Slovan, Dinamo ili Shakhtar. U nemackom prvenstvu su prvi sa sest bodova prednosti, ali ako gledamo odnos ulozenog novca ili vrednosti tima i onoga sto vidimo sopstvenim ocima, moralo bi to mnogo bolje. Kod kuce nisu dobili ni Celtica, a na strani Aston Villu, dok su ih Barcellona (1:4) i Feyenoord (0:3) potopili. Ako verujemo sopstvenim ocima, do prvog mesta u nemackom prvenstvu su dosli tako sto su gazili krseve od tima, kao na primer Kiel, St. Pauli, Bochum, Heidenheim, Hoffenheim i slicna govna. Pogotovo u gostima nisu dobijali tek nesto jace protivnike, izgubili su od Barcellone, Aston Ville, Feyenoorda, Meinza, remizirali sa Eintrachtom, Dortmundom, Union Berlinom ... a uspelo im je da izgube kod kuce cak i od Bochuma. Ako mene pitate, ja bih im otpustio barem petoricu igraca, a najverovatnije i sestoricu, plus bih im jos vise ubrzao igru, a za to bi barem trojica morala da igraju za stan i hranu jer nece da trce, a posebno bih im zategao odbranu. Iako su cak 18 puta u sezoni u svim takmicenjima sacuvali mrezu, ipak su primili u sezoni 42 gola, od toga polovinu jeftinih, a recimo jedan Kiel im je dao cetiri gola u dve utakmice, Bochum tri komada kod kuce a St Pauli, Heidenheim i Wolfsburg po dva komada, takodje kod kuce. Ako bih bas morao negde da ih pohvalim, ipak bolje izgledaju nego sa onim usatim majmunom na klupi. Imali su i neke lepe pobede, kao onu nad Psg-om, pa demoliranja kod kuce Leipziga, Eintrachta ili Stuttgarda plus sto su izbacili Leverkusen iz Lige Prvaka bez primljenog gola, sa ukupnim rezultaom 5:0 iz dve utakmice. Pa ipak, ko se seca "onog" Bayerna, ovaj danasnji izgleda kao da jedete burek od pre tri dana dana, samo sto ste ga malo podgrejali.   Inter E sada se dobro vezite, polecemo. Slobodno mi oduzmite koliko god hocete na objektivnosti i emocijama, ali ja moram da vam predstavim ovogodisnji Inter ili cu umreti. Sto se mene tice, kada bi trebalo nekome da predstavim savrsenu italijansku ekipu, ili barem savrsenu italijansku ekipu u rangu "onog" Juventusa sa devet uzastopnih titula, ili "onog" Mourinhovog Intera, onda je to svakako ovaj danasnji Inter. Pravo savrsenstvo. Trenutno su najbolji, najorganizovaniji i najozbiljniji klub u Italiji, planski vuku poteze, odlicno balansiraju izmedju tri takmicenja, iako je vec pocetak cetvrtog meseca. Regularni deo Lige Prvaka su zavrsili na cetvrtom mestu, ali su prakticno bili drugi, jer su drugoplasirana Barcellona i treceplasirani Arsenal imali isti broj bodova sa Interom. U italijanskom prvenstvu su trenutno prvi sa tri boda prednosti u odnosu na juznjake, a u italijanskom kupu su dosli do polufinala gde imaju 1:1 iz prve utakmice kada su "gostovali" Milanu. Ako verujete svojim ocima, vase oci ce reci da je Inter u Ligi Prvaka imao samo jedan poraz (od Leverkusena u gostima), samo jedan X, neresni ishod (sa ManCity u gostima) i cak osam pobeda. Ali, ako verujete meni, a ne svojim ocima, Inter je ove sezone u Ligi Prvaka primio tek dva gola, eeeeeeej. Znate li vi sta znaci primiti dva gola u sezoni u Ligi Prvaka?????? I to jedan u regularnom delu, a drugi u dvomecu sa Feyenoordom. Probajte vi da izadjete ispred zgrade i da sa susedima odigrate na male golove, pa da vidite da li ste u stanju da ne primite gol, a kamoli da umesto sa susedima igrate sa ManCity, Arsenalom ili Leipzigom. Inter ove sezone ima trecu, a ne prvu najbolju odbranu u Serie A, samo zato sto su kod kuce u jednom neverovatnom mecu sa Juventusom primili cetiri komada (4:4), inace bi i ove sezone