Jump to content
Bet365 Otvori racun

Posljednja Sansa 2023-2024.jpg

  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Srijeda 10.7.2024.


Recommended Posts

Europsko prvenstvo

Screenshot_402.jpg

EURO 2024 - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

(Koeficijenti 7.7. u 07:14 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal.

Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija

Facebook stranica Whatsapp.png viber.jpg Telegram-logo.png

Link to comment
Share on other sites

Najstrpljivije i najdisciplinovanije cekanje da Borac iz Banja Luke ispadne iz kvalifikacija za Ligu Prvaka, i da se vrati tamo gde pripada, bez ikakve stednje sa uplatama protiv njih

 

Odmah da kazem da o Borcu iz Banja Luke nista ne znam kada je u pitanju sportski deo, odnosno kada se radi o rosteru, kvalitetu, ako ga uopste ima, treneru, dolascima i odlascima igraca, ocekivanjima … ili bilo cemu drugome. U zivotu sam odgledao svega jednu i po njihovu utakmicu, i to je svo znanje koje imam o njima. Pogotovo nista ne znam o ligi BiH, koju sam poceo da pratim a da ni sam ne znam zasto. Verovatno je sve pocelo zbog kolega sa Foruma, pre svega @furyshaa pa onda i @McGarrett koji su nekoliko puta napisali nesto o njima, pa sam se zainteresovao, pa ko me yebe zbog toga sto sada gubim vreme zbog tih seljaka.

Ali zato odlicno znam odakle dolaze i cime se sve bave, i zasto sve to rade, sto je sasvim dovoljno za analizu i predlog za kladjenje. Dakle, najpre nekoliko recenica o istoriji Balkana, a tek onda predlog za kladjenje.

Istorija Balkana

Mozete slobodno da zaboravite sve sto znate o istoriji svoje zemlje, bilo gde da zivite. To sto su vas naucili u skoli, ili u porodici, mozete da okacite macku o rep. Istina je samo jedna, a to cu ja da vam ispricam.

Prvi ljudi, odnosno prva stoka koja je dosla na ovo yebeno podrucje bili su nomadi koji su bezali od necega. To je kljucni dogadja za Balkan, tada je sve pocelo, i to je jedino objasnjenje zasto smo ovolika stoka. Prva stoka koja je naselila yebeni Balkan su bili Iliri, Tracani, Grci, Dracani uz jos neke anticke skupine, kojima je zajednicko bilo da su ovde dosli jer su od necega bezali. Neki su bezali od protivnika, neki od bolesti, neki od zene, neki od jacih od sebe, ali je svima bilo zajednicko da su bezali od necega. To znaci da nisu pristali da se bore, ili pruze otpor onome od cega su bezali. To je jedina prava istina o nama. Svi ti nomadi nisu bili osvajaci poput spanaca, portugalaca ili holandjana koji su osvajali pola sveta, vec stoka koja je bezala, i koja nam je ostavila los i gubitnicki mentalitet kroz svoj Dnk. Sve ostalo je istorija i logican sled dogadjaja. Na ovom podrucju su se uvek sudarale civilizacije, poput Persijske, Rimske, Vizantijske ili Osmanlijske, a sve je to imalo za posledicu da su svi ti gubitnici, nasi preci morali da se snalaze, ako bi zeleli da prezive. Dakle, nasi preci nisu pruzali otpor, vec se snalazili. Tako je, na primer u delovima Balkana koji su bili pod turcima, bilo obavezno da nasi preci odvajaju svoj novac, rad, prihode ili stoku, a pogotovo sinove, cerke ili zenu, i sve to salju Sultanu u Istanbul. Novac od nasih predaka je sluzio da Sultan bude jos bogatiji, sinovi su odlazili da bi bili Sultanova vojska, a najlepse zene i cerke nasih predaka su odvodjene Sultanu jej je on morao nesto i da yebe. Nasi preci nisu pruzali otpor tome, jer kao sto pise na pocetku posta, nomadi su bili ti koji su doneli gubitnicki i seljacki mentalitet kod nas. Nasi preci su vrlo brzo naucili da je mnogo lakse, sigurnije i udobnije, ako pronadjete nacin da se snadjete, nego da izgubite glavu time sto cete pruziti otpor. Tako je nastala rec izdaja, prevara ili lepsi izraz snalazenje. Nasi preci su vrlo brzo shvatili da je isplativije reci turcima da sused ili rodjeni brat ima lepsu cerku ili zenu za Sultana, samo ih krije, sto nije bilo zabranjeno. I evo nas na kraju istorije yebenog Balkanu. Sve ostalo znate. Nomadi su kroz svoj Dnk nama ostavili ono sto se danas zove patriotizam, sto znaci da pristajemo da budemo ograniceni linijama na papirnoj karti, a kada na tu ogranicenost dodate nase nevaspitanje, zlo koje imamo u sebi i primitivizam, dobijate patriotizam, odnosno vezivanje za teritoriju. Ako se na to jos i vezete za ljude koji zive na toj teritoriji, dobijate nacionalizam, koji u kombinaciji za patriotizmom, zlom, neznanjem i primitivizmom daje ono gde smo, a to je yebeni Balkan. Zato sada svi mi mislimo da smo bolji od drugih, i da imamo vise prava na teritoriju od ostalih, pa zato iz tog osecaja da teritorija pripada samo nama, danas imamo sedam septickih jama-

