Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Srijeda 24.4.2019.


IzudinB

Recommended Posts

LE Vladivostok - PFC Sochi // Pobjeda gosta bet365 - 1,72

Sibir Novosibirsk - Tom Tomsk // Pobjeda gosta u bilo kojem poluvremenu bet365 - 2,60

Dva zanimljiva meča iz druge ruske lige. Ekipe Sochia i Tom Tomska se bore za ulazak u prvu ligu, obje ekipe igraju u gostima i to protiv ekipa koje baš i nemaju neki imperativ dobrog rezultata. Ekipa Vladivostoka se nalazi na poprilično sigurnom mjestu, na sredini sa 5 bodova više od mjesta koje vodi u niži rang, dok je ekipa Sibira gotovo pa sigurno već putnik u drugu ligu s obzirom da za mjestima koje osioguravaju opstanak u ligi zaostaju velikih devet bodova.

Tabela

tabela.thumb.jpg.d37401b663e1fdd742a1b3574ea5fa5e.jpg

Izvor: bet365

 Ekipa Sochia je u fantastičnoj formi. Zadnji poraz su upisali 4. novembra a od taba su u prvenstvu remizirali samo dva puta i upisali čak devet pobjeda. Ekipa Tomska je u nastavku prvenstva (koje se nastavi u martu) upisala samo dvije pobjede te se dovela u situaciju da do samog kraja moraju voditi veliku borbuza plasman u prvu ligu. Na gostovanju kod Sibira su zadnji put slavili 2015 godine, ali ipak vjerujem kako je sada situacija sasvim drugačija te da bi mjednostavno morali slavit.

Bet365 kladionica na pobjedu u bilo kojem poluvremenu nudi koeficijent od čak 2,00 dok na pobjedu Sochia nudi koeficijent od 1,72.  Odličan double po kvoti 3,45 gdje favoriti ne bi smjeli zeznuti stvar. :D

1146345723_soi.thumb.jpg.4c18adae5a4a5017fa720bb7b460bdb0.jpg


tomsk.thumb.jpg.50b45600a70a45d52c68820e0d417a1e.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

United - City // bet365 - 2,60

Ja sam ubijeđen da bi United pustio ovaj meč ekipi Citya da im ne trebaju bodovi u borbu za Ligu orvaka s obzirom na to kakvu mržnju navijači Manchester Uniteda imaju prema ekipi Liverpoola. Našao sam podatak da su pitali pet okorijelih navijača Uniteda koga bi željeli vidjeti na tronu lige ove godine, i svi su bez razmišljanja odgovorili ekipu Citya, bez obzira što je to gradski rival, ipak rivalstvo sa Liverpool je druga dimenzija. 

t.thumb.jpg.5884839beabb4689e9a7c850b0c8da45.jpg

Izvor: bet365

Istina je da Unitedu trebaju bodovi za Ligu prvaka, tako da sve ovo pada u vodu jer ipak svi oni žele uspjeh svog kluba prije svega, ali ja sam gledao utakmicu Uniteda protiv Evertona i nisam mogao vjerovati svojim očima kako je neka ekipa iz sredine terena nadigrala ekipu koja se bori za plasman u LP.  United ima kriminalnu odbranu, ko god da igra odbrana djeluje nesigurno. Jones, Young, Smalling ( koji je najbolji defanzivac, što dovoljno govori koliko su loši) su igrači koji ne ulijevaju samopouzdanje ni veznoj liniji a ni golmanu, tako da i katastrofalna forma De Gee ne treba da čudi.

Klaadionice su s pravom postavile koeficijent od 7,50 na United, ne pamtima kada je takav omjer bio kada je u pitanju derbi sa Cityem. Očekujem pobjedu Citya, više od tri gola na meču i pogodak Aguera, koji igra fantastično protiv Uniteda te je do sada na 13 odigranih mečeva postigao 9 pogodaka, a ove sezone igra u vrhunskoj formi. 

citi.thumb.jpg.f3c5f61e3ab06b57fdc549b044f8e383.jpg

Link to comment
Share on other sites

Chrobry - Garbarnia 1 (1.65) bet365

Sve su lige pred završnicama, baš kao i ova, gdje je ostalo još samo nekoliko kola do kraja i timovi se izvlače iz zone ispadanja, što ne možemo reći za goste u ovoj utakmici, jer su oni već praktički ispali, ali čeka se zvanična potvrda. U svakom slučaju očekujem pobjedu domaćina, jer su prije svega kvalitetnija ekipa što su dokazali u dosadašnjem dijelu sezone. Imaju tri boda iznad zone ispadnaja i poboljšali su svoje rezultate u posljednje vrijeme, dok su se vratili i na pobjedničke staze sa pobjedom u gostima.

Screenshot_27.thumb.png.0711112f650909b7d1696a03d6d85f15.png

Izvor: bet365

To će biti lijepo okrunisati i sa pobjedom kod kuće pred svojim navijačima, jer su im bodovi prijeko potrebni, dok gostujuća ekipa nema nikakvu motivaciju pred ovaj susret. Vjerujem da ovdje domaćin ne bi trebao propustiti šansu za nova tri boda, jer im je ovo savršena prilika da ostvare nekoliko pobjeda zaredom i poboljšaju samopouzdanje ekipe koja mora izdržati do kraja ove sezone. Borba za opstanak je u pitanju i vjerujem da će domaćin ovdje ostvariti pobjedu. Sretno svima!

Screenshot_26.thumb.png.2452723374b21e5162bcc25b3cf57f20.png

(Koeficijenti 23.4. u 16:06 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Tottenham - Brighton AH -1.5 Tottenham (1.90) bet365

Spursi su poraženi u obe utakmice protiv Cityja, ali su u Ligi prvaka uprkos porazu prošli u polufinale, dok su u Premier ligi poraženi minimalni rezultatom, gdje su pružili žestok otpor i oštećeni su za čist penal. Na svom terenu inače igraju odlično u posljednje vrijeme, u prethodnih osam utakmica upisali su sedam pobjeda, uključujući i pobjedu nad Cityjem u Ligi prvaka, dok je Brighton u  katastrofalnoj formi, pošto su u posljednjih šest utakmica poraženi pet puta, i to bez ijednog postignutog gola u svih šest susreta, a protiv Bournemoutha su doživjeli debakl, i to na svom terenu (0:5). Ne treba naglašavati koliko je Spursima bitan svaki bod u borbi za Ligu prvaka, iako se i Brighton bori za opstanak, ali s obzirom na to koliko očajno igraju u posljednje vrijeme, mislim da tim Mauricija Pochettina neće imati nikakvih problema u ovom duelu.

 

Watford - Southampton DNB Watford (1.53) bet365

Watford nije poražen od ekipe van top 6 još od starta decembra, kada su izgubili od Leicestera. Na svom terenu su dobili pet od prethodnih šest utakmica, i generalno, jako dobro igraju na svom Vicarage Roadu u posljednje vrijeme. Southampton je djelimično ugrožen nakon poraza na gostovanju Newcastleu za vikend, ali imaju utakmicu manje i pet bodova više od Cardiffa koji se nalazi u zoni ispadanja. Poraženi su na tri od prethodna četiri gostovanja i ne pružaju baš najbolja izdanja u gostima, a uzimajući u obzir formu obe ekipe, te činjenicu da Watford ima odličnu šansu da zaigra u Ligi Europe naredne sezone, mislim da je Watford svakako bliži pobjedi večeras.

