Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Nedelja 10.3.2019.


IzudinB

Recommended Posts

Premier liga

Liverpool - Burnley (13:00) bet365
Sudac: Andre Marriner (3.05)
Prosjek ekipe 1: 1.03
Prosjek ekipe 2: 2.07
uliXIcd.png

Chelsea - Wolves (15:05) bet365
Sudac: Michael Oliver (3.00)
Prosjek ekipe 1: 1.25
Prosjek ekipe 2: 1.90
KmwP6Q8.png

Arsenal - Manchester Utd (17:30) bet365
Sudac: Jonathan Moss (3.40)
Prosjek ekipe 1: 1.72
Prosjek ekipe 2: 2.00
9r1S6ag.png

Primera

Celta Vigo - Betis (12:00) bet365
Sudac:  Xavier Estrada Fernandez (6.46)
Prosjek ekipe 1: 2.35
Prosjek ekipe 2: 2.23
vzphLJf.png

Girona - Valencia (16:15) bet365
Sudac: Carlos Del Cerro Grande (4.10)
Prosjek ekipe 1: 2.20
Prosjek ekipe 2: 2.52
1KVcxvh.png

Levante - Villarreal (18:30) bet365
Sudac: Jose Maria Sanchez Martinez (5.33)
Prosjek ekipe 1: 2.92
Prosjek ekipe 2: 2.69
ojmerif.png

Sevilla - Real Sociedad (18:30) bet365
Sudac: Ignacio Iglesias Villanueva (5.38)
Prosjek ekipe 1: 3.00
Prosjek ekipe 2: 2.28
1ejrkpz.png

Valladolid - Real Madrid (20:45) bet365
Sudac: Jesus Gil Manzano (6.23)
Prosjek ekipe 1: 2.15
Prosjek ekipe 2: 1.96
TkxnvlV.png

Serie A

Bologna - Cagliari (12:30) bet365
Sudac: Massimiliano Irrati (4.60)
Prosjek ekipe 1: 2.54
Prosjek ekipe 2: 2.36
2qzY1oc.png

Frosinone - Torino (15:00) bet365
Sudac: Piero Giacomelli (3.08)
Prosjek ekipe 1: 2.77
Prosjek ekipe 2: 2.24
tGQz2oG.png

Inter - SPAL (15:00) bet365
Sudac: Gianpaolo Calvarese (4.15)
Prosjek ekipe 1: 2.04
Prosjek ekipe 2: 2.79
ceWqJDS.png

Sampdoria - Atalanta (15:00) bet365
Sudac: Michael Fabbri (5.20)
Prosjek ekipe 1: 2.50
Prosjek ekipe 2: 1.76
7TTD4tu.png

Sassuolo - Napoli (18:00) bet365
Sudac: Gianluca Manganiello (3.90)
Prosjek ekipe 1: 2.35
Prosjek ekipe 2: 2.00
KPPd38h.png

Fiorentina - Lazio (20:30) bet365
Sudac: Daniele Orsato (5.77)
Prosjek ekipe 1: 2.62
Prosjek ekipe 2: 2.52
Px8U84j.png

Bundesliga 

Hoffenheim - Nurnberg (15:30) bet365
Sudac: Christian Dingert (3.22)
Prosjek ekipe 1: 1.82
Prosjek ekipe 2: 2.00
cpr2zc7.png

Hannover - B. Leverkusen (18:00)  bet365
Sudac: Sören Storks (2.43)
Prosjek ekipe 1: 1.91
Prosjek ekipe 2: 1.61
mVMKzUx.png

(Koeficijenti 8.3. u 00:20 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

 

Link to comment
Share on other sites

On 08. 03. 2019. at 0:22, IzudinB said:

Celta Vigo - Betis (12:00) bet365 online kladionica" rel="">bet365
Sudac:  Xavier Estrada Fernandez (6.46)
Prosjek ekipe 1: 2.35
Prosjek ekipe 2: 2.23
vzphLJf.png

Još jedna vrlo zanimljiva utakmica što se tiče kartona. Granica jeste 6.00 u bet365 kladionici, ali mislim da je ovo razumljivo s obzirom da ove dvije ekipe igraju vrlo važnu utakmicu i potrebni su im bodovi, dok je tu i Javier Estrada Fernandez jedan od najgrigoroznijih sudaca u Primeri.