imali ubedljivo najbolju odbranu, kao i prosle sezone, kada su u celom prvenstvu primili tek 22 gola (gol razlika u "plusu" 67). Inter je prosle sezone imao dvadeset bodova vise od drugoplasiranog Milana, a po trideset bodova vise od Rome i Lazija, a ako gledamo zajedno proslu i ovu sezonu, u oba prvenstva zajedno imaju tek pet poraza, a ako gledamo poslednje tri sezone zajedno imaju tek devet poraza. Ako mene pitate, tajna Intera ima samo jedno ime, a to je njihov sportski diretkor Giuseppe Marotta o kome sam vec sto puta pisao na ovom smesnom Forumu, a i danas cu, ali malo kasnije. Taj genije je sastavio roster po italijanskim standardima, onako kako kazu italijanske trenerske knjige. Pragmaticna igra, sa klasicnim primerom italijanske taktike, filosofije i pristupa. Imaju postavku igre, mehanizme, savrseno pokrivaju teren, iznose loptu po sablonu, otvaraju kontru takodje po sablonu. Dok se u Nemackoj i Holandiji fudbal igra da bi publika dolazila i sledeci put na stadion, u Italiji takvi klubovi (Atalanta) na tabeli zaostaju deset bodova za Interom. Inter je u regularnom delu Lige Prvaka od prvih sedam utakmica, sest odigrao u 0-1 gola (cetiri puta pobedio tacnim rezultatom 1:0, jednom izgubio takodje tacnim rezultatom 0:1, jednom odigrao 0:0, a sedmi put nije mogao da odigra u teskom underu jer je igrao sa drvosecama iz Crvene Zvezde. U Italiji se titula osvaja pobedama od 1:0 a ne 5:1, a kada u Italiji dodje pad forme u sezoni, a koji se desi svakoj ekipi, sve italijanske trenerske knjige kazu da sampionske ekipe ako ne pobedjuju i u tom periodu, barem ne gube jer italijanski sampioni retko gube, a pobedjuju i kada slabije igraju, a vecinu sezone odigraju dobro. Bas kao sto je Inter odigrao, na primer u drugom mesecu sa ekipom Genoa u sred Milana i dobio sa bednih 1:0 i pored blede igre.  Da ne ispadne da se Inter samo brani, a da uopste ne napada. Inter je i ove sezone najbolja napadacka ekipa Serie A, bas kao sto su to bili i prosle sezone. Ove sezone su na primer dali dvadeset golova vise od Fiorentine koja se vodi kao dobra napadacka ekipa, a dali su vise golova cak i od provincijalaca iz Bergama, Atalante na koju svrsava pola Evrope. Inter je ove sezone postigao 89 golova u svim takmicenjima, a sada me mrzi da se secam da li su u ovoj sezoni pogadjali 18 ili 20 puta precku ili stativu po cemu su prvi u Evropi. Ako mislite da ih previse hvalim, vi ste u velikom problemu, zapravo sam tek poceo. Ja mislim da je Inter trenutno medju osam najboljih ekipa po kvalitetu u Ligi Prvaka, i mislim da bi morali da dodju do polufinala, a mislim i da su najizbalansiranija ekipa u Evropi. Mislim da imaju ubedljivo najbolju i najsiru odbranu u Evropi, gde moraju polovinu igraca da drze na klupi, a svi bi imali mesta u bilo kojem drugom timu Evrope (Dimarco, Dumfries, Bastoni, Carlos Augusto, De Vrij, Pavard, Darmian, Acerbi .... cccccccccccc). Srednji red je vise nego odlican, ali deluje da nije tako jak i izjednacen po kvalitetu poput odbrane, jer Calhanoglu, Mkhtitaryan i Barella nemaju bas toliko kvalitetne zamene u Zielinskom ili Frattesiju, da ne govorimo o Asllaniju. I napad je vise nego odlican, Thuram je najbolji strelac i asistent Intera, iako je Lautaro Martinez najveca zvezda, a jedan Arnautovic sedi na klupi. Secam se kao danas utakmice sa Udineseom gde je Inzaghi na klupi ostavio Barellu, De Vrija, Correu i Bissecka koji na klupi sede samo zato sto su u Interu. Za mene je Inter savrsena ekipa pre svega po govoru tela na