Link to comment
Share on other sites

Ajax - Vitesse / pobjeda Ajaxa i više od 3 gola na utakmici (1.80) bet365

Tri kola prije kraja, Ajax i PSV ulaze u završnicu sa istim brojem bodova, ali Ajax ima nedostižno bolju gol-razliku, tako da je situacija jasna, ukoliko osvoje maksimalnih 9 bodova do kraja, vratiće titulu u svoje vitrine. Postigli su čak 107 golova u 31 kolu, u Ligi prvaka su napravili senzacije izbacivši Real Madrid i Juventus, i trenutno igraju možda i najljepši fudbal u Europi. Večeras igraju protiv Vitessea koji je takođe jedna ofanzivno nastrojena ekipa, na njihovih pet od prethodnih šest međusobnih utakmica postignuto je minimalno četiri gola, i vjerujem da i večeras možemo očekivati goleadu na Amsterdam Areni.

Link to comment
Share on other sites

prije 24 minute, Josma said:

Zna li neko gdje se mogu naci podaci o tome sta odlucuje o prvaku i plasmanu u europska natjecanja u slucaju da klubovi imaju isti broj bodova ? Omjer, gol razlika, sta se gleda ? Npr za Premier ligu, Eredivise, Primeru... ma sve ove vaznije lige me interesuju ?

Na bet365 imaš za svaku ligu napisano. Na ovom linku možeš pronaći tabele za svaku ligu ->https://s5.sir.sportradar.com/bet365/en/1

Evo za Englesku npr. Ispod tabele piše šta odlučuje ukoliko ekipe imaju isti broj bodova.

444444.thumb.jpg.4f6634663e13aad7c91ab250b198e18f.jpg

Link to comment
Share on other sites

ManUtd vs ManCity 2 1,45

 

Na ovom svetu postoji samo jedna savrsena stvar. Priroda. Sunce, Mesec, dan, noc, voda...sve je to savrsenstvo. Prirodi uopste nije bio potreban covek da bi postojala. I dok Zemlja postoji samo 4,7 milijardi godina, Sunce postoji citavih 13,7 milijardi godina. Priroda, a ne covek, a pogotovo ne Bog, je sve sama stvorila. Ono sto je priroda stvorila jeste istinsko savrsenstvo. Evo recimo, najplemenitija bica na planeti, zivotinje. Dolazak na svet, recimo. Mladuncima zivotinja uopste ne trebaju ljudi, da bi dosli na ovaj svet. Zenka nilskog konja od nekoliko tona, sama donese na ovaj svet svoje mladunce. Mladunce zirafe dodje na ovaj svet tako sto tresne sa prilicne visine i ostane zivo i zdravo. Kada bi se pitale biljke, zivotinje, Sunce, Mesec...ova planeta bi bila najlepse mesto za zivot. A onda su na ovaj svet dosle najvece zveri, najveci krvnici – ljudi. Mozda bi za ovu planetu i bilo neke sanse za spas, da su na njoj ostali samo ljudi. Onog momenta kada su dosle jos i zene, sve je otislo u tri lepe @#*#icke materine. Od kada su planetu naselile ove dve vrste zveri, muskarci i zene, a to je pre 2,4 miliona godina, nije bilo ni jednog jedinog dana bez nekog sranja, rata, sukoba. Uopste nije bitno da li su se ti ratovi vodili nuklearnim bojevim glavama, kamenjem ili toljagama, bitno je da se ljudi medjusobno ubijaju vec 2,4 miliona godina. Ljudi su sjebali klimu, biljni i zivotinjski svet, vodu, vazduh, a krvnicki su nasrnuli cak i na svemir. Danas recimo. godisnje strada 250.000 kornjaca, eeeejjj kornjaca, koje coveku uopste ni ne trebaju. One stradaju samo iz razloga sto postoje ljudi, najvece zveri na svetu. 250.000 kornjaca godisnje strada tako sto se otruju hemijskim sredstvima, zaglave po ribarskim mrezama, progutaju plastiku koju je, naravno, covek bacio. Da ne govorim o pomoru kornjaca nakon sto se izlije tanker koji prenosi sirovu naftu u nekoj vukojebini na otvorenom moru. Zveri u obliku ljudi su izmislile lov, ribolov, zooloske vrtove, dokumentarne filmove, samo da bi zadovoljili svoje najnize strasti. U glupim dokumentarnim filmovima, tipa National Geographic mozete videti kako leopard, tigar, puma, hijena ili sta vec, napada, juri i ubija zeca, antilopu, zebru ili koga vec. To moze, ali samo u qurcu, ili u idiotskim filmovima koje prave opet, ljudi. To se radi tako sto ljudi-zveri odvoje neko mladunce, nateraju ga u neku zasedu prema nekoj deset puta jacoj zivotinji, i kada pocne ono sto im treba, pocne i snimanje. U realnom zivotu, leopard, tigar, puma, hijena ...jos nikada nisu uhvatili nekog zeca, antilopu ili zebru, a proslo je 4,7 milijardi godina. Mozda su ih i uhvatili, ali za qurac. Sve je jednostavno, jer je priroda tako smislila. Zec, antilopa ili zebra beze da bi spasili svoj zivot, dok leopard, tigar, puma ili hijena trce samo da bi se najeli i nista vise, pa je i jasno koga priroda stiti. Jedini nacin da se zivotinje najedu, jeste da se udruze, i kolektivno napadnu jedinku, najcesce mladunce, ili povredjenu jedinku. Sa druge strane, ljudi su spremni da ubiju slona od nekoliko tona, samo da bi uzeli slonovacu. Spremni su i da ubiju to divno stvorenje, a da ne trepnu. Ljudi- zveri otvaraju zooloske vrtove, a dobro znaju da zivotinje u zatocenistvu gube reprodukciono svojstvo. I dok zivotinjama uopste ne trebaju ljudi, postojali su i bez njih, a treba im samo respect, ljudi ne mogu nista sami. Ne zaboravite, zenka nilskog konja sama donese na svet svoje mladunce, dok je, na primer, zeni dok se poradja potrebno deset ljudi oko nje u ginekoloskoj ordinaciji. Nakon sto se i nekako porodi, potrebno joj je jos tristotina godina da se odmori, da ne radi. dok odgoji decu, i dok “se sredi”. Na ovom svetu trenutno ima preko 7,7 milijardi zveri. I nisu svi isti. Najgori su onih 85% od 7,7 milijardi. To su ljudi koji uopste ne misle, to je ono sto se zove narod, raja, masa, rulja, stado, stoka...glasacko telo...to su primitivci koji glasaju, dok u “nasem” slucaju, to su obicno ljudi koji palamude o politici, podelama, nacionalizmu, platama i ostalim sranjima. Nesto je bolja situacija sa sledecih 12% od 7,7 milijardi, to su ljudi koji misle da nesto misle, bave se muzikom, sportom, teatrom, putovanjima, modom, zdravim zivotom, zdravom ishranom. I za kraj, svega 3%, od 7,7 milijardi, cine ljudi koji zasluzuju ovu planetu. To su kladionicari, pre svih, zatim mnogi dobri ljudi koji su prodali svoju ideju ovom svetu poput likova koji su smislili bet365, Microsoft, Google, Toyotu ...U tih bednih 3% spadaju i mnogobrojni ljudi koji se bave humanitarnim radom, volonteri, ljubitelji zivotinja, vlasnici bordela, vlasnici kladionica...