Celta Vigo se nalazi na 17-oj poziciji i samo dva boda su iznad zone ispadanja. Njima su prijeko potrebni bodovi i siguran sam da će se boriti za njih protiv Betisa pred svojim navijačima, gdje su očajni ove sezone. Celta Vigo je pred svojim navijčima ostvarila samo četiri pobjede u 13 utakmica do sada. Iako su postigli više golova nego što su primili kod kuće, oni jednostavno nisu bili baš na svom nivou ili na nivou na kojem su bili posljednjih godina, barem ne pred svojom publikom.

Na drugoj strani imamo Betis, koji je također ostvario samo četiri pobjede na 12 gostovanja do sada i tri poraza zaredom u posljednjih pet utakmica. Oni su postigli samo 12 golova, a primili su 15 u tom procesu. Ovo nam pokazuje da će ovo biti jedna vrlo teška utakmica za oba tima, nisam siguran tko će izaći kao pobjednik, ali znam da će Javier Estrada Fernandez kažnjavati sve što se može kazniti na ovoj utakmici. Timovi se ne mogu pohvaliti ni sa disciplinom ove sezone, ali nalaze se na sredini tabele kada su kartoni u pitanju, međutim, statistika Estrade Fernandeza mi ulijeva velike nade da će ovo biti over. Sretno!

Screenshot_8.png.6d7952e9b6cb63999cb899eefbda03c0.png

Link to comment
Share on other sites

Chelsea - Wolves 1 (1.55) bet365

Chelsea se nada da će uspjeti preuzeti tu četvrtu poziciju koja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone i ovo im je savršena prilika za to. Njihova dva rivala za tu poziciju igraju jedni protiv drugih, Arsenal protiv Manchester Uniteda i oba tima će dobiti minimalno po jedan bod ako bude remi što će odgovarati Chelseaju. Međutim, bez obzira na to Chelseaju je ovdje potrebna pobjeda, a nakon tog poraza u finalu od Manchester Cityja, oni su se vratili na pobjedničke staze. Ova utakmica sigurno neće biti lagana za domaćine, ali Wolvesov razočaravajući rezultat protiv Chelseaja na ovom stadionu bi mogao igrati veliku ulogu u ovoj utakmici. Ako se Maurizio Sarri ne kvalificira u Ligu prvaka to je kraj puta za njega, a ovakve utakmice moraju pobjeđivati kako bi ostvarili upravo to. Nadajući se da će United remizirati protiv Arsenala, Chelsea će sigurno da se potrudi da osvoji sva tri boda u ovoj utakmici. Imaju prednost domaćeg terena i 100% rekord na ovom stadionu protiv ovog protivnika. Oni su izgubili samo dvije od posljednjih 25 utakmica na Stamford Bridgeu. Po mom mišljenju, Chelsea bi ovdje trebao ostvariti pobjedu! Sretno!

Screenshot_9.thumb.png.3f2841afedd98b8ebca8b6a325115617.png

(Koeficijenti 9.3. u 14:33 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Montpellier - Angers 1 (2.00) bet365

Montpellier je okusio pobjedu nakon nekoliko tjedana poraza i remija i sada se nadaju da će to uroditi plodom kada budu igrali protiv Angersa pred svojim navijačima. Oni su ostvarili pobjedu u gostima protiv Bordeauxa i to će biti vrlo dobro pred ovu utakmicu, jer će dobiti veliko samopouzdanje da se možda čak mogu boriti i za mjesta koja vode u Europska natjecanja. Sa pobjedom bi ovdje definitivno bili jedni od glavnih kandidata za ta mjesta. Pobjeda protiv Bordeauxa je bila vrlo potrebna ovom timu i sada se nalaze na sedmoj poziciji, sa samo tri boda manje od četvrtoplasiranog Marseillea, tako da će imati zašto igrati u ovom susretu u kojem su veliki favoriti.

