Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Utorak 21.1.2020.


Goksim

Recommended Posts

Važan meč u Evrokupu igraju Darušafaka i Partizan. Dosta toga se već zna i priča, Partizan igra odlično u zadnje vrijeme, na ruku je ekipi Andree Trinkijerija išao i raspored te su vezali 10 pobjeda u svim takmičenjima.

Partizanu je meč u Istanbulu važan kako u borbi za prva dva mjesta tako i u borbi za eventualnu prednost domaćeg terena sve do kraja Evrokupa što se određuje na osnovu rezultata ekipa u grupnoj Top16 fazi.

Partizan je trenutno na 2-0, Dačka na 1-1.

Andrea Trinkijeri:

“Biće tvrda utakmica, veoma su visoki na pozicijama tri, četiri i pet. Dobre su atlete, izvanredno igraju odbranu. Biće veoma važno kako budemo igrali u napadu, moramo igrati pametno i donositi brze odluke u napadu. Darušafaka možda nema velika imena, ali igraju tvrdu košarku i uvek su u stanju da te izbace iz ritma"

Ne govori trener ovo badava, jer je svjestan potencijala koji imaju domaći, ali i kvaliteta svoje ekipe koja je posljednja dva meča, (FMP i Trento) dobila fantastičnom odbranom dopustivši protivnicima 57 i 58 poena.

Isto tako, Trinki dobro zna kakve su sposobnosti Darušafake i vjerujem da sluti da će i njegov tim ovdje prije svega pokušati da se popravi odbrambeno.

Kada su u pitanju rezultati Dačke, potrebno je odvojiti nastupe u Evrokupu od turske lige gdje se tradicionalno igra na veliki broj posjeda pa ekipe često prebacuju i stotku. Pogledajmo rezultate Turaka u EK kod kuće ove sezone:

Darusafaka - Trento 73:69

Darusafaka - Bresa 61:70

Darusafaka - Huventud 92:86

Darusafaka - Cedevita 72-76

Darusafaka - Uniks 77-79

Darusafaka - Nanter 72-65

 

Dakle, imali smo efikasnu utakmicu samo u meču protiv Huventuda, ekipe koja prosto ne zna da igra drugačije nego napadački čemu su se i Turci prilagodili pa je otišlo na blizu 180 poena. U ostalim mečevima tvrdo i neefikasno, prilično sporo.

E sad, Partizan je favorit, i nekako mi se čini bliži pobjedi. Ali u konkretnom slučaju, imajući u vidu odbranu koju KKP igra u zadnje vrijeme i ponašanje Darušafake na mečevima Evrokupa kući, probaću, po meni nešto izgledniji tip.

Darušafaka under 74.5 u kladionici koja ne računa produžetke

Imajući sve u vidu, ne vidim da ova utakmica može otići na veliki broj poena, a ako sve bude po planu, mislim da će Partizan Turke zaustaviti na manje od 70 koševa.

Untitled.jpg

Link to comment
Share on other sites

prije 2 sati, thescaaar said:

Kvota na madjare je dobra, ne propustam to. Stavljam 2x treble:

- pobjeda madjara, pobjeda norvezana i pobjeda slovenaca

- vise od 51.5 kod madjara vs svedjana, pobjeda norvezana i bobjeda slovenaca

Nisam siguran za te golove, Svedi su vecinom stari i pretpostavljam da ce pokusati ubiti ritam utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

prije 2 sati, nidjeveze said:

Važan meč u Evrokupu igraju Darušafaka i Partizan. Dosta toga se već zna i priča, Partizan igra odlično u zadnje vrijeme, na ruku je ekipi Andree Trinkijerija išao i raspored te su vezali 10 pobjeda u svim takmičenjima.

Partizanu je meč u Istanbulu važan kako u borbi za prva dva mjesta tako i u borbi za eventualnu prednost domaćeg terena sve do kraja Evrokupa što se određuje na osnovu rezultata ekipa u grupnoj Top16 fazi.

Partizan je trenutno na 2-0, Dačka na 1-1.

Andrea Trinkijeri:

“Biće tvrda utakmica, veoma su visoki na pozicijama tri, četiri i pet. Dobre su atlete, izvanredno igraju odbranu. Biće veoma važno kako budemo igrali u napadu, moramo igrati pametno i donositi brze odluke u napadu. Darušafaka možda nema velika imena, ali igraju tvrdu košarku i uvek su u stanju da te izbace iz ritma"

Ne govori trener ovo badava, jer je svjestan potencijala koji imaju domaći, ali i kvaliteta svoje ekipe koja je posljednja dva meča, (FMP i Trento) dobila fantastičnom odbranom dopustivši protivnicima 57 i 58 poena.

