Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Petak 25.1.2019.


IzudinB

Recommended Posts

Hertha BSC–Schalke 04

 

Hertha BSC–Schalke 04 / Bundesliga – Prvi duel 19.kola Bundeslige igraju rivali koji gravitiraju sredini tabele, ali je ipak Hertha bolja. Na sedmom su mjestu  i imaju osjetnih šest bodova više od Schalkea koji je u donjem dijelu tabele. Obje ekipe su u prvom kolu nastavka prvenstva upisali pobjede, s tim da je Hertha slavila u gostima i tako su prekinuli niz od tri kola bez trijumfa. Schalke je slavio drugi put zaredom, ali je Hertha pobjedila u prvom dijelu sezone u Gelsenkirchenu sa 2:0.

 

Hertha BSC

Hertha je pobjedom otvorila drugi dio prvenstva i to je veoma važno za ovu ekipu, jer su prvi dio zaključili sa tri duela u kojima nisu slavili. Imali su dva poraza i remi pa su pali na osmo mjesto, što im je i najlošiji plasman ove sezone. Prvo kolo nastavka im je donijelo gostovanje kod posljednjeplasiranog Nurnberga i to su maksimalno iskoristili, iako nisu baš odigrali blistavo. Poveli su golom Ibiševića, da bi domaćin u finišu prvog dijela izjednačio.

U drugom poluvremenu na scenu stupa veznjak Duda i sa dva gola donosi pobjedu 3:1, a zanimljivo je da je Duda i na samom početku sezone bio najbolji igrač Herthe. Ibišević mu je bio asistent za jedan gol, dok je Selke upisao dvije asistencije i to je trojac koji ih je nosio do osvajanja važnih bodova. Nije bilo Torunarighe u sastavu, a vratio se veznjak Grujić, a sada možda neće biti nijedne promjene.

Vjerovatni početni sastav Herthe: Jarstein – Stark, Lustenberger, Rekik – Lazaro, Grujić, Maier, Plattenhardt – Duda – Selke, Ibišević

Schalke 04

I Schalke je pobjedio u prvom kolu nastavka prvenstva, s tim da su oni slavili i na kraju prvog dijela. Tek drugi put ove sezone su uvezali dva trijumfa i to je svakako ohrabrujuće. Nakon slavlja u Stuttgartu i zimske pauze, savldali su Wolfsburg na domaćem terenu sa 2:1 i nije bilo nimalo lako. Dugo je na semaforu stajalo 1:1, ali dominacija se isplatila pa su desetak minuta prije kraja postigli i drugi gol.

Apsolutni junak je D.Caligiuti, koji je postigao oba gola i tako odradio posao za napadače sa kojima trener Tedesco i ima najvećih problema. Van stroja su i dalje di Santo, G.Burgstaller i Embolo pa je bio prinuđen malo eksperimentisati i Uth je igrao kao veznjak, uz isturenog Skrzybskog. Odlučio je Tedesco da Nubel sada bude prvi golman, a Fahrmann rezerva, dok je zanimljivo tek u sudijskoj nadoknadi napravio promjene u sastavu. Sada je novi problem to što McKennie ne može igrati zbog žutih kratona, ali se zato vraća Konoplyanka i zamjeniće ga.

Vjerovatni početni sastav Schalkea: Nubel – D.Caligiuri, S.Sane, Nastasić, Oczipka – Stambouli, Rudy, Schopf, Konoplyanka – Skrzybski, Uth

 

Hertha BSC – Schalke 04 TIP

Možda samo zbog domaćeg terena Hertha ima blagu prednost, ali mi ipak očekujemo izjednačen duel. Ono što karakteriše igru Herthe i Schalkea je da u posljednje vrijeme redovno primaju golove na svim utakmicama pa prognoziramo da će se to dogoditi i ovoga puta.

Tip: odg1  

nedostupni igači kod Herthe

Player Info Expected return
cross.png Thomas Kraft Calf Injury Unknown
cross.png Jordan Torunarigha Unknown Back in training
cross.png Mathew Leckie Unknown Doubtful
cross.png Derrick Luckassen Ankle injury Mid January 2019
cross.png Javairô Dilrosun Muscle injury Back in training
cross.png Julius Kade Broken ankle Unknown
cross.png Marius Gersbeck Cruciate ligament injury Back in training

kod Schalkea

Player Info Expected return
red.png Weston McKennie Disciplinary points 1
cross.png Nabil Bentaleb Thigh injury Back in training
cross.png Amine Harit Muscle injury Mid January 2019
cross.png Guido Burgstaller Unknown Back in training
cross.png Franco Di Santo Tendon injury Unknown
cross.png Breel Donald Embolo Broken toe Unknown

UPC

Link to comment
Share on other sites

Arsenal – Manchester United

Arsenal–Manchester United / FA Cup – Apsolutno najveći derbi 4.kola FA Cupa i šteta je što su se dva ovako snažna rivala već sada sastali. Arsenal ima tu prednost domaćeg terena, ali je Mancester United u boljoj formi. Nanizali su gosti u ovom duelu sedam pobjeda, računajući jednu u FA Cupu, dok je Arsenal u istom periodu upisao četiri pobjede, remi i dva poraza. U međusobnom prvenstvenom duelu su na Old Traffordu odigrali 2:2.