Screenshot_10.thumb.png.9af9f63e06b121ceddc67d3765bf6e4e.png

Izvor: bet365

Što se tiče ANgersa, oni se nalaze na 12-oj poziciji sa 34 boda i sigurni su od ispadanja, dok su bez pobjede u posljednje dvije utakmice. Posljednja utakmica je bila kod kuće i bila je vrlo zabavna za gledati jer su odigrali 2-2 protiv Monaca koji je u formi. U gostima su osvojili 14 od mogućih 39 bodova i pobijedili su samo jednu od posljednjih pet utakmica u gostima. Vjerujem da je ovo šansa za Montpellier da ostvari sva tri boda i vrati se u formu pred svojim navijačima. Prije nekoliko tjedana ovo bi bila teška utakmica za domaćina, ali sa pobjedom prošlog vikenda vjerujem da se stanje u ekipi promijenilo na bolje i to mjesto koje vodi na europska natjecanja je velika motivacija za njih siguran sam. Sretno!

Screenshot_11.thumb.png.e501bb25ab40c3c733639afbd0906079.png

(Koeficijenti 9.3. u 14:45 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Borussia Dortmund - Stuttgart / pobjeda Dortmunda i više od 2 gola na utakmici (1.80) bet365

Mislim da je napokon vrijeme da Dortmund prekine ovu seriju loših rezultata u Bundesligi, jer u slučaju novog kiksa padaju na 2. mjesto, iako su dobar dio sezone imali ubjedljivu prednost na čelu tabele. Meč protiv Stuttgarta koji je generalno u očajnoj formi (izuzimajući pobjedu protiv Hannovera od 5:1 prošlog vikenda), a u gostima niže loše rezultate i ima samo 5 bodova sa gostovanja u čitavoj sezoni. Dortmund na svom terenu igra ultraofanzivno - prosjek od 4.75 golova njihovim domaćim utakmicama zaista djeluje nevjerovatno, a kada se uzme u obzir da je Stuttgart primio 52 gola u dosadašnja 24 kola, vjerujem da ćemo i danas na Westfalenu vidjeti najmanje 3 gola. U posljednja dva međusobna susreta uvjerljivo je slavio Dortmund, te su iz 6 od prethodnih 7 međusobnih susreta izašli kao pobjednici.

Link to comment
Share on other sites

Celta - Betis 

Zanimljiva utakmica otvoriti će današnji program španjolske Primere. Na klupi Celte debitirati će treći trener ove sezone. Fran Escriba pokušati će do kraja sezone sa Celtom izboriti opstanak. Celta je u vrlo lošem razdbolju i neće Escribi biti lako doći do pozitivnog rezultata odmah na startu mandata. 

Betis je imao odličan prvi dio sezone, no momčad iz Seville pokvarila je sve to lošim periodom igre u proteklih mjesec dana. Ispali su iz kupa i Europe no sada očiščena rasporeda vjerujem kako će početi igrati ponovno onako kako je to bilo u prvom dijelu sezone. 

U ovome susretu tipujem na pobjedu gostiju. Betis je kvalitetniji, a u sudaru momčadi koje se nalaze u određenim problemima sa formom ipak su gosti u manjem glibu. Na Betis je kvota velikih 2,90 po meni dovoljan razlog da se tipuje na njihovu pobjedu. 

TIP: Betis 

 

Link to comment
Share on other sites

Liverpool - Burnley AH -1.5 Liverpool (1.55) bet365

Redsi više nemaju prava na kiks, pogotovo na svom terenu, i više ne kroje samo svoju sudbinu, jer uz ovu utakmicu manje, zaostaju četiri boda za Cityjem. Na svom terenu su poprilično ubjedljivi ove sezone (12 2 0) uz gol razliku 40:7. Jedini pravi kiks je zapravo bio protiv Leicestera prije nešto više od mjesec dana (1:1), a jesena su remizirali sa Cityjem (0:0). Burnley se bori za opstanak, poraženi su u prethodne dvije utakmice (Palace 1:3, Newcastle 0:2) i mislim da se neće dobro provesti na Anfieldu danas. Klopp nema velikih problema sa sastavom, odsutni su već duže vrijeme povrijeđeni Gomez i Oxlade-Chamberlain, dok kod Burnleya nedostaju Defour, Lennon i Walters.