Isto tako, Trinki dobro zna kakve su sposobnosti Darušafake i vjerujem da sluti da će i njegov tim ovdje prije svega pokušati da se popravi odbrambeno.

Kada su u pitanju rezultati Dačke, potrebno je odvojiti nastupe u Evrokupu od turske lige gdje se tradicionalno igra na veliki broj posjeda pa ekipe često prebacuju i stotku. Pogledajmo rezultate Turaka u EK kod kuće ove sezone:

Darusafaka - Trento 73:69

Darusafaka - Bresa 61:70

Darusafaka - Huventud 92:86

Darusafaka - Cedevita 72-76

Darusafaka - Uniks 77-79

Darusafaka - Nanter 72-65

 

Dakle, imali smo efikasnu utakmicu samo u meču protiv Huventuda, ekipe koja prosto ne zna da igra drugačije nego napadački čemu su se i Turci prilagodili pa je otišlo na blizu 180 poena. U ostalim mečevima tvrdo i neefikasno, prilično sporo.

E sad, Partizan je favorit, i nekako mi se čini bliži pobjedi. Ali u konkretnom slučaju, imajući u vidu odbranu koju KKP igra u zadnje vrijeme i ponašanje Darušafake na mečevima Evrokupa kući, probaću, po meni nešto izgledniji tip.

Darušafaka under 74.5 u kladionici koja ne računa produžetke

Imajući sve u vidu, ne vidim da ova utakmica može otići na veliki broj poena, a ako sve bude po planu, mislim da će Partizan Turke zaustaviti na manje od 70 koševa.

Untitled.jpg

Prije sedmicu-dvije igrao sam under na Darussafaku protiv neke ekipe na prijedlog uglednog člana sa jednog drugog web sajta. Vjerovali ili ne Darussafaka je ubacila oko 25 suteva za 3 poena na utakmici. Čak 17 u 1. poluvremenu. Imali su nevjerovatan procenat suta za 3 poena. Zbog toga bih ti preporučio da bježiš od njih. 

Link to comment
Share on other sites

Znači danas Slovenci ,Mađari i spojit ću par nogometa za 3 lijepa para dns. ;)

Crystal P. - Southampton (1D2D ,1,90) (PSK): Dosta ima nogometa za dns ,analize su pisane za Arsenal - Chelsea ,Napoli - Lazio pa da ne se ponavljamo ovdje igram oba tima daju gol. Southampton nakon što su se dugi mučili polako bježe iz zone ispadanja ,dižu formu i trenutno su 13. momčad Premierlige. Posljednjih par utakmica zaista su lijepo odigrali i postizali dobre rezultate ,pobijedili su Tottenham 1 -0 ,svladali u Fa cupu Huddersfield 2 - 0 ,Chelseu u gostima 2 - 0 ,Leicestera 2 - 1 u gostima i zaista im ide dobro zadnje vrijeme. Dns su bez bez Valeryia i Bednareka. Na posljednjih 5 utakmica imaju samo jedan poraz od Wolwesa zadnje kolo 2 - 3. Crystal Palace u zadnjih 5 utakmica ima čak 4 remija i pobjedu nad West Hamom. Oni trenutno drže 9. mjesto i sigurno polove sredinom ljestvice ,a kad se sve pogleda par bodova su od mjesta koje vode u Europu. Imaju problema što se tiče ozljeđenih igrača Townsend, Schlupp,Meyer, Van Aanholt, Sakho ,Benteke i Milivojević zbog crvenog kartona propuštaju večerašnju utakmicu. Palace osrednji su doma 4 pobjede ,4 remija i 3 poraza ,Southampton uopće nije loš u gostima gdje imaju 5 pobjeda. Southampton prima i zabija ,dosad su zabili 29 ,a primili čak 42 gola ,Palace amo reć malo zabija i prima ,zabili su 22 ,a primili 26. Mislim da se radi o dvije podjednake ekipe ,Palace ovako po imenima jači ,ali teren je mjerilo. U zadnje njihove dvije utakmice padali su golove na obe strane i završilo je remijima 1 -1. Sviđa mi se opcija oba daju ,kvota je i više nego odlična ,Palace može pred domaćom publikom potvrditi da remi protiv Cityia nije slučajan ,a Southampton zadnje vrijeme igra dobro ,postižu i primaju stoga oba daju na ovu kvotu moram iskorstit.