Ja sam za ovu planetu vise ucinio nego sve humanitarne zajednice ovoga sveta. Ja sam kladionicar. Ja sedim u svojoj sobi i kladim se. Ne trosim Sunce, ne trosim Mesec, ne trosim svez vazduh, ne bacam smece iza sebe, jer uopste ni ne izlazim, ne ugrozavam ljude, ne ugrozavam prirodu, a pogotovo ne silujem zivotinje. Za razliku od ljudi, ja nista lose nisam uradio prirodi. Dajte mi internet 72 sati dnevno i niko nece ni znati da postojim.

Ljude ne mogu da smislim. Ljudi su najgori deo ovoga sveta. Narocito mi idu na qurac onih 85 procenata, sve ono sto se zove masa, raja, narod, rulja, stado, stoka, prosek, vecina...ti su ubedljivo najgori, a takvih je najvise, na zalost.

Sta mislim o ljudima, najbolje cu opisati kroz primer ManUtd-a. Citate li vi uopste sta stado, rulja u celom svetu pise o “djavolima” vec nekoliko meseci? Sazeto u nekoliko recenica, stado je najpre bilo ubedjeno da je Mourihno jedan obican pajac i degenerik, koji je NEKADA DAVNO i SRECNO uzeo dve Lige Prvaka, dve Europa Lige, osam nacionalnih prvenstva i trinaest raznih kupova....a da niko nema pojma kako je to uspeo. Osim toga, stado, rulja je smatralo da je samo Bog poslao Solskjaera iz one smrznute vukojebine u Norveskoj da spasava veliki ManUtd. Zato se i desilo da su igraci proigrali kod ovog trenerskog maga jer je on rodjeni trenerski genije, dok je Mou neki cobanin koga je preteklo vreme i koji ne bi uspeo ni stado ovaca da dovede u red, a kamoli najbolje fudbalere na svetu poput francuskog smeca. Pogledajte najpre kako su (na pocetku solskjaermanije) pisali najgori ljudi na svetu, novinari, oni koji bi zapravo trebalo najbolje da poznaju kako funkcionise sport.

“...fudbal se vratio na Teatar Snova...igraci i publika opet uzivaju.... cudotvorac Solskjaer je za svega nekoliko dana pokazao da je pred njim velika karijera...Mourihno nije uspeo da iskoristi kvalitet igraca koji je imao...Solksjear je vratio osmehe igracima i pustio ih da igraju...ovo je vec ozbiljni kvalitet koji ManUtd prikazuje pod norvezaninom...na kraju ce ManUtd zasaliti sto portugalca nije ranije smenio...ovaj ManUtd i onaj Mourihnov ne igraju isti sport...Moua je odavno pregazilo vreme...Mou ovakvu igru jednostavno nije mogao da napravi...itd itd itd bla bla bla...”

Jos gori od novinara su naravno, prosecni ljudi, rulja, masa, stado, oni koji se javljaju po raznim forumima i portalima i iza tastature mudro komentarisu:

“...mislim da je savrseno jasno da je Solksear resenje za narednih deset godina...Solkskjaer je impresionirao celu Evropu...dati Solksearu dozivotni ugovor...ManUtd ima tim za titulu...samo napadacki, a titule ce ves doci...Mourihnu kamen da das, on bi ga pokvario...ne bih ga ni u Dinamo doveo, a veliki sam hajdukovac....Mourihnu je jedini spas Kina, a sumnjam da bi ga i u Interu zeleli...portugalca proterati iz fudbala, njegov stil je sramotan za svaki klub....”

Sta su govorili/mislili ovi majmuni iz kluba, uprava, vlasnici, savetnici... proteklih meseci? Pa kao i rulja, stado, stoka, upecali se kao pastrmka u plicaku. Cim su mu ponudili, a zatim i potpisali ugovor sa njim do 2022, znaci da su zadovljni, veoma zadovoljni. Smatraju da su povukli pravi potez. Sa norvezaninom na klupi vide buducnost ovoga tima. Cim su mu ponudili visegodisnji ugovor, pretpostavlja se da su ubedjeni da su odlicno procenili smenjujuci portugalca, a verovatno su i sami iznenadjeni koliko je norvezanin zapravo sjajan trener.

Tako je dakle mislila vecina, tako je mislilo stado. Posto ljudi pamte kao kokoske, pamte do cetvrtka, napisacu sta je NA POCETKU govorio i sam Solskjaer, ovo su samo neki od bisera:

“...fudbal je lak kad imas dobre igrace...sjajna grupa igraca, njihov kvalitet je neverovatan...kada imate ovakve igrace, dovoljno je da ih pustite da igraju fudbal, da uzivaju...Pogba je jedan od tri-cetiri najbolja igraca na svetu, bilo je prelepo videti ga opet kako se raduje...mi smo ManUtd i moramo igrati samo onako kako dolikuje ManUtd-u, dominacija, konstantni napadi, uzivanje u igri, sjajan timski duh...Rashford je svetska top klasa, sjajno je raditi sa njim, vec sada je postigao vise golova od nekih legendi kluba...najvise volim da igracima udjem u glave i da znam o cemu razmisljaju...nas tim je mlad, svez, pred njima nema limita kada su ciljevi kluba u pitanju...koliko ovaj tim jos moze?...siguran sam da mozemo do kraja (Liga Prvaka, majmun je na to mislio).. itd itd

A onda je proslo samo nekoliko sedmica. Prosli su Cardiffi, Huddersfieldi, Bournemouthi, Readingi, Fulhami, beznacajni kupovi. Prosao je i entuzijazam, a narocito je splasnuo ego onih govana na terenu koji su dokazivali u kome je bila krivica. I sta je ostalo? Istina, kvalitet, doslo je vreme istine. Na entuzijazmu, inatu, napadckoj igri, losim ljudima... ne mozes osvojiti prvenstvo ni u ligi jehovinih svedoka, a kamoli Premijer Ligi. Pogledajte samo potop od sredine treceg meseca, i to kada nema vise Huddersfielda Fulhama i Cardiffa u rasporedu. Protiv Arsenala - qurac, protiv Wolvsa u Fa Cupu – qurac, opet protiv Wolvsa u prvenstvu – opet qurac, protiv Barcelone dva qurca, protiv Evertona – petarda... Sta danas pise ista ona rulja, isto ono stado koje je, samo mesec, dva ranije svrsavalo na Solskjaera?

