Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Četvrtak 17.9.2020.


bjorn

Recommended Posts

Borac - Rio Ave | Rio Ave EH-1 (2.62) bet365

Borac Banja Luka u ovaj susret ulazi pomalo neraspoložen, nakon što su doživjeli poraz od 4-2 u prošlom kolu bosanske Premier lige od Sarajeva u gostima. Na putu u ove kvalifikacije Borac je dobio Sutjesku iz Crne Gore sa minimalnim rezultatom na domaćem terenu. Oni su vjerojatno svjesni toga da je njihovom nogometu u Europi kraj u ovoj utakmici, zbog velike razlike u kvaliteti liga, ali također i kvaliteti između ova dva tima koja je očigledna. 

Što se tiče gostiju, Rio Ave je završio svoju sezonu na petoj poziciji u Portugalu, tako da su preko toga ugrabili kartu za europska natjecanja, dok nisu igrali niti jedan natjecateljski meč prije ove utakmice. Međutim, igrali su prijateljske susrete, dva protiv Maritima gdje je bilo 0-0 i poraz od 2-1. U trećoj su igrali protiv Ferreire, gdje su uspjeli ostvariti pobjedu od 1-2.

Iako nisu igrali svoj najbolji nogomet u ovom pripremnom periodu u kojem se iskreno nisu ni trudili mnogo te su rotirali sastav, jer su čuvali svoju snagu za ovaj susret, mislim da oni imaju dovoljno da ostvare ubjedljivu pobjedu protiv Borca u ovoj utakmici. Kao što sam i rekao, Rio Ave dolazi iz mnogo superiornije lige, mnogo su bolji u svakom smislu. Ne bi trebali imati problema sa prolaskom dalje u ovom natjecanju, pogotovo jer se igra samo jedna utakmica i nema mjesta za opuštanje. Branič Pijanaker koji je potpisan iz Grashoppersa je ozlijeđen za ovu utakmicu. Branič Junio i defanzivni veznjak Jambor su ozlijeđeni.

Što nam je Borac pokazao u prethodnom kolu ovog natjecanja i u domaćoj ligi ove sezone, teško da je dovoljno dobro da bi pobijedili jednu solidnu ekipu iz Portugala. Razlika u kvaliteti je ogromna i mislim da Borac ovdje nema što tražiti. Sretno nam!

Screenshot_28.jpg

(Koeficijenti 16.9. u 12:32 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Evo još nekih informacija iz banjalučke štampe u vezi susreta Borac - Rio Ave

BANjALUKA - Debi na međunarodnoj sceni fudbaleri Borca imali su na današnji dan prije 45 godina, a večeras na Gradskom stadionu imaće priliku da napišu možda i najljepšu stranicu klupske istorije i prvi put preskoče drugu evropsku prepreku.

Tog 17. septembra 1975. pred prepunim stadionom u Banjaluci deklasirali su nejaki Rimelanž iz Luksemburga sa 9:0, a ovog puta od 20 časova im je protivnik portugalski Rio Ave. Tribine će ovaj put nažalost ostati prazne iz dobro poznatih razloga. Svima je jasno da se kvalitet premijerligaškog fudbala i onog u Primeiri ne može ni porediti, ali u redovima “crveno-plavih” se ne plaše i smatraju da kada igraju na svom terenu niko ne može da bude apsolutni favorit.

- Ne treba da se plašimo Rio Avea, ako se ni oni ne plaše nas. Ne bih da izgleda da ne respektujem rivala, ali znam dobro za koga igram, u Borcu sam već neko vreme. Pogotovo ne treba da se bojimo jer igramo kod kuće. Smeta mi kada neko kaže da je dovoljno to što smo u Evropi prošli Sutjesku, ne mogu to da razumem. Nadam se pobedi - naglasio je jedan od najboljih fudbalera Banjalučana Almedin Ziljkić.

Šef stručnog štaba Vlado Jagodić je istakao da niko ne može igračima i njemu da oduzme nadu da mogu da se suprotstave Portugalcima i prođu u treće kolo, što u 94 godine dugoj istoriji kluba nije pošlo za rukom nijednoj generaciji Banjalučana.