Link to comment
Share on other sites

prije 50 minute, edin said:

Prije sedmicu-dvije igrao sam under na Darussafaku protiv neke ekipe na prijedlog uglednog člana sa jednog drugog web sajta. Vjerovali ili ne Darussafaka je ubacila oko 25 suteva za 3 poena na utakmici. Čak 17 u 1. poluvremenu. Imali su nevjerovatan procenat suta za 3 poena. Zbog toga bih ti preporučio da bježiš od njih. 

23 trojke su dali ekipi koja se zove Bujucekmece. Rijec je o ekipi koja je na 3-13 u turskoj ligi i ima sest vezanih poraza. Dacka im je dala 105, Tofas 110, Fener 92 poena...

 

Rekoh da ovdje moramo razgraniciti Evrokup od poludivlje turske lige.

Uopste ne iskljucujem mogucnost da Partizan primi 23 trojke, ali hajmo reci da je to zaista manje realno.

Svakako, mec moze otici u totalno ludom smjeru, ali sve reference ukazuju da nece. 


Edit: Oborena granica timskog ucinka za jedan poen. Sad je 73.5

Link to comment
Share on other sites

Danas što se tiče rukometa, poprilično izgledno mi se čini pobjeda Slovenije protiv portugala po @1.55 u bet365. Slovencima ova pobjeda je ključna za prolazak dalje, a prošlu su izgubili protiv Mađara jedan razlike, utakmica koju su potpuno neozbiljno shvatili, i od +4 u prvom poluvremenu došli na zaostatak od 3 gola u drugom poluvremenu. Mislim da selektor Vranješ neće napraviti istu grešku i danas protiv Portugala koji u praksi i nema neke šanse za prolaz. 

Mađari protiv Švedske od 20:30 također jure pobjedu, Šveđani zadnji sa 0 bodova. Hendikep +2.5 na Mađarsku po @1.41 u Unibetu mi djeluje kao dobra opcija, a ja imam i Banhidija over 3.5 gola. Srećno!

Link to comment
Share on other sites

Sevilla - Levante | Više od 2.5 gola (1.60) bet365

Nogometaši Seville se već nekoliko godina ne uspijevaju plasirati u Ligu prvaka, a naravno da im je to uvijek glavni cilj kada je La Liga u pitanju. Mislim da će se oni fokusirati na La Ligu kako bi na kraju uspjeli završiti na te prve četiri pozicije, te igrali u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Sevilla se u ovom trenutku i nalazi na toj četvrtoj poziciji, no u prošlom kolu su doživjeli poraz od Real Madrida u gostima, međutim, nedsotajalo im je i malo sreće. Pitanje je da li će se Sevilla odlučiti za najbolji sastav u ovoj utakmici ili će ovo koristiti kao priliku da odmori neke svoje igrače.

Kada je Levante u pitanju, oni se kao po običaju nalaze u sredini tabele, točnije na 12-oj poziciji, te nemaju velikih problema, daleko su od zone ispadanja. Levante nije konstantan ove sezone, izgubili su tri susreta od posljednjih pet. U prethodnom kolu su doživjeli iznenadni poraz od Alavesa i to na svom terenu.

Vjerujem da će se Levante ovdje boriti, jer je ovo jedini način na koji oni u ovom trenutku mogu da stignu do europskih natjecanja. Mislim, imaju pet bodova manje u odnosu na šestoplasirani Real Sociedad te bi i tako mogli stići, ali teško je jer zaista ima dosta dobrih timova ispred njih.

Ne bi ovdje prognozirao na rezultat, jer ne znam što će Sevilla uraditi sa sastavom, vjerojatno će rotirati, dok je ovo jeidni način da se Levante plasira na europska natjecanja i siguran sam da će se boriti za to, te im stoga dajem nešto veću šansu. Uglavnom ne bih prognozirao pobjedu, ali očekujem više od 2.5 gola na ovom susretu. To mi se nekako čini mnogo sigurnijom opcijom. Sretno!

Screenshot_68.jpg

(Koeficijenti 21.1. u 15:22 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Lyon - Lille BTTS (1.83) bet365

Još jedan kup, ali ovog puta u Francuskoj. Lyon se u posljednje vrijeme poboljšao, pokazuju prilično dobru formu. Oni su neporaženi u posljednjih pet utakmica na svim natjecanjima, trenutno su na sedmoj poziciji sa 29 bodova. Te bodove su prikupili nakon što su ostvarili osam pobjeda, pet remija i sedam poraza.

Oni imaju gol razliku od 35-33 i mislim da će u ovoj utakmici postići gol, nakon što su postigli devet golova u posljednjih pet utakmica na domaćem terenu. Lyon bi mogao postići čak 2 ili više.