Link to comment
Share on other sites

prije 22 sati, IzudinB said:

Još jedna vrlo zanimljiva utakmica što se tiče kartona. Granica jeste 6.00 u bet365 online kladionica" rel="">bet365 kladionici, ali mislim da je ovo razumljivo s obzirom da ove dvije ekipe igraju vrlo važnu utakmicu i potrebni su im bodovi, dok je tu i Javier Estrada Fernandez jedan od najgrigoroznijih sudaca u Primeri.

Celta Vigo se nalazi na 17-oj poziciji i samo dva boda su iznad zone ispadanja. Njima su prijeko potrebni bodovi i siguran sam da će se boriti za njih protiv Betisa pred svojim navijačima, gdje su očajni ove sezone. Celta Vigo je pred svojim navijčima ostvarila samo četiri pobjede u 13 utakmica do sada. Iako su postigli više golova nego što su primili kod kuće, oni jednostavno nisu bili baš na svom nivou ili na nivou na kojem su bili posljednjih godina, barem ne pred svojom publikom.

Na drugoj strani imamo Betis, koji je također ostvario samo četiri pobjede na 12 gostovanja do sada i tri poraza zaredom u posljednjih pet utakmica. Oni su postigli samo 12 golova, a primili su 15 u tom procesu. Ovo nam pokazuje da će ovo biti jedna vrlo teška utakmica za oba tima, nisam siguran tko će izaći kao pobjednik, ali znam da će Javier Estrada Fernandez kažnjavati sve što se može kazniti na ovoj utakmici. Timovi se ne mogu pohvaliti ni sa disciplinom ove sezone, ali nalaze se na sredini tabele kada su kartoni u pitanju, međutim, statistika Estrade Fernandeza mi ulijeva velike nade da će ovo biti over. Sretno!

Screenshot_8.png.6d7952e9b6cb63999cb899eefbda03c0.png

Koliko ovaj čovjek može oprostiti kartona? Gdje je granica?

Link to comment
Share on other sites

prije 57 minute, zviz said:

Koliko ovaj čovjek može oprostiti kartona? Gdje je granica?

Uvjeren sam kako se utakmice namjeste s najrigoroznijim sucem i sa 2 gruba tima namjerno da bi ljudi uplaćivali masu novca na kartone i onda kada kladionice vide da su uplate ogromne, dogovore se sa sucem ili s bilo kime već to ide da sudac ne dadne puno kartona. Nitko me ne može razuvjeriti u to. Toliko sigurnih utakmica sam pao na kartone zato što se "baš tada" dogodilo da sudac ima loš dan ma dajte molim vas ovo je više pretjerano. atletiko madrid vs barcelona prošle godine utrka za titulu sudac s prosjekom 6+dadne 4 kartona na tu utakmicu. To realno? Uglavnom nešto ne štima. pazi se ubuduće prijatelju.

Link to comment
Share on other sites

Arsenal - United // over 2,5 golova bet365 - 1,61

Teško je sada reći ko je favorit u ovom duelu. Arsenal je domaćin i nisu loše igrali prethodne prvenstvene mečeve, ali su podbacili u Evropskoj ligi. Man.United ima odlične rezultate i sjajnu atmosferu, međutim, sasvim sigurno su umorni. Zato ćemo prognozirati da će biti puno golova na Emiratesu.  Čovjek koji je preuzeo lidersku ulogu je R.Lukaku, koji pogađa na svakoj utakmici, od kako je dobio priliku zbog brojnih povreda. I dalje su veoma oslabljeni, ali se u odnosu na Ligu prvaka vraća u sastav Pogba i biće to veliko osvježenje za vezni red. Drugih promjena zbog nedostatka igrača vjerovatno neće biti.