utakmicama, pogotovo kada se spuste u odbranbeni bedem sa devet igraca ispred gola, kada se grle medjusobno nakon sto uklizaju i loptu posalju u korner. Sampionska su ekipa jer je Lautaro Martinez svaki put u svom sesnaestercu kada protivnik izvodi korner iako je argentinac. Sampionska su ekipa jer blokiran udarac protivnika slave kao da su postigli go. Sampionska su ekipa jer defanzivci ucestvuju u ofanzivnoj fazi igre, pa se zato u odbranu vracaju iscrpljeni i smanjene koncentracije, pa imaju kikseve ili previde. I obrnuto, imaju dvadeset precki ili stativa u sezoni, jer Lautaro pretci na utakmici sto kilometara i onda nema koncentracije u zavrsnici.  Inter prakticno nema konkurencije u italijanskom prvenstvu, a mene ko yebe sto sam se u jednom trenutku uplasio Napolija i velikog Contea, i ako igraju na samo 80% svojih mogucnosti, scudetto je njihov. U Interu ciljaju Ligu Prvaka, dok im je prosle sezone prioritet bio italijansko prvenstvo. Inter ima barem deset pozitivnih vrlina, a ja sam tek na pocetku, pa cu ovde ipak da se zaustavim, i da pomenem njihove mane. Inter je jedan od najstarijih rostera u Italiji, prosek godina im je 31. U rosteru imaju cak jedanest igraca preko 30 godina a cetvoricu preko 35 godina. Dugo godina su na okupu, vecina je 4-5-6 godina zajedno i ova sezona bi mogla da bude istoriska kada je u pitanju Liga Prvaka, sto se kaze sada ili nikada. Mana im je i sto primaju puno golova u zavrsnicama utakmica, po cemu su prvi u Serie A, a razlog toga sam vec objasnio, kolektivno mnogo trce u odbrani i napadu pa se iscrpljuju i pada im koncentracija. Zbog sjajne odbrane u kojoj ucetvuju i napadaci, u Ligi Prvaka nisu ni izbliza efikasni kao u italijanskom prvenstvu, pa su u prvih sedam utakmica Lige Prvaka, samo Zvezdi dali vise od gola, a i kome bi drugom dali nego beogradskim govnima, zar ne? Nesto su slabiji i u utakmicama sa direktnim rivalima, muce se protiv velikih klubova, iz dve utakmica sa Juventusom, od mogucih sest bodova uzeli su tek jedan, iz tri utakmice sa Milanom, od mogucih devet bodova, uzeli su tek dva, iz dve utakmice sa Napolijem od mogucih sest bodova uzeli su tek dva boda. I na kraju, mislim da ovaj Inter ne moze uopste da igra sa ekipom tipa Liverpoola, a mislim i da bi ih Real Madrid masakrirao, odnosno hteo sam da kazem da bi brze i tehnicki jake ekipe napravile istorijsku stetu Interu. Bayern vs Inter Ako neko od kolega sa Foruma hoce da me poseti veceras u 21.00 cas bolje da se ne izlaze troskovima, jer cu veceras sobu zakucati ekserima, iako se uporedo igra i utakmica izmedju Arsenala i Reala. Mislim da Bayern ove sezone jos nikada nije igrao protiv ovakvog tipa ekipe, a Inter je igrao i to ohoo-hooo sa napadackim ekipama (Arsenal, gradjani Feyenoord, Leipzig, Leverkusen) ... Bice interesantno videti da li crnac na klupi Bayerna zna kakva ga odbrana ceka. Bice interesantno videti pripremu oba trenera koji vode toliko razlicite ekipe. Interu gol nisu dali ni Arsenal ni gradjani ni Leipzig, dok je sveti Bayern ove sezone postigao 116 golova u svim takmicenjima, i samo na cetiri utakmice nije ugurao loptu u gol. Veliki bet365 je prolaz dalje Bayerna kvotirao sa 1,75 dok je prolaz  dalje Intera kvotiran sa 2,00, ali zato italijanske kladionice ne misle tako, pa Interu daju mnogo manje sanse, prolaz dalje Intera je kvotiran od 2,25 pa cak do 2,40  Gol Bayerna na utakmici, i to u sred Munchena nikada ove sezone nije bio kvotiran sa vise od 1,03, a evo bas protiv Intera je gol bavaraca kvotiran sa