Što se tiče Lillea, oni ove sezone igraju prilično dobro. Oni su trenutno u solidnoj formi, nakon što su pobijedili sedam od posljednjih 10 utakmica. Trenutno se nalaze na petoj poziciji sa 22 boda u ligi. Ostvarili su devet pobjeda, četiri remija i sedam poraza, dok su u tom procesu postigli 24, a primili 22 gola. 

Vidimo da oba tima primaju dosta golova, kao što i daju, te mislim da je također u ovoj utakmici najbolje igrati na golove. Barem je to neko moje mišljenje, jer je kup utakmica, a znamo koliko su nepredvidljive ove kup utakmice. Mislim da će u ovom susretu oba tima postići gol. Sretno!

Screenshot_69.jpg

(Koeficijenti 21.1. u 16:50 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Crystal Palace - Southampton 1 (2.62) bet365

Mislim da navijači domaćina mogu biti zadovoljni sa svojim timom ove sezone. Oni se trenutno nalaze na devetoj poziciji i imaju samo četiri boda manje od Manchester Uniteda, koji se nalazi na mjestu koje vodi u Europsku ligu, što je navodno i cilj Crystal Palacea ove sezone, barem jeste sada kada su se približili tim mjestima.

Na posljednjih pet utakmica, Crystal Palace nema poraza, međutim, oni su ostvarili četiri remija zaredom, dok su u prošlom kolu ostvarili remi i protiv Manchester Cityja. Vodili su u toj utakmici, ali nisu imali sreće do kraja.

Što se tiče Southamptona, oni nemaju neku konstantu u svojoj igri, međutim, njima je samo bitno da se ne nalaze blizu zone ispadanja. Southampton je trenutno na 13-oj poziciji i oni imaju čak šest bodova više od momčadi koja se nalazi u zoni ispadanja.

Southampton je doživio samo jedna poraz u posljednjih pet utakmica i to baš u prethodnom kolu kada su poraženi na domaćem terenu od Wolvesa sa 2-3. Oni su u tom susretu vodili sa 2-0, ali su ispustili vodstvo i izgubili na kraju.

Prije toga su odigrali par dobrih mečeva protiv Chelseaja i Leicestera u gostima, dok su na svom terneu pobijedili Tottenhama, što nam dovoljno govori o ovoj ekipi.

Obje ekipe su igrale sjajno u posljednje vrijeme, ali moj pik ovdje ide na domaćina, koji je u prošlom kolu kod Cityja pokazao da može igrati protiv bilo koje ekipe u ovoj ligi. Zbog toga moj prijedlog ide na Crystal Palace koji će vjerujem pobijediti. SRetno!

Screenshot_70.jpg

(Koeficijenti 21.1. u 17:25 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Braga - Sporting 1 (1.90) bet365

Braga je napravila veliko iznenađenje u petak navečer, kada su uspjeli ostvariti pobjedu u gostima protiv Porta sa 1-2. Međutim, to mogu zahvaliti svojoj obrani koja nije dozvolila da im se postigne mnogo golova. Oni se trenutno nalaze na petoj poziciji, imaju samo četiri boda manje u odnosu na trećeplasirani Famalicao i to je pozicija koju će ciljati do kraja sezone.

Galeno, Paulinho i Eduardo bi trebali voditi napad domaćina u formaciji 3-4-3. Domaćini nemaju novih ozljeda.

Sporting je u petak navečer izgubio protiv Benfice kod kuće sa 0-2. Utakmica se definitivno mogla završiti drugačije, ali samo u slučaju da su domaćini postigli prvi gol. Sporting sada ostaje na četvrtoj poziciji sa dva boda manje u odnosu na trećeplasirani Famalicao i dva boda više od Brage.

Sporting će nastaviti sa svojom vjerojatnom formacijom od 4-3-3 sa Bolasijom, Phellypeom i Camachom u napadu. Vratar Ribeiro bi se mogao vratiti u tim u ovoj utakmici. Branič Coates se vratio sa suspenzije. Napadač Vietto je pod znakom sumnje.

Ovo je polufinale liga kupa u Portugalu i mislim da će se momčadi boriti za pobjedu. Braga mi se čini punom samopouzdanja u ovom trenutku, pokazuju dosta agresivnosti u obrani, ali također i kreativnosti kada krenu sa loptom u napad. 

Sporting dolazi nakon teške utakmice i ova ne bi trebala biti ništa lakša, pogotovo jer se Braga izgleda poboljšala u napadu. Sretno!

Screenshot_71.jpg

DIREKTNI LINK ZA UPLATU!