- Nadam se da možemo do uspjeha koji klub do sada nije napravio. Vrlo dobro znam kvalitete rivala. Imaju četiri iskusna igrača koji su okosnica tima, a oko njih su okupljeni mlađi, djeluju dosta dobro. Forsiraju igru do noge s ciljem da imaju posjed lopte, skautirali smo ih u sve tri kontrolne utakmice koje su odigrali. Imaju i nekih mana, a one i činjenica da igramo na našem terenu nam bude optimizam. Nažalost, nećemo imati podršku sa tribina, ali igrači znaju da su navijači uz njih. Nećemo se braniti, takva igra nam ne bi mogla donijeti ništa dobro - istakao je Jagodić.

Stručni štab neće moći da računa na lijevog beka Aleksandra Subića, koji izostaje zbog povrede zarađene u duelu sa Sarajevom, pod znakom pitanja je napadač Jovo Lukić, koji se požalio na povredu aduktora, a Siniša Dujaković je posljednjih dana trenirao punim intenzitetom i očekuje se da započne susret.

 

Ja sam, inače, iz Banjaluke i realno, da budem iskren, pojma nemam šta da mislim o ovom meču.

Mogu iznijeti samo određena zapažanja i informacije. U Borac su prije nekoliko godina ušli ljudi bliski aktuelnoj vlasti u Republici Srpskoj, uložen je određen novac, vraćeni dugovi, vraćeni neki stari Borčevi igrači poput Stojana Vranješa (brat Ognjena Vranješa poznatog po aferi sa Karleušom), a dovođeni su i neki tipovi iz Srbije. Tu prije svega treba izdvojiti Marka Jovanovića koji je sa Partizanom igrao Ligu šampiona 2010. i svakako je klasa iznad svih štopera kako u Borcu, tako gotovo i u cijeloj ligi. Bio je tu i Vladimir Volkov, onaj Vujaklija što je igrao u Zvedzi, pa Mirić (ex Spartak i Zvezda), ali su oni otišli, ali je Jovanović ostao. Njegov par u štoperskom tandemu Janičić je praktično otjeran iz kluba jer nije htio ući u igru u meču sa Krupom, pa je trener prinuđen da posljednjih nekoliko mečeva uigrava drugog čovjeka sa njim. Tu je i Subić (ex Partizan), ali on ima problema sa povredom.

 

Trener ekipe je Vlado Jagodić, koji je odlazio i vraćao se na klupu Borca nekoliko puta, riječ je o stručnjaku koji je otprilike dežurni trener, kada oni koje uprava pompezno dovodi ne zadovolje. Jagodić je ipak jedan prilično, ajde da kažemo, lokalac, koji fudbal shvata prilično površno (inače voli da igra kladionicu, što ne znači ništa za ovaj meč jer se sa tim neće igrati)... Borac ima jednog sjajnog vunderkinda na mjestu zadnjeg veznog - Vladana Danilovića koji je nedavno pozvan i u reprezentaciju i u napadu osim Vranješa ima Gorana Zakarića (ex Partizan i Dinamo) i Almedina Ziljkića, opasno krilo, rodom iz Novog Pazara. U napadu je Jovo Lukić, mlađi igrač, koji je povrijeđen pa je moguće da zaigra Saša Kajkut koji ima 35+ godina i ima njuh za gol, ali i previše godina.

Peti tim portugalskog prvenstva protiv četvrtog tima prvenstva BiH.

Lično mislim da Borac ovdje nema šta da traži, ali treba imati na umu faktor jedne utakmice...

Link to comment
Share on other sites

prije 54 minute, Nihad26celebic said:

Mislim da gledaš previše crno na Borac iz Banjaluke.Rio Ave je ekipa na nivou Borca i nema razloga za nikakav strah.Mislim da će ih Banjalučani eliminirat bez obzira što to nije više ona slavna generacija Husnije Fazlića koja je 1988 tukla u finalu C.Zvezdu u Beogradu i osvojila kup maršala Tita.

Večeras nek se opet čuje pjesma ulicama Banjaluke " Procvetala bela lala, uzeli smo Kup maršala"

 

Link to comment
Share on other sites

On 14. 09. 2020. at 18:50, Goksim said:

Odičan info, nadajmo se da će se utakmica nekako i odigrati...

The men's handball team of Szeged, which is preparing for the BL match, was quarantined Szilágyi A positive coronavirus test has been registered at a Mol Pick Szeged handball club with a “person in their immediate environment”.

The full frame of the team preparing for Thursday’s BL match against Paris SG, the crew members are currently in official quarantine. The coronavirus did not escape Mol Pick Szeged's men's handball team, which is preparing for Thursday's Champions League start. The club’s website today reported that a positive coronavirus test was registered with a “person in their immediate environment” on the team.