Bet365 kladionica je posebno darežljiva kada je u pitanju over 2,5 golova te nude koeficijent od 1,61.

2.thumb.jpg.5f1942f20dfc795730f7fefcb1a2b2bd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Valladolid - Real Madrid // Valladolid ove 0,5 golova bet365 - 1,44

Real je u rasulu i mislim da su nakon Ajaxa digli ruke od ove sezone i samo čekaju kraj. Ispali su iz svih takmičenja, La ligi također nemaju dobre šanse za naslov, da ne kažem nikakve. Izgubili su 4 utkamice na zadnjih 6 susreta... Sa druge strane Valladolid će imati velik motiv, igrajau protiv velike ekipe i svaki bod a posebno u ovakvom meč će im biti zlata vrijedan u borbi za titiulu. 

Ubjeđen sam da Realu mogu zabiti pogodak, a kladionice na to nude odličnu kvotu.

5.jpg.de76c7b4697f6c7858e52483cccf8075.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dinamo - Rijeka // Oba tima daju gol bet365 - 2,20

I jedni i drugi su desetkovani, Rijeka ne može računati na čak desetoricu dok će Dinamo odmarati neke od glavnih igračakoji su istoršeni i koji idući tjedan igraju revanš sa Benficom.  Teško je nešto prognozirati, Dinamo ima veliku razliku, ali igraju bez pola ekipe, Rijeka saa druge strane također desetkovana igrat će igrači koji ne dobijaju priliku često. Zbog tog aočekujem jedan otvoren meč, sa prilikama sa obje strane. Ovi koji ne igraju često će biti željni dokazivanja.

Koeficijent je vrijedan da se proba ovo.

3.thumb.jpg.240ce02510e33cc7bf883dc6e2e89998.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dinamo-Rijeka 1 1,9+

Dinamo je nakrcan samopouzdanjem kao nikada, igraci ginu jedan za drugog, Svaku utakmicu daju 150%.

Dinamo ima utakmicu stoljeca za 4 dana al pogledajmo koji igraci nisu igrali ili koji nece igrati u Lisabonu: Gavranovic se vraca nakon ozljede i danas ce dobiti 60 min, Andric prvi strijelac lige, Sunjic je vec sad odlican, nema pravo nastupa tako da ga se nema za sta cuvati, ista stvar sa Leovcem,...

Dinamo i sa drugom momcadi pod Bjelicom igra odlicno, dolazi Rijeka bez deset igraca koja nema ni blizu sirinu kao Dinamo.

Bjelica nece propustiti priliku jos malo ucvrstiti prvo mjesto, svi koji ce igrati dat ce sve od sebe da izbore prvih 11 u cetvrtak.

1 -jaci ulog

hendikep -manji ulog

Link to comment
Share on other sites

Inter - SPAL 1 (1.40) bet365

Mislim da je krajnje vrijeme da Inter dobije utakmicu, sada im je već ozbiljno ugroženo i 4. mjesto, a igraju protiv SPAL-a koji je u poprilično lošoj formi i ima samo dva boda iz prethodnih 5 utakmica, a u posljednja četiri i po mjeseca ostvarili su samo jednu pobjedu. Gorući problem u igračkom kadru Nerazzurra je Mauro Icardi, pošto je zbog odbijanja da produži ugovor i dalje van sastava, a zbog povreda ne igraju ni Vecino i Vrsaljko. U svakom slučaju, vjerujem da će Inter ovdje doći do tri boda, nakon tri utakmice bez pobjede u svim takmičenjima.