“...jadno...istorijska blamaza...to na sta je danas licio ManUtd mora da se nazove sramotom...bedno, negledljivo...bez reakcije...bez smisla...bez ideje...bez icega...razbijeni kao staklo...ekipa koja ima Pogbu u sastavu, ima u stvari igraca manje...de Gea je danas delovao kao skretnicar...ukupno 48 primljenih golova Uniteda ove sezone...jedanaesti uzastopni susret na kome je ManUtd primio gol...niz od jedanaest utakmica sa primljenim golom se nije dogodio vise od dvadeset godina...pravi naslednik Fergussona BUNAR Ole Solskjaer...igraci Uniteda ne bi imali mesta ni u timu Kosjerica...pljuvali ste Moua i njegovu taktiku, a ovaj BUNAR Solskjaer vec trecu uzastopnu utakmicu nije sutnuo na gol...Pogba je trcao kada je otisao Mourihno, da pokaze da je bilo do njega, a sada kada je opet nezadovoljan, sada ga opet mrzi da se cima...ozbiljna rekonstrukcija tima je potrebna, pocev od trenera...cela odbrana i vezni red zajedno sa napadom su spremni za remont...das ugovor coveku koji ne moze da ti obezbedi ni mesto medju cetiri najbolje ekipe... koji mag ovaj Rajola, uvalio dva klasicna crnca bez grama mozga...kada je neznalica Mourihno dobio otkaz, United je bio sesti sa 19 bodova manje od prvoplasiranog, a danas je na istom mestu, samo sa 24 boda MANJE od prvaka....” itd itd itd

Znate sta je ne mogu da podnesem. Posle ManCity-a, i Chelsea, ova govna igraju u poslednja dva kola sa Huddersfieldom i Cardiffom, pa kada pobede, opet ce glupi skijas biti madjionicar, a Pogba probudjena zver. Tako je sa ljudima, stoka je to.

Za kraj sam ostavio “best of” sta sada nakon potopa prica norvezanin:

“...nasa igra nije dostojna kluba...mnogi igraci nisu dostojni dresa ovako velikog kluba......tesko je opisati nas nastup posto je bio toliko los...ako zelite da igrate u ovom klubu, morate dati vise...ne mogu da promenim celu ekipu...ali korak po korak...ima igraca koji nece biti deo kluba..

Srecom, po ovaj svet, postoji i manjina, onih 3% o kojima sam gore pisao. Evo recimo sta je mislila BBC, najbolja medijska kuca na svetu (ne zaboravite, ovo su napisali odmah nakon smene, dakle jos pre nekoliko meseci)

“...Jose Mourinho je otisao, ali ManUtd ima brojne probleme unutar kluba, i njegovom ostavkom nista nece biti reseno...cak i da je Ser Alex Fergusson dobio posao da nasledi Ser Alex Fergussona – ne bi uspeo u tome...zbog duboko ukorenjenih problema u klubu, kao i igraca sumnjivog kvaliteta nisu uspeli ni Mou, ni Van Gal, ni Moyes, a nece ni Solskjaer...cak i unutar ManUtd-a kazu da prva trojica nisu imali nikakvu podrsku...za pocetak skautiranje je najgore u Premier Ligi...u klubu se previse brine o komercijalnom delu,...ko god bude novi trener, nasledice tim koji cine ostaci licnih izbora Fergussona, Moyesa, Van Gala i Mourinha... “

Za kraj sam ostavio sebe. Da napisem sta ja mislim, ako je to uopste bitno.

Kao prvo, sve sto sam mislio o ManUtd napisao sam u “dnevnim tipovima” od 19.02. pa sada necu gubiti vreme na ta govna. Kao drugo, posto je prezime Solskjaer veoma dugacko, u daljem tekstu cu koristiti termin glupi skijas, da bih dobio na vremenu. Proslo je tacno 123 dana od kada je glupi skijas dosao u ManUtd, i to nakon sto su procenili da je on bolje resenje od Mourihna. Dakle, nakon 123 dana, vreme je da se svode racuni. Za 123 dana, glupi skijas je vodio ekipu na 25 utakmica. Pobedio je 15 puta, remizirao 3, a izgubio samo 7 puta. Na prvi pogled, da kazem ako se gleda povrsno, nije lose, dobio je Tottenham, Arsenal u beznacajnom kupu, izbacili su PSG. Na drugi pogled, ako se gleda mnogo dublje, najvaznije utakmice koje odlucuju o necemu, koje odredjuju sezonu, ili sudbinu kluba ili trenera – qurac.

Kao trece, ja nisam prosek, a nisam ni stado da idem gde mi se kaze, a pogotovo ne mislim kao sto vecina misli. Ja mislim da je pravo vreme za smenu glupog skijasa, pogotovo ako bi se primenjivali kriterijumi kada su smenjivali neznalicu Mourihna. Mourihno je glupom skijasu ostavio drugo mesto iza ovakvog ManCity. Ostavio mu je osvojenu Ligu Evrope, osvojen Liga Cup, Comunity Shild, a pogotovo ostavio je i MESTO U LIGI PRVAKA. Sta je glupi skijas doneo “djavolima” osim pobeda nad Cardiffima, Huddersfildima, Fulhamima i ostalom smecu? U trku za osvajanje prvenstva nije ni ulazio, ispao je iz Fa Cupa (on, a ne portugalac), ispao je iz Lige Prvaka, a NECE UCI NI U LIGU PRVAKA sledece sezone.Titule? Nista, Nula, Zero, Nic, Null...Sta dalje? Smena, i to jos juce. Kako? Pa nogom u dupe, to je bar jednostavno. Sta dalje sa glupim skijasem? Kraj. The End. Fine. Das Ende. La fin. Konec. Gotovo. Na krajot. Moze eventualno da saceka Novu Godinu kada najcesce padne sneg. Oko Nove Godine se otvaraju Cetiri Skakaonice.