Arsenal

Arsenal je u prvenstvu u ritmu pobjeda, poraz, čemu su dodali očekivani trijumf u FA Cupu nad Blackpoolom. Ipak, posljednji meč koji su odigrali je bio protiv Chelsea, a slavili su sa 2:0, što je svakako veoma ohrabrujuće. Konačno su jedan derbi meč odigrali na visokom nivou i zasluženo su slavili i tako se vratili u borbu za plasman u Ligu prvaka. Jedino loše iz tog meča je što se ponovo povrijedio Bellerin i to teže pa ga neće biti duže vrijeme. Trener Emery će ionako napraviti dosta promjena za ovaj duel.

Vjerovatni početni sastav Arsenala: Cech – Lichtsteiner, Mustafi, Sokratis, Monreal – G.Xhaka, Guendouzi – Willock. Ozil, Iwobi – Lacazette

Manchester United

Sjajni niz Manchester Uniteda i dalje traje i sada su na sedam vezanih pobjeda od dolaska novog trenera Solskjaera. Jednu su ostvarili protiv Readinga u FA Cupu, a ostale u Premier ligi pa su se i oni vratili u borbu za plasman u Ligu prvaka. Najvrijednija od tih sedam pobjeda je bila ona u gostima kod Tottenhama, a u prošlom kolu su savladali Brighton na svom terenu teže od očekivanja sa 2:1. Napravio je Solskjaer jednu promjenu i zaigrao je Dalot na lijevom boku, dok sada sigurno slijedi više osvježenja u timu.

Vjerovatni početni sastav Manchester Uniteda: Romero – A.Valencia, Bailly, Lindelof, A.Young – Fred, Pereira, Pogba – Mata, R.Lukaku, A.Sanchez

Arsenal – Manchester United TIP

Veliku borbu će Arsenal i Man.Utd voditi za plasman u Ligu prvaka, ali prije toga slijedi ova borba u FA Cupu i očekujemo sjajan meč. Domaćin je pobjedio velikog rivala prije nekoliko dana, a gosti su u sjajnom nizu pobjeda pa vjerujemo da će duel biti efikasan.

Tip: over 2,5

INJURIESS

  Player Info Expected return
cross.png Hector Bellerin Knee injury Mid October 2019
cross.png Tyreece John-Jules Hamstring Injury Mid February 2019
cross.png Henrikh Mkhitaryan Ankle injury Back in training
cross.png Rob Holding Knee injury Early August 2019
cross.png Danny Welbeck Ankle injury Out for season

 

INJURIES / SUSPENTIONS

  Player Info Expected return
cross.png Marcus Rashford Knee injury Unknown
cross.png Luke Shaw Illness Day to day
cross.png Marouane Fellaini Calf Injury Mid February 2019
cross.png Chris Smalling Unknown Back in training
cross.png Marcos Rojo Unknown Back in training
Link to comment
Share on other sites

Njemačka - Norveška // Pobjeda Njemačke bet365 - 1,80

Nema se ovdje šta puno pametovati. Vidjeli smo suđenje kakvo je kada igra Njemačka, domaćini su a još od samog starta im je cilj barem finale. Kvalitetnija su reprezentacija od Norveške koja je poražena od Danske za razliku od Nijemaca koji su još uvijek bez poraza na SP-u. 

Kod bet365 kladionice postoji zanimljiva "TriBet" opklada. Oni na koeficijent da Njemačka ili Norveška neće slaviti sa 3 ili više golova razlike nude koeficijent od 2,10. Meni se to čini sasvim realan ishod a po ovom koeficijentu vrijedi probati. Sumnjam da Norveška može slaviti a ako i slave to će teško biti više od 3 gola. Isto važi za Njemačku.

tribet.thumb.jpg.40e5ca6bc62ea84e05c273cf30bec0aa.jpg

3.thumb.jpg.baca7a6d9cc1b115b0592a5893f5cd1b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Arsenal - Manchester United BTTS (1.50) bet365

Ole Gunnar Solskjaerov niz koji je ostvario otkako je došao u Manchester United, bi mogao biti na ozbiljnom testiranju večeras kada se sastanu sa Arsenalom u četvrtom krugu FA kupa na Emiratesu. Oba tima će u ovu utakmicu ući sa visokim samopouzdanjem i nadaju se da će graditi na pobjedama koje su ostvarili prošlog vikenda.

Topnici su se sa stilom vratili nakon razočaravajućeg poraza od 1-0 protiv West Hama. Oni su zadržali mrežu netaknutom po prvi put u sedam utakmica u Premier ligi protiv koga drugog nego Chelseaja u derbiju između sjevernog i zapadnog Londona. Alexandre Lacazette i Laurent Koscielny su napravili razliku sa svojim goovima. Topnici su se vratili u borbu za prve četiri pozicije u Premie rligi i sada se nalaze samo tri boda iza Plavaca koji su na četvrtoj poziciji.

Manchester United je također u istoj utrci sa fenomenalnim nizom od šest pobjeda u Premier ligi. Takva forma ih je odvela na isti broj bodova kao i Arsenal. Što se tiče ove utakmice, mislim da je najbolja opcija igrati da će oba tima dati gol, s obzirom na forme koje imaju u posljednje vrijeme. Arsenal je postigao dva ili više golova u tri od posljednja četiri meča u svim natjecanjima. Manchester United je uradio isto u šest od posljednjih sedam utakmica sa Norvežaninom na kormilu. 