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Evo kolega, idemo zajedno. Odigrao sam tvoj izbor, over 1,5 gol na utakmici. Dodao sam gol Olimpije i jedinicu na Inter. Inter sam dodao da imam barem jedan pogodjen par. Idemo zajedno, nema nazad. Odigrao sam sa novcem koji sam odvojio ako nekad dodje do treceg svetskog rata, da imam da pobegnem u Juznu Ameriku, jer drugog novca nemam.
    • Mali doprinos temi je ovaj moj prijedlog iz posljednje sanse, u kojeg sam poprilicno uvjeren, za razliku od kolege iznad ali razumljivo obzirom na njegov krah ljubavi sa bavarskim fekalijama. Mislim da i nije tako tesko pogoditi kako ce igrati ove ekipe veceras. Psv bi napadao sve da je i donio prednost iz Torina, jer samo tako znaju igrati, i nista drugo ne dolazi u obzir. Doduse vjerojatno bi u tom slucaju bili malo oprezniji, a veceras nemaju sta cekati tako da ih ocekujem visoko i napadacki od prve minute, a Juve oprezniji i na kontre, pa tko koga, a ne bi me cudilo da prvo zasvjetli 0-1 Muani, iz neke kontre ili slicno, no ne bitno tko i kako zabije prvi, vjerujem da minimum 2 gola padaju pa makar oba zabio Juve a da PSV i ne docekamo, no nesto mi nije taj scenarij vjerojatan, tako da kao sto rekoh ocekujem da sijeva od samog starta, uz golove sa obje strane i potencijalno da ova utakmica bude ljepotica ovog nokaut eliminacijskog dijela lige.
    • Da ne bude samo teorije, evo kako bih odigrao realno kladjenje, kada bih imao novca, ili kada bi mi kladionice vratile novac kojim sam mislio da Bayern moze do dva gola protiv skota u sred Munchena: Drzao bih se doubla, jedinica na Inter (subota) plus gol Olimpije Borcu (sutra) sto daje ukupnu kvotu od 1,50 A onda bih na taj osnovni double, dodavao uvek po jedan par, i igrao samo triple, i to sto tripli. Na jednoj tripli bi bio sto veci handicap na Juve, na drugoj nesto u vezi golova na mecu Real vs ManCity, na trecoj bi probao taj over 1,5 gol na utakmici Psv vs Juve, na cetvrtoj prolaz Juventusa za sto manje novca, a dodao bih i golove sa meca Bundeslige izmedju Kiela i Leverkusena (weekend), a probao bih i sa duplom sansom 1X na Olimpiju, ali ne zato sto nesto znam o njima, vec samo sto bih voleo da vise ne gledamo ovaj Borac ako ne moramo.  
    • Psv vs Juventus, Liga Prvaka, najava meca Mnogo je lakse najaviti ovaj mec, nego proceniti u kom pravcu ce utakmica otici, jer ove dve ekipe nemaju nista zajednicko.  Psv, sta sve oni mogu. Psv je u stanju da dobije Liverpoola, iako je dva puta gubio na toj utakmici. U stanju su da postignu tacno 101 gol u sezoni (u svim takmicenjima) i 71 gol u holandskom prvenstvu, iako smo jos uvek u drugom mesecu. Bili su u stanju da sezonu otvore sa deset uzastopnih pobeda, i da vec nakon tri meseca budu u prednosti nad drugoplasiranim Ajaxom devet, pa deset, pa jedanaest bodova prednosti. Bili su u stanju da vec krajem desetog meseca imaju gol  razliku “u plusu 40 golova”, a u ovom trenutku im nedostaje pet gola da bi bili “u plusu 50 golova”. U stanju su da igraju najspektakularniji fudbal u Evropi trenutno, u stanju su da postignu vise golova od Liverpoola u medjusobnoj utakmici, i ukupno u sezoni. U sezoni su imali pobede nad krsevima od timova po 8:0, 7:1, 6:0, 6:1, 5:0, 5:1, 5:2 … Ali isto tako su u stanju da me sjebu u dugorocnom kladjenju na pobednika holandskog prvenstva, gde sam vec potrosio novac koji sam sebi vec proglasio dobitnim