Ej, kada sam kod glupog skijasa, samo da vam ispricam jos ovo. Ozbiljan sam, uopste se ne zahebavam. U jeku solskjaermanije, odlucim da kontaktiram jednu englesku kladionicu. Nekako dodjem do njih, uz poteskoce, naravno, jer uopste nisu prisutni na “nasem” trzistu. Oni su onaj tip kladionica koji dozvoljavaju svojim klijentima da postave “svoje” opklade, tipa da li ce Becamov sin jednog dana igrati za reprezentaciju Engleske i slicno. Posto je Engleska za Evropu kada je kladjenje u pitanju, ono sto je sveta Holandija za Balkan kada je zivot u pitanju, odlucim ja cvrsto da ih kontaktiram. Uz pomoc profesionalnog prevodioca, napisem mail bez i jedne pravopisne greske. U mail-u slazem kako sam se puno informisao o njima, iako nisu prisutni” kod nas”, izrazim postovanje i divljenje sto postoje, i uljudno saopstim da bih da postavim opkladu da Solskjaer (uzdrzao sam se da napisem da je glup, pa jos skijas) nece docekati Bozic na klupi “djavola”, i da bih zeleo procenu kako bi “kvotirali” moju opkladu. U mailu i slazem da bih mogao i eventualno da dodjem do njih ukoliko bi kvota bila pristojna. Prava istina je da me je kvota zaista interesovala, jos je veca istina da sam ubedjen da glupi skijas nece docekati Bozic, ali je i prava laz da sam imao ili da imam novac na raspolaganju. A i kako bih, kada sam sve raspolozivo zarobio po silnim Antepostima. I tako, nakon sto sam zavrsio sa mailom, jedno jednostavno “send” i mail je vec bio u svetoj Englerskoj. Da budem iskren, verovao sam da ce mi odogovriti, ali opet da budem iskren, imao sam i neku neobjasnjivu tremu. Mail sam poslao u rano popodne (nisam hteo da ih uznemiravam dok piju caj u 17.00), a vec oko 19.00 je stigao odgovor. Mail mi je poslala Reychel, zemlja posiljaoca ...England. Noge su mi se odsekle, hebote.Niko u zivotu sa mnom nije bio tako ljubazan kao Reychel. Ili je htela da me zeni, ili je kladionicarski ovisnik, pa joj se dopala moja opklada, nema druge. Reychel mi se prvo zahvalila sto sam joj napisao mail, zahvalila se i na lepim recima o njihovoj kladionici, predstavila se kao clan tima u odnosima sa klijentima, ili tako nesto. Kada je zavrsila sa udvaranjem, ljubazno mi je saopstila da se “kvotiranje” ne saopstava javno, i da imaju svoje “principe i specificnosti”, te da joj je jako zao ukoliko nije ispunila moja ocekivanja, i da ce verovatno tesko spavati zbog toga, ali I DA JE KLADIONICA SPREMNA DA IZRAZI GOSTOPRIMSTVO TAKO STO CU BITI GOST O NJIHOVOM TROSKU !!!!!! Svakako mi je zao sto Reychel misli da imam nameru da ulozim nekoliko miliona, pa bi bilo pozeljno i da to uradimo uz diskreciju, zao mi je i sto Reychel misli da je Balkan negde blizu, a najvise mi je zao sto nisam rodjen u Engleskoj. Pa opet, lepo i uljudno smo se rastali, pozeleli jedno drugom dobro kladjenje, stoga zivela sveta Engleska, kolevka kladjenja, zivelo sveto kladjenje, zivela Reychel.

Gde sam ono stao? ManUtd vs ManCity 2 (X)

Koliko sam siguran u 2 (X). Kao prvo, jos kada su “djavoli” izbacili PSG, cekam ovaj dan, kao i dan kada su igrali sa Barcelonom. A sada nema nazad. Da nisam pravo malo bogatstvo zarobio po raznim Antepostovima, ovo bi bio definitivno moj zivotni tip, kao sto je bio i protiv Barcelone, ili pre dva dana Zvezda vs Buducnost. To su mecevi za kladjenje, za koje kada padnem, uvek isto ponovim; igrao bih ponovo. Ako me razumete, kladjenje tipa, rasprodaja imovine i vitalnih organa, pa ili si bogat covek, ili psihijatrija. Ovaj par, uz onaj PSG vs ManUtd (pao sam na njemu), Barcelona vs ManUtd ili Crvena Zvezda vs Buducnost su jedni od onih, za koji bi mi novac prosecne svajcarske banke bio nedovoljan. Ovako, upravo sam prebrojao, odigrao sam trideset tiketa ( dublovi, i po koja tripla) se “dvojkom” na ManCity, i osam tiketa sa X (samo dublovi) za slucaj da se obogatim ukoliko bude neko iznenadjenje.

Rezon da igram na ManCity; napisacu obrnuto. Zar je rezon da glupi skijas takticki nadmudri Pepa? Zar je rezon da francusko smece odluci prvaka svete Engleske i to sada, cetiri kola pre kraja? Zar je rezon da djavoli koji KOD KUCE protiv PSG i Barcelone nisu sutnuli na gol, a protiv Evertona popiju “cetvorku” cetiri kola pre kraja izbace jedan City iz trke? Kada je kvota na domacina u bilo kom gradskom derbiju na svetu bila 7,50? Kako se bet365 ne boji da propadne, da bankrotira, ukoliko kladionicari navale sa uplatama na “keca”? Dovoljno je samo da deset igraca uplati po 1000.000 funti, i za 90 minuta bet365 je siromasniji za 75.000.000 Sta mislite, da li se igraci ManCity boje veznog reda “djavola”, da li se boje Pogbe, da li se boje napada koji u tri utakmice nije sutnuo na gol? Da li de Gea moze da spase “djavole” a primio je 20 gola na zadnjih 11 utakmica? Da li znate da je de Gea ove sezone primio cak 8 gola van svog sesnaesterca?

Moguci rizik da propadnem; zabole me qurac za sve rizike ovoga sveta. Pazite, ja zaista godinama nisam odigrao ozbiljnije neki gradski derbi, neko veliko finale, u bilo kojem sportu. Svaki portal, svaki iole ozbiljniji kladionicar ce vam reci da se za velike uloge ne igraju gradski derbiji, pa taman da ih razdvaja osam nivoa takmicenja. Rizik je i sto oba kluba igraju za “nesto”. Rizik je i sto u ovakvim utakmicama budalama na terenu ne treba posebna motivacija. Rizik je i sto ce obe ekipe igrati pod pritiskom. Sve je rizik. Mogu da izadjem na ulicu i da me pogodi grom. Moze neko da me otruje dok spavam. Moze nekome da padne na pamet da me otme, veze i nasilno odvede u operu ili crkvu. Odlazak u crkvu bih mozda i preziveo, ali bez kladjenja sigurno ne bih. Posto moram svakoga dana da se ubodem u venu (kladim) prihvatam i sve rizike koje ubadanje (kladjenje) nosi. Ako je rizik da ManUtd pobedi ManCity, odnosno ako je rizik da ta govna rese prvenstvo ujedno i jedini rizik, koje donosi zadovoljstvo kladjenja, prihvatam da danas padnem na svih 38 tiketa. Prihvatam i da ukoliko ManUtd pobedi, veceras u 22.50 prvi komentar na topicu “live” bude: “...gde je sada onaj majmun sto je tvrdio da City pobedjuje...”

Da zavrsim ovaj post recima cuvenog Big Sam-a velikog Sam Allardyce najlosijeg coveka medju velikim trenerima:

“...Solskjaer je tek sada uvideo sta znaci voditi ManUtd. Iz situacije kada su ga proglasili svecem i magom, i kada je sve sto je dotakao pretvarao u zlato, dosao u poziciju da se pita “...kako cu da resim ovaj problem”. A problemi se uvecavaju iz utakmice u utakmicu. Ako kaze “ na leto cu traziti pojacanja” to nije dobro, jer je to govorio i prethodnik. Morace da deluje bas brzo, morace da izvede neki trik, veliki je izazov pred njim, mislim da se bas ovih dana odlucuje njegova buducnost kao trenera...”

 

Link to comment
Share on other sites

Werder - Bayern // Oba tima daju gol bet365 - 1,70

Finale kupa Njemačke, uvijek zanimljiv dvoboj između Werdera i Bayerna i takvu stvar očekujem i večeras. Pratim situaciju u i oko Bayerna i znam koliko im je važno da osvoje Bundesligu a i po mogućnosti kup kako bi sezona koliko toliko bila okarakterisana kao uspješna. Ipak, ekipa Werdera je odlična ove sezone, Bayernu je ipak važnije prvenstvo i mislim da bi se večeras trebali namučiti protiv ekipe iz Bremena kao i u većini mečeva ove sezone.