Hector Bellerin, Rob Holding i Danny Welbeck su dugotrajni izostanci iz ekipe Arsenala, dok je Henrikh Mkhitaryan pod ogromnom sumnjom za ovaj susret. Na drugoj strani imamo Fellainija, Marcos Roja i Chris Smallinga koji će nedostajati u ovoj utakmici, dok su Luke Shaw i Marcus Rashford pod malim znakom sumnje.

Moguće postave:

Arsenal: Cech; Lichsteiner, Mustafi, Sokratis, Monreal; Guendouzi, Xhaka; Willock, Ozil, Iwobi; Lacazette

Manchester United: De Gea; Young, Bailly, Lindelof, Shaw; Herrera, Matic, Pogba; Mata, Lukaku, Alexis

Screenshot_18.thumb.png.0c97dd0f20007a0c922a136fab1ee418.png

(Koeficijenti 25.1. u 09:54 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Arsenal-Manchester United match shots 26.5 over 2.00 bet 365

Očekujem još bolju utakmicu od jučerašnje gdje su igrali Chelsea-Tottenham a tip na udarce je prošao,u zadnjoj medjusobnoj utakmici kad je Arsenal bio domaćin 41 udarac,Arsenal u zadnjoj tekmi pobijedio Chelsea 2-0,Manchester u odličnoj formi,očekujem više udaraca i odličnu utakmicu

Link to comment
Share on other sites

Marseille - Lille X2 (1.61) bet365

Marseille igra katastrofalno. Oni u posljednjih 10 utakmica imaju samo jednu pobjedu i to ovu u posljednjem kolu gde su šutnuli jednom u okvir gola i an veliku sreću dobili tu utakmicu. Rudi Garcia je pred otkazom i mislim da je svima u Marseilleu dosta njegove taktike.

Pred večerašnji meč ima mnoštvo problema. Za domaći sastav nisu u kombinaciji: Rami (df 13/1), Sakai, Sanson, Ocampos i Payet. Luiz Gustavo je pod znakom pitanja. Da su zdravi i da nisu suspendovani svi ovi igrači bi se našli u prvom timu. U Lillu ne računaju samo na Thiagu Maiu. Gostujući tim zauzima visoku drugu poziciju, pa ovu kvotu od 1.61 vrijedi itekako probati. Sretno svima!

Screenshot_20.thumb.png.b485d4725a21d8c98c07638946792dad.png

(Koeficijenti 25.1. u 13:15 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Njemačka - Norveška | Hendikep +1.5 (1.80) bet365

Kada pogledamo rezultate Njemačke u ovom natjecanju, možemo reći da su odigrali veoma dobar turni i da su zasluženo ovdje gdje jesu, jer su tu došli bez poraza. Ali situacija nije onakva kakva izgleda, iako su završili na prvom mjestu, može se reći da su se provukli kroz ovo natjecanje zbog sudija, jer navijači i domaći teren svakako utječu na sudijske odluke. Najviše nepravde je bilo protiv Hrvatske, ali tu je još dosta utakmica u kojima su im sudije pomagale i zaista nisu pružili igru kakva se od njih očekivala.

Danas će imati veliku podršku sa tribina što je jasno, jer se igra pred domaćim navijačima, ali prednost opet dajem Norveškoj. Od početka turnira vjerujem u ovaj sastav i kaže da su sposobni da idu do samog kraja i igrat ću na njihovu pobjedu, jer me nisu iznevjerili do sada na ovom natjecanju. Njihov stil igre mi se zaista sviđa samo iz tog razloga što oni bukvalno mogu pretrčati protivnike i onda ta obrana koju su pretrčali nema vremena da se postavi. Iako je Norveška izgubila tu utakmicu od Danske, po meni su znatno više pokazali na ovom turniru, dok ih predvodi Sagosen. Oni po mom mišljenju imaju mnogo kvalitetniju ekipu. Mogu slobodno reći da je hendikep opcija mnogo sigurnija i tko hoće neka odigra, ali ja ću sigurno pokušati na jednom listiću na pobjedu Norveške iako sam siguran da će se oni danas boriti protiv sudija i navijača Njemačke. Sretno!

Screenshot_21.thumb.png.ad8a9f91c4ca660114327d51096c2211.png

(Koeficijenti 25.1. u 13:30 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Niznekamsk - Ekaterinbug 2 (1.80) bet365

Ruski KHL se igra danas u 17 sati. Gosti su prvi u ligi i već su osigurali doigravanja. Oni su u dosta boljoj formi i očekujem da će nastaviti i danas u tom duhu. Današnji protivnik im zaista po kvaliteti ne može nikako parirati, dok će igrati mnogo opuštenije, jer im ova utakmica nije značajna i zbog toga mislim da bi gosti trebali dobiti ovu utakmicu. Ne samo zbog toga, nego što su i do sada ove sezone pokazali mnogo atraktivniju igru i igraju dobro kada nemaju nekog pritiska, tako da mislim da je ovaj koeficijent prilično dobar! Sretno svima!