(Koeficijenti 21.1. u 17:40 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

On 20. 01. 2020. at 18:51, IzudinB said:

Sheffield Utd - Manchester City 2 + prvi do tri kornera (1.75) bet365 online kladionica">bet365

Manchester City je ovdje naravno veliki favorit. S obzirom na njihovu kvalitetu i superiorni talenat koji imaju na raspolaganju, te što su u dosta boljoj formi, mislim da će oni ostvariti pobjedu protiv novo-promovirane ekipe. 

Sheffield United je putovao na Emirates stadion prethodno kolo i remizirali su sa 1-1 protiv Arsenala. U međuvremenu, Manchester City je doživio iznenađenje i to na Etihadu kada su u prethodnom kolu remizirali sa 2-2 protiv Crystal Palacea. U tom susretu su gubili, pa preokrenuli, te zatim odigrali neriješeno na kraju.

Ovog utorka je City veliki favorit. Oni imaju neke od najboljih igrača na svijetu u svojoj ekipi. Jedan od njih je Sergio Aguero, koji je postigao pet golova u posljednje dvije utakmice, tu je također Raheem Sterling, zatim Kevin De Bruyne, Riyad Mahrez itd. Ovo su neka od najvećih imena u svjetskom nogometu.

Sheffield United je bez pobjede u četiri od posljednjih šest utakmica, kao i u šest od prethodnih 11. Na drugoj strani, City je neporažen u posljednjih deset utakmica i zaista impresivno su pobijedili devet od tih deset. U gostima su pobijedili šest od prethodnih sedam utakmica također. Po meni je ovo sasvim razumljivo i logično. Istina je City imao problema sa Crystal Palaceom, ali mislim da im se to neće dogoditi dva puta zaredom, pogotovo ne Guardioli.

To je neko moje mišljenje, pa tko želi neka prepiše tip. Uglavnom uz pobjedu Citya bi igrao i to da će stići prvi do tri kornera, što je sasvim logična oklada ako vjerujete da će taj tim dominirati utakmicom. City ove sezone pravi po 8.22 kornera u prosjeku po utakmici i mislim da će oni lagano stići prvi do ta tri potrebna kornera. Sheffield jeste dobar kod kuće, ali protiv Cityja su stvari malo drugačije, no otom potom, očekuje nas zanimljiv susret.

Screenshot_52.jpg

(Koeficijenti 20.1. u 18:50 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

DIREKTNI LINK ZA UPLATU!

Nakon sramotnog kiksa u prošlom kolu gdje su primili gol u 89'minuti mislim da je došlo vrijeme i da City upiše rutinsku pobjedu. Sheffield Utd je ugodno iznenađenje prvenstva ali mislim da su kvalitetom punoo lošiji nego što to trenutno tablica pokazuje. 

Svakako bacite pogled na ponudu Australian Opena ove dane jer imamo izuzetno puno mečeva i dobrih oklada. 

Slika-zaslona-2020-01-21-u-19-02-27.png

Link to comment
Share on other sites

Chelsea - Arsenal AH 3.0 under goals (1.53) bet365

I jedni i drugi imaju dosta problema sa defanzivom ove sezone, Chelsea je primio 30 a Arsenal 32 gola u dosadašnja 23 kola, nisu naročito efikasni u posljednje vrijeme, koji je u prethodnih osam utakmica u svim takmičenjima samo jednom postigao više od jednog gola, a donekle su stabilizovali odbranu. U utakmici koju su odigrali uoči Nove godine, Chelsea je slavio na Emiratesu (2:1), ali mislim da ovdje nećemo vidjeti mnogo golova.  6 od 7 prošlih utakmica Arsenala završeno je under 2.5, kao i 6 od 8 Chelseajevih, i u najgorem slučaju ovdje vidim tri gola, a u tom slučaju se vraća ulog.

Bournemouth - Brighton under 2.5 goals (1.80) bet365

Domaći nisu postigli gol na četiri uzastopne utakmice u Premier ligi, a u posljednjih 9 utakmica samo dvaput su zatresli mrežu i uz Watford su najneefikasnija ekipa u Premier ligi. U lošoj su formi pošto su vezali četiri poraza, a u posljednjih 10 utakmica osvojili su tek 4 boda i među glavnim su kandidatima za ispadanje. Dočekuju Brighton kojem takođe ne cvjetaju ruže, ali je u nešto boljoj formi. U prethodnih pet njihovih utakmica nije postignuto više od 2 gola, gaje poprilično tvrd stil igre, tako da je ovo još jedna utakmica za koja uopšte ne "miriše" na golove.

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use