Bavarcima je Heindenheim zabio 4 komada u polufinalu, vjerujem kako i Bremen može jedan u finalu. Ovo je finale i sve je moguće.

oba.thumb.jpg.cd7994c9f9a654c345b6060171b6a0b7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wolvesi - Arsenal // Pobjeda Arsenala u bilo kojem poluvremenu bet365 - 1,72

Ekipa Wolvesa ima fantastičnu sezonu koja je trebala biti krunisana finalom FA kupa ali su Vukovi u meču protiv Watforda podbacili. I u tom meču su započeli sjajno, imali su prednost od 2:0 nakon čega su primili tri pogodka i šokantno eliminisani. Taj meč je naravno, pogodio igrače i teško im je palo ispadanje što se prenijelo i na PL, u možda, ključnom momentu sezone.

Arsenal sa druge strani vodi trku za Ligu prvaka i moraju jednostavno slaviti do kraja u svim mečevima jer teško je očekivati da se ponovi kolo kao prošlo gdje su sve ekipe kiksale. Arsenal je u mnogo narata ove sezone znao preokrenuti utakmicu u drugom dijelu a danas, vjerujem da će slaviti a za nas bi ovdje bila dovoljna pobjeda u bilo kojem poluvremenu što je u Arsenala bio čest slučaj ove sezone kada sam ovo igrao.

arse.thumb.jpg.86b2620313137bfcc820cef578c2f04c.jpg

Link to comment
Share on other sites

prije 4 minute, crash1 said:

Werder - Bayern // Oba tima daju gol bet365 online kladionica" rel="">bet365 - 1,70

Finale kupa Njemačke, uvijek zanimljiv dvoboj između Werdera i Bayerna i takvu stvar očekujem i večeras. Pratim situaciju u i oko Bayerna i znam koliko im je važno da osvoje Bundesligu a i po mogućnosti kup kako bi sezona koliko toliko bila okarakterisana kao uspješna. Ipak, ekipa Werdera je odlična ove sezone, Bayernu je ipak važnije prvenstvo i mislim da bi se večeras trebali namučiti protiv ekipe iz Bremena kao i u većini mečeva ove sezone.

Bavarcima je Heindenheim zabio 4 komada u polufinalu, vjerujem kako i Bremen može jedan u finalu. Ovo je finale i sve je moguće.

oba.thumb.jpg.cd7994c9f9a654c345b6060171b6a0b7.jpg

Ovo je polufinale, pobjednika ceka Leipzig koji je sinoc pobijedio HSV 

Link to comment
Share on other sites

Milan - Lazio // Prolaz Milana bet365 - 2,25

Lazio je u prvom meču na domaćem terenu remizirao bez golova i kladionice ga u ovom meču vide kao favorita što e tiče prolaska. Po meni nije tako, istina je da bilo kakav remi goste vodi u finale ali ipak bet635 je dala kvotu na Milan od čak 2,25?!?! Stvarno ne znam zbog čega, igraju kod kuće, mislim da žele bilo kakav trofej pa i titulu prvaka kupa Italije... Obje ekipe su poprilično u slaboj formi u zadnje vrijeme, tako da sve je moguće i upravo zbog toga se uvijek odlučim na veći koeficijent.

Razumio bi da je Lazio slavio u prvom meču pa da je ovakav raspon kvota, ali meč je završen bez golova... tako dam dajem prednost Milanu.

milan.thumb.jpg.418bf0131a61bcf461285dea7ae44d64.jpg

Link to comment
Share on other sites

Premier liga

Wolves - Arsenal (20:45) bet365
Sudac: Stuart Attwell (3.11)
Prosjek ekipe 1: 1.88
Prosjek ekipe 2: 1.82
wcXrKSG.png

Man Utd - Man City (21:00) bet365
Sudac: Andre Marriner (2.83)
Prosjek ekipe 1: 1.94
Prosjek ekipe 2: 1.12
Kn7eWWD.png

Primera

Atletico Madrid - Valencia (19:30) bet365
Sudac: Alejandro Hernandez Hernandez (6.88)
Prosjek ekipe 1: 2.61
Prosjek ekipe 2: 2.33
GAaLq8r.png

Espanyol - Celta Vigo (20:30) bet365
Sudac: Alberto Undiano Mallenco (4.40)
Prosjek ekipe 1: 2.52
Prosjek ekipe 2: 2.24
ejYA8Uf.png

Leganes - Ath. Bilbao (20:30) bet365
Sudac: Ignacio Iglesias Villanueva (5.00)
Prosjek ekipe 1: 2.90
Prosjek ekipe 2: 3.18
eEXcDwJ.png

Levante - Betis (21:30) bet365
Sudac: Santiago Jaime Latre (4.53)
Prosjek ekipe 1: 2.88
Prosjek ekipe 2: 2.31
laEHwE4.png

(Koeficijenti 24.4. u 11:00 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Just now, IzudinB said:

Atletico Madrid - Valencia (19:30) bet365 online kladionica" rel="">bet365
Sudac: Alejandro Hernandez Hernandez (6.88)
Prosjek ekipe 1: 2.61
Prosjek ekipe 2: 2.33
GAaLq8r.png

Utakmica koja ima potencijal za over. Iako je granica koju nam daje bet365 visokih 7 kartona, mislim da će ipak biti pređena. Evo već par dana predviđam ove kartone i odlično me ide. Prvo Getafe -Sevilla pređena granica od 6 kartona već u prvom poluvremenu, zatim jučer utakmica Valladolida i Girone pređena granica od 6 kartona, a danas mi se sviđa potencijal koji ima ova granica, iako izgleda visoka, mislim da za ovog suca to i nije, jer je Alejandro Hernandez najrigorozniji sudac u La Ligi i daleko je od ostalih sudaca. Njegov prosjek po utakmici je trenutno 6.88 kada su žuti kartoni u pitanju, dok njegov prosjek zajedno sa crvenim kartonima ove sezone 7.06. Zaista nadaleko najrigorozniji sudac u svim ligama peticama u Europi. On je u prošlom susretu kojeg je sudio pokazao devet žutih kartona, dok je u susretu prije toga 10 žutih kartona i jedan crveni i zaista voli dijeliti kartone ovaj sudac, što je i glavni razlog zbog kojeg mislim da će ova granica otići over.

Tu je naravno i borba za tu četvrtu poziciju za koju se bori Valencia (oni imaju samo dva boda manje od Getafea i isto bodova kao i Sevilla), dok je Atletico Madrid na drugoj poziciji i oni imaju četiri boda više od Real Madrida koji čeka njihov kiks kako bi se približio i možda preuzeo njihovu poziciju do kraja sezone. Međutim nisam siguran da će se to dogoditi, ali mislim da ćemo ovdje prisustvovati kartonijadi, pogotovo jer Valenciji trebaju bodovi, a i Atletico se neće baš tako lako predati na Wanda Metropolitanu. Imaju veći prosjek kartona do gostiju i očekujem kartonijadu na obje strane, jer izgleda da ovaj sudac ne trpi nikakve prigovore i dijeli kartone vrlo lako. S obzirom da su me krenuli kartoni, oprobat ću se i ovdje na više od 7 kartona. Sretno svima!