Screenshot_24.thumb.png.5ffb522cdbdb041fb2e01daeb3d4b12b.png

(Koeficijenti 25.1. u 14:19 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Olympique Marseille – OSC Lille

Olympique Marseille – OSC Lille / Ligue 1 – Prva utakmica 22.kola francuskog prvenstva je ujedno i derbi, mada je razlika između ova dva rivala itekako izražena. Lille je na drugom mjestu sa devet bodova više od sedmoplasiranog Marseillea. Takođe su i u puno boljoj formi pa su četiri puta uzastopno slavili. Marseille je imao dugi niz bez trijumfa, ali su u prošlom kolu pobjedili. U prvom međusobnom duelu je bilo 3:0 za Lille.

 

Olympique Marseille

Uspio je Marseille konačno prekunuti negativni niz i u prošlom kolu su savladali Caen i to u gostima sa 1:0. Prije toga pet kola bez pobjede i eliminacija iz oba Kupa pa kada se tome doda loš nastup u Evropskoj ligi, jasno je u kakvim su problemima. Trijumf kod Caena je samo malo popravio situaciju, jer to opet nije bila blistava predstava i nisu dali gol u drugom dijelu sa igračem više na terenu. Doveli su u međuvremenu napadača Balottelija, ali je možda rano da odmah i startuje, dok je upitan Payet.

Vjerovatni početni sastav Marseillea: Mandanda – Sarr, Kamara, Rolando, Amavi – Lopez, Strootman – Thauvin, Sanson, Ocampos – Germain

OSC Lille

Lille drži drugo mjesto na tabeli na kojem se i nalaze veći dio sezone, a sada su opet uvezali dva trijumfa u prvenstvu. Tome su dodali i dvije pobjede u Kupu, što znači da je niz četiri pobjede. Loše ostvarenje u posljednje vrijeme je samo neočekivani domaći poraz od Toulousea, s tim da nisu blistali ni u prethodna dva meča. Protiv Amiensa su pobjedili nakon preokreta 2:1 i to golom u finišu meča, dok su niželigaša Sete u Kupu savladali samo sa 1:0. Pied je na desnom boku zamjena za suspendovanog Celika.

Vjerovatni početni sastav Lillea: Maignan – Pied, Jose Fonte, Soumaoro, Kone – Mendes, Maia – Pepe, Ikone, J.Bamba – Rafael Leao

 

Olympique Marseille – OSC Lille TIP

Marseille je konačno prekinuo negativnu seriju, ali sada je rival ipak puno teži i opet očekujemo probleme za ovaj tim. Lille je veoma neugodan i ove sezone igraju dopadljiv napadački nogomet, tako da vjerujemo kako će se obje mreže tresti na Velodromeu.

Tip: oba tima daju gol

Link to comment
Share on other sites

  On 25. 01. 2019. at 8:55, IzudinB said:

Manchester United: De Gea; Young, Bailly, Lindelof, Shaw; Herrera, Matic, Pogba; Mata, Lukaku, Alexis

Expand  

De Gea neće biti na golu i moramo priznati da je bio zaista odličan u svih tih 7 pobjeda. Također, Alexis Sanches će ponovno biti u ekipi, dok Marcos Rojo i Marouane Fellaini ostaju nedostupni zbog ozljede.

Link to comment
Share on other sites

Njemacka - Norveska jedna ekipa ce postici 30 golova - ne, 1.72 bet365

Ja osobno dajem prednost Norveskoj, ali opet ocekujem egal utakmicu pa se ne zelim kladit ni na njemce ni norvezane. Kljuc njemacke igre je obrana i svi znamo kako su njihove utakmice zavrsrile i sa koliko golova. Granica je sada na 54.5, po mome isto prevelika za jedno 2-3 gola. Isto tako mislim da ako ce njemci slavit, onda ce i ovaj tip proc jer njemci su neki dan u opustenoj utakmici skoro bez obrane zabili spanjolcima "samo" 31 golova. Moram priznat da nisam gledao Norvezane i znam da vole jurit i sto prije gol zabit, ali svi znamo kakvi su njemci i kako ih publika nosi i to bas u defanzivi, kad visu "defense"...

Link to comment
Share on other sites

  On 25. 01. 2019. at 17:41, nba1911 said:

Njemacka - Norveska jedna ekipa ce postici 30 golova - ne, 1.72 bet365 online kladionica">bet365

Ja osobno dajem prednost Norveskoj, ali opet ocekujem egal utakmicu pa se ne zelim kladit ni na njemce ni norvezane. Kljuc njemacke igre je obrana i svi znamo kako su njihove utakmice zavrsrile i sa koliko golova. Granica je sada na 54.5, po mome isto prevelika za jedno 2-3 gola. Isto tako mislim da ako ce njemci slavit, onda ce i ovaj tip proc jer njemci su neki dan u opustenoj utakmici skoro bez obrane zabili spanjolcima "samo" 31 golova. Moram priznat da nisam gledao Norvezane i znam da vole jurit i sto prije gol zabit, ali svi znamo kakvi su njemci i kako ih publika nosi i to bas u defanzivi, kad visu "defense"...

Expand  

Upravo sad gledam međusobne utakmice i uvijek je bilo barem 30 golova sa strane jednog tima.  Prije bi se kladio na over 54 nego under ali vjerojatno ču ispustit ovu okladu. Možda još najsigurnija oklada je over 27.5 golova njemačka ili under 26.5 norveška. Jedan tim mislim da če proči ovu granicu.