The epidemiological isolation of the persons in contact with the infected person (players, staff members and their staff) was carried out immediately, and the club arranged for their testing. It is questionable whether the team will be able to stand against the PSG on Thursday 

The trainings were suspended in Szeged. The teams of the Hungarian Handball Association, Budakalász, Csurgó, Veszprém KKFT, as well as the competent bodies of EHF were also informed about the positive test in accordance with the official procedure.

bet365 i unibet" rel="">unibet su utakmicu već maknuli iz ponude ali okladu na PSG možete odigrati po 1,63 kod bet at home" rel="">bet at home kladionice koja daje i 200€ bonusa dobrosošlice. ;)

Slika-zaslona-2020-09-14-u-18-52-24.png

 

EDIT: 22bet kladionica" rel="">22bet daje 1,70 a također imaju promo 1.000HRK bonusa dobrodošlice

Slika-zaslona-2020-09-14-u-19-03-29.png

Jel treba VPN za 22bet?

Link to comment
Share on other sites

prije 2 sati, Nihad26celebic said:

Druze taj borac vise ne postoji,to he bilo prije 30 godina. Ljudi promjene taktiku I stil igre da poluvremenu a ti se poriva na nesto sto se igrali prije 30 godina...Stoji samo da su  poradili kao nesto ove godine I doveli par ljudi ako nista koji znaju dodati loptu za razliku predhodnih godina gdije je igrao u timu svako ovaj ko nije mogao da nadje posao pa su ga stavili da igraju ne samo Borac kao klub nego svi klubovi iz BH premier lige imaju slicnu politiku . Naime , sama cinjenica gdije se nalazi BH klubski  cinjenice govore da niko nikad nije nista postigao u europi misleci na cup eufa a o Ligi prvaka da I ne pominjem.  Za nas je uspjeh ako izvucemo Atalantu I ljudi nam daju 11 golova u 2 utakmice a mi pricamo o onom jednom pogotku koji smo im zabili.  Dolazim is ove proklete zemlje pa znam sto pisem. Ovde u klubovima igraju djeca ili ljudi koji su dobili "poslove," preko nepotizma. Ako je nekome otac radio ili igrao za divest ce svoje dijete tu I ako nema talenta ni za sto .. nije uopste sportski tip. Sve ove godine od rata pa na ovamo za ne povjetovati je da niko nije mogao slucajno sklepati sastav bar jednu sezonu da izadje ako nista u inter toto cup. Medjutim nije nemoguce jer u klubovima svim vlada nepotizam I korupcija. Ljudi koji treniraju karate pocnu igrati profesionalno nogomet jer vidi da u karateu nema brasna zatim nadje "stelu" da zaigra za jedan BH club. Mozda mislite da je pretjerano ali vjerujem ovo nisu izmisljotine. Sama cinjenica da smo najgora Profesionalna liga u europi (znaci ne racunajuci amaterske klubove koji dolazi iz Andore,Malte,Luxemburga itd..)potvrdjuje da moja prica ima pravi tok . Moj topli savjet zaobici sve BH klubove jer u njima igraju djeca pjevaca I ljudi koji imaju pare.ovde se igra jako los fudbal I skoro niko ga ne gleda,osim rodbine te iste djece I par narkomana koji se nafikaju I odu malo da urlaju I inace bjesnilo is sebe. Topli savjet u koliko ce te igrati klubove iz BH lige topli savjet migrants protiv njih. Ako slucajno padnete da istom (onda ste jako nesretni)

Istina da je Rio Ave dobar tip, imam druga koji igra u Borcu, prva postava, i sam kaze da ne znaju kako ce ih pohvatati danas, Brazilci kakvi su takvi su, za ove su vanzemaljci.

Link to comment
Share on other sites

Renova-Hajduk

 

Vi eksperti za kartone,šta mislite o over 4,5 kartona

 

U Skopju,gdje igraju,je užasno sparno,Renova igra svojevrsne bunkere pa na kontru i tu bi oni sami mogli 3,4,5 kartona dobit....Tak si gruntam barem...Ono sparina ,noge teške,pa se kasni u duelima,Hajduk bi trebao pritiskati pa eto......Neki over 4,5 kartončića?

Link to comment
Share on other sites

  • Goksim unpinned this topic

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use