Screenshot_8.png.6276468059c9b7d82962e171c5432508.png

Link to comment
Share on other sites

Manchester United - Manchester City | Oba tima daju gol + over 8 kornera (2.38) bet365

Manchester United je neporažen u posljednjih 14 utakmica u domaćoj ligi, gdje su u tom procesu ostvarili devet pobjeda i pet remija. Međutim, oni su uspjeli izdržati samo dvije utakmice bez primljenog gola na Old Traffordu u ligi ove sezone. Ole Gunnar Solskjaer neće željeti da ga podsjećaju da je svaki od prethodna tri stalna menadžera Manchester Uniteda izgubio svoj prvi susret sa Manchester Cityjem, a to su bili David Moyes, Louis van Gaal i Jose Mouirnho. Posljednji menadžer koji je pobijedio prvu utakmicu protiv ovog tima je bio Alex Ferguson u ožujku 1987. kada je United pobijedio 2-0.

United se nalazi tri boda ispod četvrtog mjesta nakon posljednjeg neugodnog poraza od Evertona prošlog vikenda. Što se tiče timskih vijesti, Luke Shaw je dostupan nakon što je propustio posljednje tri utakmice Uniteda zbog suspenzije. Phil Jones je pod znakom sumnje nakon što je zamijenjen u porazu protiv Evertona, dok bi Ander Herrera, Eric Baily i Antonio Valencia trebali biti spremni za ovaj susret.

Manchester City je postigao 155 golova na svim natjecanjima ove sezone. Trenutno drže rekord od 156 golova koje su postigli u 2013/14 sezoni. Menadžer Manchester Cityja Pep Guardiola je pobijedio u posljednje dvije posjete na Old Traffordu, ali niti jedan gostujući menadžer u povijesti Premier lige nije pobijedio tri uzastopna gostovanja na Old Traffordu. Sam Allardyce i Ronald Koeman su bili dva druga menadžera koji su pobijedili druga dva gostovanja, ali nikada tri. Cityju ovdje treba pobjeda kako bi se vratili na vrh lige, jer se nalaze dva boda iza Liverpoola. Što se tiče timskih vijesti, ostaje da se vidi može li City iskoristiti slabu obranu Uniteda na najbolji mogući način bez Kevina De Bruynea. Igrač koji će ovdje biti glavna karika za Građane je sigurno napadač Sergio Aguero. Postigao je osam golova do sada u Manchester derbijima. On je na razini onog Waynea Rooneya, koji je nekada igrao za Manchester United.

Siguran sam da će ovo biti još jedan odličan Manchester derbi, jer oba tima imaju potrebu za pobjedom i tri vrlo važna boda, tako da nas očekuje spektakl. Dajem malu prednost Manchester Cityju, ali sigurno im neće biti lako, jer domaćinima treba pobjeda kako bi ostali u borbi za tu četvrtu poziciju.

Sa Ole Gunnar Solskjaerom na čelu oni imaju volju da se bore do kraja, čak i u nemogućim situacijama, kao što je to bio slučaj protiv PSG-a. A sa Cityjem koji je primio barem po gol u 18 od 21 posjete ovom stadionu, očekujem da će oba tima postići gol u ovom susretu po koeficijentu od 1.75 u bet365 kladionici.

Uz ovu okladu nam bet365 kladionica dozvoljava kombinirati kornere, što je odlično ako mene pitate. Prvobitno je dobra stvar, jer Manchester City ove sezone pravi po 8.06 kornera u prosjeku po utakmici, dok Manchester United pravi 5.15 kornera u prosjeku po utakmici. To nam daje ukupan broj od 13.21 koerner u prosjeku, tako da mi se više od osam kornera u ovom susretu čini prilično izglednim po koeficijentu 1.36. Ova kombinacija mi daje ukupni koeficijent od 2.38, što je prilično razumljivo. Sretno svima!

Moguće postave

Man Utd: De Gea; Dalot, Smalling, Lindelof, Shaw; Herrera, McTominay, Pogba; Lingard, Rashford, Martial

Man City: Ederson; Walker, Kompany, Laporte, Mendy; Gundogan, Fernandinho, D Silva; Bernardo, Aguero, Sterling

Screenshot_10.thumb.png.0023ba542ed4778d8aee12a281a0a554.png

Screenshot_9.thumb.png.854b4c889a8ce433f4d70ae6d3c2f3d5.png

Screenshot_11.png.ae648d020f0692c150b270701551257d.png

(Koeficijenti 24.4. u 14:00 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

prije 3 sati, IzudinB said:

Leganes - Ath. Bilbao (20:30) bet365 online kladionica" rel="">bet365
Sudac: Ignacio Iglesias Villanueva (5.00)
Prosjek ekipe 1: 2.90
Prosjek ekipe 2: 3.18
eEXcDwJ.png

Još jedna po meni odlična utakmica za over 5.5 kartona na bet365 kladionici. Da odmah kažem da je Ath. Bilbao ekipa koja najviše dobija žutih kartona u ligi ove sezone, a ni Leganes nije daleko do vrha po ovoj statistici. To je prvobitno i razlog zbog kojeg igram over ovdje, a plus je i to što Ath. Bilbaou trebaju bodovi, jer se bore za te pozicije koje vode na europska natjecanja, točnije Europsku ligu. Oni imaju isto bodova kao i Alaves ispod njih i njima su prijeko potrebna tri boda iz ove utakmice. Iako Alaves ima utakmicu više, ovo je sada idealna prilika da Bilbao pobjegne Alavesu.

Međutim, na drugoj strani, to jest kao domaćin se nalazi Leganes koji ove sezone po utakmici dobija nešto manje od 3 kartona, međutim, to je i dalje jedan od najvećih prosjeka u ligi. U 33 utakmice ove sezone Ath. Bilbao je dobio 105 žutih kartona i tri direktna crvena kartona što je najveći broj u ligi, Na drugoj strani Leganes je u 33 susreta do sada dobio čak 90 žutih kartona. Idealni klubovi za over ove granice, pogotovo jer je i sudac prilično dobar, kao što vidite njegovu statistiku ispod, on zna pokazati crveni karton, a ne bi me iznenadilo da to učini i u ovoj utkamici. Leganes ima 41 bod, pet manje od Bilbaoa i ako bi oni pobijedili u ovoj utkamici do kraja sezone bi imali šansu da se bore za mjesta koja vode na europska natjecanja. U svakom slučaju, očekujem veliku borbu na terenu od dva ne baš tako disciplinirana kluba u La Ligi. Sretno!

Villanueva.png.b2d58da7c013ec652d45dbc9b74133ab.png

Link to comment
Share on other sites

Utrecht - Fortuna Sittard | Utrecht postiže gol u oba poluvremena (1.80) bet365

Još tri utakmice do kraja nizozemske Eredivizije, a Utrecht mora zadržati svoj status u prvih sedam ekipa u ligi ako žele da se nađu u play-offu za Europsku ligu. Trenutno se nalaze na sedmoj poziciji sa vodstvom od tri boda nad timom ispod, WIllemom. S obzirom na to da Willem ovog tjedna igra protiv PSV-a, Utrecht može gotovo sigurno osigurati mjesto u Europskoj ligi sa pobjedom u srijedu.