 

Međusobni mečevi: NJEMAČKA - NORVEŠKA
06.06.18 FI Njemačka Norveška 25 : 30
29.01.16 EC Norveška Njemačka 33 : 34 (27 : 27)
03.06.14 FI Njemačka Norveška 30 : 32
25.01.11 WC Njemačka Norveška 25 : 35
29.10.09 SC Njemačka Norveška 30 : 25
Link to comment
Share on other sites

  On 25. 01. 2019. at 17:47, Gandalf said:

Upravo sad gledam međusobne utakmice i uvijek je bilo barem 30 golova sa strane jednog tima.  Prije bi se kladio na over 54 nego under ali vjerojatno ču ispustit ovu okladu. Možda još najsigurnija oklada je over 27.5 golova njemačka ili under 26.5 norveška. Jedan tim mislim da če proči ovu granicu.

  

Međusobni mečevi: NJEMAČKA - NORVEŠKA
06.06.18 FI Njemačka Norveška 25 : 30
29.01.16 EC Norveška Njemačka 33 : 34 (27 : 27)
03.06.14 FI Njemačka Norveška 30 : 32
25.01.11 WC Njemačka Norveška 25 : 35
29.10.09 SC Njemačka Norveška 30 : 25
Expand  

Da u pravu si, ali ne pamtim kad je njemacka tako jako u defanzivi igrala ako je bitna utakmica u pitanju. Prije su bili overasi i drugi kadar, nadam se ipak da nece ni jedna ekipa do 30

Link to comment
Share on other sites

  On 25. 01. 2019. at 17:56, nba1911 said:

Da u pravu si, ali ne pamtim kad je njemacka tako jako u defanzivi igrala ako je bitna utakmica u pitanju. Prije su bili overasi i drugi kadar, nadam se ipak da nece ni jedna ekipa do 30

Expand  

Onda je najsigurnije under 26.5 gola Norveške ali samo ako Njemačka pobijedi. Norveška brzo igra i ne znam šta je sigurnije tu. Ako im ide napad bit če over 54 golova postignut bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Marseille - Lille over 4 žuta kartona kv.1.875 bet365         

Danas je bilo več nekoliko predloga o utakmici francuske lige. Bila bi velika šteta ako ne pokušam odigrati over 4 žuta kartona ove utakmice. Marseille je magnet za žute kartone i mislim da če ih biti barem 5 komada danas. Oko 3 žuta kartona očekujem Kod Marseilla i 2 kod Lilla. Utakmicu če suditi A. Delerue  koji je negde na granici 4 kartona ali kod 4 kartona bit če vračen ulog.