neverovatnih 1,20 a vise od jednog gola Bayerna je kvotirano sa 1,90 a vise od dva sa neverovatnih 4,20. Kada Bayern igra kod kuce u nemackom prvenstvu, treba da se porodite da dobijete kvotu vecu od 1,20 za vise od jednog gola Bayerna, a evo kada je u pitanju vise od dva gola Interu, kvota je 4,20 Predlog za kladjenje Nema ga. Sami odlucite. Ulozio sam sve sto sam imao u sebi da najavim ovaj mec, ulozio sam svoje znanje, vreme, emocije, entuzijazam, ljubav prema kockanju, adrenalin, a najvise strast. Mislim i da sam bio koristan. Imate dva toliko razlicita kluba, imate dva toliko razlicita rostera, imate dve toliko razlicite zemlje. Nisam stigao da napisem ni jednu rec o trenerima, a eto nedostaje mi jos deset stranica teksta o geniju koji je stvorio ovaj Inter i kome bi trebalo dati nagradu za zivotno delo.  Bio sam potpuno ozbiljan, gledao sam da budem sto korisniji, i da sto manje lupetam. Mogao sam sveo ovo da napisem na deset puta manje stranica, ali nisam hteo. Podrzacu Inter i tacka, i uopste nisam stedeo sa uplatama. Dobro sam razmislio, nicega se ne kajem, opet bih podrzao Inter cak i ako padnem. Finale se igra u Munchenu, kladionice su Bayern proglasile favoritom, ali yebi ga, ne mogu protiv Intera kada ih vidim da se grle nakon sto uklizaju i izbace loptu u korner. Ne mogu protiv Intera kada se brane sa deset igraca u bloku, a Sanè na utakmici pretrci manje od golmana. Ne mogu protiv Acerbija koji ima 37 godina i koji cita igru kao doktor, koji je istovremeno i prgav i smiren, koji je klasa i bedem ispred gola iako ni ne igra, ali donosi mir u svlacionici. Ne mogu da ne podrzim ekipu koja u celoj sezoni u Ligi Prvaka primi dva gola, i tacka. Bayern ce za mene uvek biti sveti klub, ali odbrana je odbrana, a napad sluzi samo da se proda koja karta vise. Ne mogu na korejce, japance i osam i po nemackih crnaca i tacka. Nece igrati ni Musiala, hvala qurcu. Yebi ga, ne mogu da podrzim Gnabrya koji ima trideset kilograma viska, a da ne podrzim odbranu Intera sa Dumfriesom, Dimarcom, Bastonijem, Carlos Augustom, Acerbijem, De Vrijom, Pavardom i Darmaianom. Ne mogu i tacka. Kladjenje protiv svetog Bayerna je kao da na kraju zime odete na neku planincinu i udjete u pecinu u kojoj (mozda) spava mecka i tesite sebe samoga kako mozda nece da ujede jer (mozda) jos spava zimski san. Razmontirali su "onu" Barcellonu u sred Barcellone, a nece Inter? Nedostajalo im je prosle godine dva minuta protiv Reala i to sa onim majmunom na klupi, a nece proci Intera, a Finale se igra u Munchenu? Ne mogu i tacka. Sve trenerske knjige kazu da odbrana, a ne napad cini ekipu sampionskom.  Nema nazad, idem sa Interom, sada ili nikada vise. Podrzacu ozbiljnije, koncentrisanije, fokusiranije, podrzacu one koji imaju mehanizme u igri. Podrzacu ekipu kojoj gol nisu dali ni gradjani, ni Arsenal, ni Leipzig, ni Young Boysi, ni Monaco, ni Young Boysi, ni Sparta Prag, ni drvosece iz Zvezde. Idemooooooo Intere, samo napredddddd protiv nemackih crnaca, sada ili nikada vise. Idem sa prolazom dalje Intera vezano sa titulom Intera u italijanskom prvenstvu, plus prolaz dalje Intera vezano sa jedinicom na Inter protiv Cagliarija za weekend.     I da znate, ako Bayern veceras napuca inter sa 4:0, nema veze, opet bih sve ponovio, pao sam i da ce Psv osvojiti holandsko prvenstvo, pa sam ziv i zdrav i opet ostajem najbolji kockar na Forumu.    
    • NOG | Bayern - Inter - Bayern pobjeda u bilo kojem pol. (1.50) bet365
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use