Screenshot_13.thumb.png.49099475fd7360859577c9d4f23cdfeb.png

Izvor: bet365

Sittard, iako su blizu zone ispadanja, s obzirom na poziciju, ima znatan jaz bodova u odnosu na zonu ispadanja. Imaju čak pet bodova više i skoro da su sigurni. Da budem precizan, moraju osigurati još dva od posljednjih devet bodova kako bi opstali u ligi. Kao takav, tim nije pod velikim pritiskom. Sav naporan rad koji će Utrecht provesti kroz sezonu će postati plodan, jer se nalaze na mjestu koje vodi u doigravanja za Europsku liug i imaju prednost od tri boda iznad Willema. Kao što sam spomenuo, budući da Willem igra protiv PSV-a ovog tjedna, to je sjajna prilika da Utrecht gotovo osigura svoj željeni ulazak u Europu, budući da su samo još tri utakmice preostale do kraja sezone. Povrh toga, Utrecht ima prednost domaćeg terena i ugostit će tima koji je primio najviše golova u ukupnom poretku, kao i najviše golova u gostima. Sittard je izgubio posljednjih devet susreta u nizu i primio ukupno 36 golova u posljednjih osam. U međuvremenu je Utrecht neporažen u posljednjih pet utakmica na domaćem terenu. Utrecht drži rekord bez poraza protiv ove momčadi još od 2000. godine i savršen rekord bez poraza kod kuće. Sittard također nije uspio zadržati mrežu netaknutom protiv njih u gostima, tako da ovdje očekujem da će Utrecht postići gol u oba poluvremena. Sretno!

Screenshot_12.thumb.png.4e2a786c19847e9c328bd620a4eebd0b.png

(Koeficijenti 24.4. u 14:50 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

CSKA - Anzhi | Pobjeda CSKA u oba poluvremena (1.72) bet365

Evo jedne prilično zanimljive utakmice u ruskoj Premier ligi. CSKA će ugostiti Anzhija u 25. kolu u ovoj ligi. Ostalo je još pet kola do kraja sezone i timovi pokušavaju obezbijediti najbolje pozicije koje mogu u preostalom dijelu sezone. CSKA se nalazi na četvrtoj poziciji u ligi imaju samo dva boda više od Spartak Moskve i bod manje od Krasnodara koji se nalazi na trećoj poziciji.

Screenshot_15.thumb.png.1cbefc33d87f2852a0cc65d210fdef31.png

Izvor: bet365

Što je još zanimljivije, CSKA ima samo dva boda manje od drugoplasirane Lokomotive Moskve i te pozicije koja vodi u Ligu prvaka. Treća pozicija također vodi u Ligu prvaka ali u kvalifikacije. U svakom slučaju očekujem pobjedu domaćina u ovoj utakmici, jer je Anzhi već ispao i ima samo 19 bodova u 24 utakmice do sada. Anzhi također nema pobjede u posljednjih pet utakmica. Oni u posljednjih pet utakmica imaju četiri poraza i jedan remi. Anzhi u posljednjih šest utakmica ima pet poraza. Anzhi na ovom stadionu nije pobijedio CSKA od 2000. godine kada su ih pobijedili u kupu. Očekujem pobjedu domaćina u oba poluvremena! Sretno!

Screenshot_14.thumb.png.3fd7431df6578e4fd1dce5ee5e5fb604.png

(Koeficijenti 24.4. u 15:23 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

  • Goksim unpinned this topic

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Najveci zicer proslo Kolo Barcelona dobije crveni nije Ni pocela utakmica... Majko isusova .. Danas idem sa Bayernom  21.09.24 Werder Bremen - Bayern München 2 1.32
    • 21.9.| EPL | West Ham - Chelsea, Pedro Neto ne daje gol - 1.25 - Germania  
    • 21.09. Nogomet Engleska 3.liga /Wrexham vs Crawley / Wrexham pobjeđuje / 1,35 PSK
    • West Ham - Chelsea 2 (2.05) ili Palmer daje gol (2.30) bet365 Danas ce na London stadionu, West Ham i Chelsea otvorit 5. kolo engleske Premier lige. Gosti ulaze u ovaj susret s više samopouzdanja nakon pobjede od 1-0 protiv Bournemoutha. Iako predstava Chelseaja nije bila najblistavija, ključan trenutak dogodio se u završnici utakmice kada je zamjena Christopher Nkunku postigao jedini pogodak. Chelsea se trenutno nalazi na 8. mjestu Premier lige s dvije pobjede, jednim remijem i jednim porazom u prva četiri kola. S druge strane, West Ham je dosad uspio ostvariti samo jednu pobjedu. Prošlog vikenda su izbjegli poraz zahvaljujući kasnom izjednačujućem pogotku u gradskom derbiju protiv Fulhama. Danny Ings, kao zamjena, postigao je gol u sudačkoj nadoknadi na asistenciju Jarroda Bowena. Čekićari su trenutno na 14. mjestu na tabeli. Julen Lopetegui nema novih problema s ozljedama uoči nadolazeće utakmice protiv Chelseaja. S nestrpljenjem čeka rezultate kasnih fitness testova za Niclasa Fullkruga i Emersona Palmierija. Prema izvještajima, obojica su upitna za ovaj vikend, ali će konačna odluka o njihovom nastupu biti donesena pred samu utakmicu. West Ham (4-2-3-1): Areola; Coufal, Mavropanos, Kilman, Wan-Bissaka; Alvarez, Rodriguez; Kudus, Paqueta, Summerville; Bowen. Za razliku od svog kolege na klupi West Ham Uniteda, Enzo Maresca dočekao je pozitivne vijesti uoči gostovanja na London stadionu. Trener Chelseaja možda će biti bez samo trojice prvotimaca. Reece James i Omari Kellyman su i dalje izvan terena, ali Malo Gusto i Romeo Lavia bi trebali barem biti u kadru za utakmicu. Također, Enzo Fernandez i Kiernan Dewsbury-Hall oporavili su se od bolesti zbog koje su propustili prošlotjednu pobjedu protiv Bournemoutha. Chelsea (4-2-3-1): Sanchez; Gusto, Fofana, Colwill, Cucurella; Fernandez, Caicedo; Madueke, Palmer, Sancho; Jackson. Domaći teren igrao je veliku ulogu u posljednjim međusobnim susretima ova dva rivala, budući da je pet od posljednjih šest utakmica završilo pobjedom domaćina. Ipak, ovaj put postoji razlog za vjerovati da bi se taj trend mogao prekinuti. West Ham je u posljednjem kolu protiv Fulhama izgledao slabo, što potvrđuje podatak da su dozvolili čak 21 udarac prema svom golu. S druge strane, Chelsea dolazi na ovaj susret ohrabren pobjedom protiv Bournemoutha. Pobjeda Chelseaja djeluje kao logičan ishod s kvotom 2.05, dok bi alternativno bilo pametno kladiti se da će Cole Palmer, Chelseajev glavni kreator igre i izvođač penala, postići pogodak po kvoti 2.30. (Koeficijenti 20.9. u 22:00 CET) Koeficijenti su podložni promjenama
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use