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Posts

    • Srijeda  21:30h  Nogomet, Španjolska 1. Liga  Getafe - Real Madrid x2 (1.214) pinnacle 
    • Kvota 4.33 prošla, nadam se da ste ispratili. Još oba daju Girona - Betis
    • Najava play-offa Euroleague Zivela kosarka, najlepsa sportska igra na svetu. Ziveli ljudi iz kosarke koji su za deset nivoa pametniji od seljaka koji igraju ili gledaju fudbal. Zivela kosarka i ljudi iz kosarke koji su unosenjem novih pravila samo unapredili ovu prelepu igru, za razliku od onih seljaka iz fudbala koji su uvodili pravila, na primer, da igrac mora prilikom izmene da napusti teren na delu gde je najblizi aut-liniji, jer ce ta budala, da nema tog pravila pesaciti pola sata preko celog terena da bi ukrao nekoliko sekundi igre.  Ljubiteljima kosarke, toj visoj klasi ljudi zelim da pre svega, napuste posao, skolu ili zenu, i da na miru, uzivaju u play-offu Euroleague. Najzad smo docekali ovaj spektakl, ceka nas mesec dana uzivanja u svetoj kosarci, a onda cemo od 23.05-25.05. svi zajedno moci da vidimo sta znaci pravi orgazam FinalFoura. Naravno, ne treba zanemariti ni dozivljeni orgazam sto u play-offu necemo gledati beogradska govna, sto svakako cestitam svima koji to slave. Do sledece jeseni cemo moci da se malo odmorimo od srbovanja, a od jeseni nas opet ceka horor kada beogradska govna zajedno za Crvenom Zvezdom u fudbalu pocnu opet sa srpskim mitovima i napadima na Ligu Prvaka i Euroleague. Pozelimo Crvenoj Zvezdi neka i osvoji Ligu Prvaka, ako treba, samo da u grupi bude sa Liverpoolom i Bayernom, a moze i Barcellonom.  Regularna sezona je bila prilicno zayebana za kladjenje, zbog velikog broja utakmica, zgusnutog rasporeda, broja crnaca u rosterima i velike ujednacenosti timova, tako da i dalje ostajem jedini kolega sa Foruma koji je bio u stanju da pogodi tri konacna ishoda Euroleague, bez koriscenja handicapa. Za kolege sa Foruma koji imaju manje od dvanaest godina, samo da kazem da se play-off igra na tri pobede, prve dve utakmice se igraju na terenu bolje plasiranih ekipa iz regularnog dela, pa se onda serija seli na teren slabije plasirane ekipe, takodje u dve utakmice, dok se eventualna peta, odlucujuca utakmica vraca na teren bolje plasirane ekipe. U ovom trenutku se ne bih usudio da prognoziram pojedinacno partije, jer ipak pet utakmica u seriji omogucavaju da se eventualna greska ispravi, pogotovo ako favorit kiksne u jednoj od prve dve utakmice, sasvim je moguce da izvuce zivu glavu iz naredne dve utakmice. Ako smo tokom regularnog dela sezone nestvarno padali na iznenadjenjima poput pobede Crvene Zvezde nad Fenerbahceom i Olympiacosom u gostima, porazom Reala kod kuce od Zalgirisa, ili porazima Partizana od Virtusa ili Asvela u sred Beograda, u play-offu bi zaista bilo nestvarno da teski favoriti ispuste prednost domaceg terena u pet utakmica, i tako syebu celu sezonu. Problem je sto teskih favorita nema, osim mozda jednog, pa cu na ovome mestu pokusati da prognoziram samo prolaz dalje, odnosno eventualne ucesnike Final Foura. Da napomenem, da se prognoza odnosi samo pod uslovom da ja sedim na klupama timova, a to je velika razlika za uspesnost prognoze. Fenerbahce vs Paris, turci prolaze dalje da ja sedim na njihovj klupi Ovaj mec bih analizirao kroz poredjenje romanticnih ljubavnih filmova i teskih hard-porn filmova najgore prokucije. Ko od kolega sa Foruma voli romanticne ljubavne filmove u kojima se ljubavni par drzi za ruke, seta u parku i nocu gledaju u zvezde na nebu, umesto da nocu nesto pametnije rade, te kolege ne mogu a da ne vole ovaj tim Parisa. U gostima imaju neverovatnih devet pobeda, gde su u gostima pobedili sve ucesnike play-offa, osim Fenerbahcea (dobili su u gostima prvaka Evrope Panathinaikosa, prvaka regularnog dela Olympiacosa,  Monaco, Barcellonu i  Efes), dok su u play-innu u sred Madrida izbacili Real Madrid i tako ih bacili na Olympiacos. Ko voli romantiku i romanticne ljubavne filmove, voleo bi i da Paris prodje Fenera i da igra FinalFour. Ko je voleo Atalantu ili "onaj" Leicester", ili ko voli romanticne price kako je Liga Prvaka zanimljivija ako ucestvuju Slovan Bratislava, Brest, Girona ili Dinamo Zagreb jer to "daje draz takmicenju" da najbogatiji ne moraju uvek i da pobedjuju, onda je Paris idealna ekipa da se voli. Ova ekipa Parisa je na okupu vec cetiri godine, prosle sezone su osvojili EuroCup i potpuno zasluzeno izborili ucesce u Euroleague. Ko voli romantiku, mogao je samo da uziva u samoj njihovoj zavrsnici sezone gde su sebi jurili mesto u doigravanju u neverovatno teskom rasporedu za njih. U poslednja tri kola su sebi prolaz dalje trazili na tri uzastopne utakmice u gostima, protiv Fenerbahcea (izgubili 100:101 kosem u poslednjoj sekundi), protiv Panathinaikosa (dobili ih rezultatom 101:98) i protiv Reala (izgubili 104:105) da bi im to vratili samo nekoliko dana kasnije (pobeda nad Realom 81:73). U romanticnim ljubavnim filmovima, na kraju filma ljubav uvek pobedjuje, ali ipak kada izadjete iz sale u kojoj ste gledali ljubavni film, svojim ocima mozete videti da u realnom zivotu srecnih ljubavi zapravo nema, vec imate samo rastavljene ljubavne parove i one koji ce tek