jos u desetom mesecu, a oni sve prosuli, kao prave seljacine. Psv vise nije u stanju da dobije ni Tekstilac iz Dervente, u drugom mesecu imaju skor jednu pobedu, tri neresena ishoda i poraz. U prvenstvu imaju tri uzastopna remija, gde su uvek vodili, pa ispustili prednost. (3:3 sa Nec-om, 1:1 sa Willem-om, 2:2 sa Utrechtom). Na zadnjih sedam utakmica na strani (u svim takmicenjima) su uvek primili gol, i to ne gol, vec golove, cak 14 komada. Golove im daje ko hoce i koliko hoce, Zwolle tri, Nec tri, Excelsior tri, Zvezda dva, Utrecht dva puta po dva komada, Breda dva, Juventus dva komada … Znaci, u stanju su da pobede Liverpool nakon sto su dva puta bili u zaostatku, ali i da sjebu celu sezonu, za samo pola meseca, jednom recju deluju kao seoski cirkus koji gostuje u nasem gradu.  Juventus, sta sve oni mogu Ako uplatite 100€ da ce Juventus i ManCity biti prvaci Italije i Engleske, zaradicete tacno 515.000€ a da niste uzeli lopatu u ruke. Znaci, kvote od 51,00 i 101,00 jasno govore gde su Juve i gradjani danas. Juventus je u stanju da ima sesnaest X-a, neresenih ishoda u prvenstvu. Tesko pobedjuju, ali tesko i gube, do utakmice sa Napolijem, pre desetak dana, nisu imali nijedan poraz u italijanskom prvenstvu. Nisu u stanju da dobiju Empoli, Cagliari, Parmu, Veneziju, Lecce ili Brugge, ali ne gube ni od ManCity, Intera, Milana, Rome, Leipziga ili Aston Ville. Juventus u gostima ove sezone ima skor od sest pobeda, devet neresenih ishoda i samo jedan poraz od Napolija ( gde su vodili). Sto se mene tice, najvrednije kod Juventusa je sto cak sesnaest puta nisu primili gol, jedanaest puta u sezoni su primili samo jedan gol, i samo jednom u sezoni primili vise od dva gola (4:4 sa Interom) Sta ja mislim o ove dve ekipe Mislim da veceras igraju dva potpuno razlicita sveta, i da treba do utakmice da se odlucim i izaberem koji klub cu kupiti, i postati vlasnik kluba, uvek bi to bio Juventus. Morao sam malo da kontaktiram emigraciju da cujem sta mediji u svetoj Holandiji govore o Psv-u. Uglavnom se slazemo, sve kritike idu u pravcu takticke nediscipline, prepotentnosti, anarhije i nonsalancije. Kritike su upucene igracima koji se neodgovorno odnose, nemaju autoritet na klupi i uglavnom igraju bez pritiska, pa se tako i objasnjava primljeni broj golova, i cinjenica sto su vec sto puta u sezoni bili u rezultatskom zaostatku. Znaci u dve reci, sezonu bi mogli da objasnite recima takticka nedisciplina, iako imaju tri puta jaci roster od biko koje druge holandske ekipe. Sto se tice Juventusa, ne moram nikoga nista da pitam. Nece biti prvaci Italije u narednih sto godina, a da mene pitaju, Antonio Conte na klupi bi im legao kao budali samar. Postujem im odbranu, postujem im prakticnost i relativnu disciplinu, a svidja mi se i sto tesko gube, iako i tesko pobedjuju. A najvise mi se svidja sto ce prodati onog drvosecu Vlahovica i sto su ga zakucali ekserima za klupu. Uvek moze i sa manje crnaca u rosteru, pogotovo u napadu. Sve u svemu, Juventus je tacno na onom mestu na tabeli Serie A koje i zasluzuju.  