biti rastavljeni. Ovaj Paris je primer za sportske trenerske knjige sta znaci u sportu imati zdravu celinu, zdrave odnose u timu, a pogotovo sta znaci u praksi da najbolji tim ne cine najbolji igraci, vec oni koji najbolje funkcionisu zajedno. To kako igra Paris, to je za knjige, u samom su vrhu po broju postignutih poena, u samom su vrhu po broju asistencija sto je najbolji pokazatelj timske igre, u sezoni su ubacivali po 86,3 poena po utakmici, najmanje su izgubili lopti od svih timova Euroleague, i cetvrti po ofanzivnim skokovima. Ali, ima i druga strana medalje takve igre, bas kao i kod Atalante, imaju jednu od najgorih odbrana i najvise primaju, odnosno dozvoljavaju skokove svojim protivnicima, sto znaci da im protivnici nemaju jedan vec deset napada u jednom. Tajna Parisa je u samo jednoj stvari. To je grupa seoskih igraca koje krasi toliko dobri odnosi unutar tima, da to jos nije vidjeno u istoriji kosarke. Iz aviona se vidi da se oni druze i van terena, da se sjajno zabavljaju, da im je lepo na terenu, da je to vise grupa sjajnih ljudi i prijatelja, nego sto je sportska ekipa. Na to im je "seo" i trener, idealan lik za takvu sredinu, i eto, svojim ocima mozete videti sta znaci kada se kaze da je najbolja ekipa ona koja najbolje funkcionise zajedno. Paris bi trebao da udje u trenerske knjige i po tome kakva je razlika izmedju skupih timova u kome nemate dva crnaca koja govore izmedju sebe, ili kakva je razlika izmedju nabacanih zvezda bez ikakvog smisla i balansa poput fudbalskog Real Madrida, i ovakvih jeftinih timova, pravih seljaka i outsidera poput Parisa. Francuzi su i primer za trenerske knjige sta znaci imati u timu jednu celinu koja voli da igra zajedno, koja uziva, i pogotovo koja se ne boji nikoga, vec bas trazi da se sto vise igra sa favoritima, i uziva u tome. U gostima su dali preko sto poena Realu, Fenerbahceu, Panathinaikosu, Barcelloni i Bayernu, a preko devedeset komada, takodje u gostima Olympiacosu, Maccabiju, Efesu, Albi i Asvelu. Ako bih mozda neko od kolega sa Foruma cak i pogledao neki romanticni ljubavni film gde se ljubavni par drzi za ruke i gleda nocu u zvezde, ipak je mnogo verovatnije da bi svaki kolega radije ucestvovao u porno nego ljubavnom filmu. A Fenerbahce deluje kao porno film u odnosu na onu ljubavnu romantiku zvanu Paris. Fenerbahce je  ozbiljna, skupa, jaka i siroka ekipa, koja je u regularnom delu zauzela drugo, a lako je mogla i prvo mesto, sa trecom najboljom odbranom i trecom najboljom skakackom ekipom. Kod kuce su izgubili tek pet utakmica u svim takmicenjima, od toga samo jednu u zadnjih cetiri meseca, a lagano su se prosetali i kroz turski kup. Ako gledate celu sezonu, u Euroleague su bili drugi na kraju sezone, u turskom prvenstvu su ubedljivo prvi, gde prvenstvo igraju sami sa sobom, a tako su i osvojili turski kup, vise nego uverljivo. U ovom postu cu biti izuzetno grub prema Parisu, odnosno bolje je reci da cu napisati sta mislim o njima, a sto svakako nije stav vecine koja je gledala Paris tokom sezone. Na Paris gledam kao na penale koje izvode one crne polupismene crncuge iz fudbalskog Real Madrida. Real Madrid je ove sezone promasio pet penala. I ne samo to, nego su sve penale promasile crncuge, Mbappè dva komada, Vinicius Junior dva komada, Bellingham jedan. To je zato sto su te crne polupismene budale dobile ogroman novac za kratko vreme, a da se ne bave sportom, verovatno bi krali babama novcanike po zeleznickim stanicama, i onda kada pristupaju izvodjenju jedanaesteraca u svojim mozgovima misle da publika treba da uziva pri njihovim sutevima, pa pokusavaju da golmana posalju u jednu stranu, a lezerno poentiraju u drugu stranu, ili sa nekim "panenkama" i slicnim zabavama. Sa druge strane imate Harry Kane koji je ove sezone sutirao 14 penala i sve pogodio, gde je Dinamu sutirao tri komada i sve dao, a dao je sve penale jer je belac, a ne crnac. Hteo sam da kazem, da ja sedim na klupi Fenerbahcea, ova grupa gradjana iz Parisa ne bi postigla 40 poena na utakmici, a kamoli da bi mojoj ekipi ubacili 100 poena. Hteo sam zapravo da kazem, da je za svaku pripremu utakmice potrebna koncentracija, priprema, fokus i zelja da pripremite utakmicu, sto sve pokazuje i Harry Kane prilikom izvodjenja penala. Na suprot mene, koji sam se za ovu analizu pripremao tri dana, imate Hezonju koji kada vidi one seljake iz Parisa prvo se zapita ko su sada ovi pajseri, kada je on placen vise nego celi roster, i onda igra protiv Parisa bas kao sto i crnci Reala izvode penale, i na kraju se cudi sto je Real bacen na Olympiacos. Znaci, kada bih ja sedeo na klupi Fenerbahcea, najpre bih pripremio svoju ekipu na nacin kako se pripremam za analize na ovom smesnom Forumu, pa bi ova jedinica prosla jos juce i to iz poluvremena, jer bih ja svojim igracima objasnio da ova grupa gradjana iz Parisa jedva ceka da igra protiv nas, i da misle da smo mi budale, i da ce dati sve od sebe da ispisu istoriju odlaskom na FinalFour. Ja bih protiv Parisa najpre svojim igracima zapretio oduzimanjem svog novca koji su zaradili, pa bih ih onda naterao da igru uspore, svaki napad gostiju seku faulovima, a na njihovog play-a TJ Shortsa bih postavio dvojicu. Nikako se ne bih nadmetao sa njima u trojkama, nikako ne bih napade zavrsavao u trecoj sekundi napada, i samo bih gurao lopte na centre pod kosem. Konacni predlog za kladjenje (ali samo ako bih ja sedeo na klupi domacina) Ako igraci domacina imaju mozga i igraju sve suprotno od onoga sto gosti zele, ovo je jedinica kao kuca, i to iz poluvremena, uz prolaz dalje ukupnim rezultatom 3:0 ili 3:1. Paris ima krseve u timu, i skracenu rotaciju, ali imaju ono sto se kaze da u ratu vise vredi jedan koji zeli da brani svoju zemlju nego deset koji su naterani na to. E sad, ako ne uspete igracima da objasnite kako Harry Kane izvodi penale jer je belac, a kako polupismeni crnci iz Reala, e to je vec neka sasvim druga prica, kao sto je neka sasvim druga prica kako je bilo moguce da onakav krs poput Parisa ima devet pobeda na strani. I da kazem jos nesto. Ovaj Paris je odusevio ceo svet, i vec sada mogu da kazem sta ce da se desi, a sto smo vec sto puta videli u sportu. Na kraju sezone ce pola Euroleague da se otima oko igraca Parisa, a ovi ce sve da rasprodaju, a onda ce svi ovi koji su pokupovali ove krseve da se pitaju zasto su bacili toliki novac i kako sada ne igraju onako kako su igrali u Parisu. Ovaj TJ Shorts je u Parisu igrao prakticno za stan i hranu, a sada ce ga neke budale platiti i do 2,5 miliona misleci da ce tako igrati i u skracenoj minutazi. Da ne govorim o onom Hifiju koji ne bi mogao da igra ni za nas Forum, dok u Parisu sutira trojke sa deset metara. Ovakvo pecanje smo mogli vec sto puta da vidimo, kao na primer, kada se Bayern upecao na Palhinhu i platio ga 51 milion misleci da ce igrati kao sto je igrao u Fulhamu. Panathinaikos vs Efes, poeni na mecevima, pa onda grci prolaze dalje sa 3:1 ili 3:2 u seriji E, ovde je vec pravo pitanje da li u zivotu treba slusati svoje srce ili razum. Ako je odgovor da uvek treba slusati samo srce, onda se treba kladiti samo na overe poena na svim utakmicama ove serije izmedju Panathinaikosa i Efesa. Ako u zivotu treba slusati samo razum a ne srce, onda yebi ga, grci moraju da prodju dalje kako znaju i umeju.  Yebi ga, Panathinaikos je jak kao zemlja, imaju popunjen i sirok roster, imaju odlican domaci teren, imaju idealnog trenera za ovakav tip igraca, i na kraju, da nisu jaki ne bi bili prvaci Evrope. Imaju u svojim redovima Mvp regularnog dela sezone, imaju na svim pozicijama po deset igraca, jednostavno su jaki i tacka. Ali, ipak deluju da tokom sezone nisu demonstrirali sav svoj potencijal, tokom cele sezone nisu delovali kao na primer Liverpool sto deluje u Premier League. Pa opet, u samoj zavrsnici su pokazali kakav potencijal imaju kada su osam puta uzastopno pobedili i ucvrstili se na trecem mestu. Imaju najbolji napad Euroleague sa 88,4 poena po mecu, imaju kod kuce pravu tvrdjavu gde su pobedili 14 puta i samo tri puta izgubili, imaju najbolji procenat suta za dva poena i prakticno dve i po ravnopravne petorke.  Sa druge strane je Efes, prava grupa gradjana, prava tempirana ofanzivna mina, ako ih pustite da rade sta hoce. Sezonu su poceli dobro, pa igrali kao pravi krsevi, pa promenili trenera i sezonu zavrsili i igrali kao da su dopingovani sa osam uzastopnih pobeda. U poslednje vreme smo cesto na Forumu zajedno pratili i igrali Efes koji je pogurao pola Foruma u Guts-Leonardo Kupu, dok je drugu polovinu sacekala Benfica. Dakle, ukratko radi se o odlicnoj talentovanoj ofanzivnoj ekipi kojoj je samo potrebna sloboda da rade sta hoce, a da to ne predje u anarhiju. Imaju talenat, imaju sirinu, imaju kvalitetne pojedince, mogu svakome da naprave stetu, ali imaju i odbranu goru od Psv, na koga bas bas i podsecaju. Ja ovde u seriji, na svim mecevima ocekujem paljbu na sve strane, ocekujem prstanje poena na sve strane, ocekujem da se na terenu nece videti tolika razlika u kvalitetu i mestu na tabeli nakon regularnog dela. Ovde bih igrao sve granice overa poena, ali sta to vredi kada su kladionice postavile stvarno bezobrazno visoku granicu od cak 172,5 poena na mecu. U prilog igri na poene ide i trener Ataman koji ce trebati da se vrati u Istanbul gde je doneo dve titule prvaka Evrope, ali i otisao kada je osetio da klub izlazi iz jednog velikog ciklusa. Znaci ako slusamo srce, onda overi poena na svim mecevima, pod uslovomda prihvatimo da rezultat od 87:86 za nekoga nije bezobrazna granica. Ako slusamo razum, onda prolaz grka, a da li ce biti sa 3:1, ili 3:2 to vec ne znam(o). Malo sam oduzio sa postom, malo sam se pogubio zbog play-offa Euroleague i ljubavi prema kosarci, pa hajde da probam da se izvucem sa Wandom Narom. Hajde da ja vas nesto pitam, moje kolege sa Foruma. Svi se slazemo da je Wanda Nara glupa kao noc, istorijski je glupa. Svi se slazemo da se na nju popelo vise od osamdeset muskaraca. Znamo i da ima petoro dece sa dvojicom muskaraca. Jasno nam je svima i da sa njom niko sa Foruma ne bi znao sta da radi danju. Ali, hajde budimo iskreni, jeste glupa kao noc, ali recite vi meni da li ste nekada u svom zivotu videli ovakvu majku petoro dece, i recite nam svima, da li biste vi ovo jahali, cak i da znate koliko je glupa?   Nastavice se sutra sa druga dva para play-offa   
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use