Hteo sam da kazem da bi Psv mogao da bude ono sto kaze srce, lepa igra, puno golova i spektakl, a Juventus ono sto kaze razum, daj da se prodje dalje i uzme italijanski Kup, ionako se niko nece secati za sto godina kako smo igrali. Bas kao sto se desilo prosle godine, kada je nikada gori Juve dobio Atalantu bez primljenog gola u nikad gorem Finalu jednog kupa. Predlozi za kladjenje Mislim da ovde vec ulazimo u deo nadprirodnih moci svakoga od nas da predvidjamo buducnost, odnosno da procenimo u kom pravcu ce otici utakmica. Mirise na golove, ako gledamo kako igra Psv. Ali u italijanskom prvenstvu bi holandski treneri umrli od gladi, a holandski pogled na fudbal ne bi prosao ni u italijanskim seoskim ligama. Ako mirise na golove, sta da radimo sa cinjenicom da Juventus sesnaest puta u sezoni nije primio gol. Sa druge strane, ne znamo kako Psv misli da prodje, ako ne napadne jer je napad jedino sto imaju. Gledam juce one seljake iz Atalante. Pruzi ti se prilika jednom u sto godina da prodjes dalje u Ligi Prvaka, a da jedna ekipa izmedju Reala i gradjana mora da ispadne, Bog, sreca ili sudbina ti za protivnika da belgijance, pri tome imas aktivni rezultat iz prve utakmice, plus su te pokrali u prvoj utakmici, i ti budes tolika seljacina da primis tri komada za poluvreme. Dakle, priprema utakmice - nula, glava -promaja, mentalitet -seljacki, a Juventus nikada nije bio takav klub. Dakle, ovako. Svako od nas treba najpre da vidi koliko u sebi ima talenta da predvidja buducnost i to iskoristi za procenu u kom smeru bi mogla da ode utakmica. Ako se klubovi odluce za borbu prsa u prsa, bice deset golova. Ako Psv napadne kako zna i ume, u stanju je da postigne cetiri gola. A da ne govorimo koliko prima i ko im je sve davao golove. Ali i Juventus bi bio Atalanta, a ne Juve kada u ovakvim utakmicama ne bi igrao sah umesto fudbala.  Evo i moje prognoze. Prva je live, dakle sacekati prvih deset minuta, pa tek onda divljati sa uplatama, nakon sto smo videli kako ce se otvoriti utakmica, i uopste ne stedeti za one kolege koje jos uvek imaju novca kod sebe. Drugo, veoma mi se svidja onaj predlog iz druge, amaterske, a to je neki handicap na Juve, da ih Psv nece potopiti. Trece, mislim da je izuzetno privlacna i igra ko prolazi dalje, jer su obe kvote interesantne, svaka na svoj nacin, a sve zavisi od toga da li cete kroz live prepoznati potencijal napada i poseda sa jedne strane, ili prakticnost i racionalnost plus odbrana, sa druge strane. Ipak, sada pre utakmice deluje da je lakse kroz live, a nakon prvih deset minuta, proceniti igru na golove, odnosno kladjenje na golove na utakmici. Sve to pod uslovom da ste i stanju da gledate istovremeno dve utakmice i da se pri tome kladite na dve utakmice istovremeno, jer ko je lud da ne gleda Real i gradjane.  
    • Liga prvaka, Real-City 2 Logičnog objašnjenja nemam, a dosad se pokazalo da logika i nogomet nisu uvijek u simbiozi. Računam na jednostavni zakon brojeva ,visokih brojeva,tj.da je vrijeme da Real više izgubi meč u kojem se očekuje da će ići dalje. Žao mi je samo Luke,ali ova garnitura Reala je takva da svima idu na živce,osim njihovim navijačima,pa čak i nekim njihovim navijačima. Jučer čitam kako su napravili tablicu La Lige, kao bez grešaka Vara,na kojoj je Real prvi. Oni pričaju o sudačkim greškama, nevjerojatno. Da je Var postojao od 1955. oni bi imali maksimalno 6LP i 15 La Liga. I sad im fora objašnjavati da Jude B.kod crvenog kartona nije rekao Fuck you nego Fuck off. Nije go*** nego se pas ... I koliko pametan moraš biti otac da sinu crncu daš ime Jude. Ali bitno je da mali Juda još kao dijete sanjao da će igrati u bijelom kraljevskom dresu.    
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use