Borac iz Banja Luke

Nakon sto sam vam ispricao jedinu istinu o istoriji Balkana, a koju necete cuti ni u jednoj skoli, niti u jednoj vasoj porodici, zasto se onda cudite sto su ovi iz Borca iz Banja Luke isti kao sto su bili i oni nomadi, Iliri, Tracani, Dracani ili Grci. Oni su se samo snalazili, i nista vise. Oni su prvaci BiH, a posto se niko nije zalio na to, ili pruzao otpor, sve je regularno. Inace, prvi na Forumu je rec snalazenje pomenuo kolega @unkdy u onoj istorijskoj recenici koju nikada necemo zaboraviti, kada je rekao da ono sto je on postavljao anomalije u kvotama kao svoje predloge u svetoj Poslednjoj Sansi nije zapravo varanje, vec snalazenje sto je potpuno tacno. Kao sto je tacno da nije varanje kada su nasi preci cinkarili svoje susede ili rodjenu bracu turcima, i to je bilo takodje obicno snalazenje. Ovi iz Borca iz Banja Luke odlicno znaju kakva su ljudi stoka, i na kakva sve ponizenja su spremni, pa su sve to samo iskoristili da bi bili prvaci BiH. Oni su prvi razumeli da im se vise isplati da pronadju sudiju za njihove meceve, nego da kupe Mbappè-a. Oni su varali, namestali, podmicivali, i pri tome se jos i smejali svima u lice, jer su znali da niko nece pruziti otpor, bas kao sto i nomadi nisu pruzali otpor, vec su bezali od problema.

Kao sto sam vec sto puta napisao na Forumu, ja mislim da se u zivotu sve zasluzuje. Pa tako mislim da je Borac iz Banja Luke zasluzeno prvak BiH, jer ljudi tamo zasluzuju takvog prvaka. Bosna kao zemlja zasluzuje da se tamo igra fudbal kakav se igra, zasluzuje stadione kakve ima, zasluzuje ligu kakvu ima, zasluzuje prvaka drzave kakvog ima, zasluzuje reprezentaciju kakvu ima, i zasluzuje Sergeja Barbareza kao selektora.

Kladjenje protiv Borca iz Banja Luke

Svaka teritorija, kao i pamet imaju svoje granice. Ako izadjete iz Bosne, ceka vas granica, gde vam zaposleni na granici kontrolisu gde idete. Ali, kada odete na nebo, avionom, padobranom ili peske, prvo sto cete videti jeste da na nebu nema granica. Ako avionu otkaze motor, ili vam se padobran ne otvori, tamo na nebu uopste nije vazno ko ste i odakle ste. To cime se Borac iz Banja Luke bavio i sta je radio, moze da prodje samo unutar granica BiH. Cim predje granicu, a uz strane sudije Borac iz Banja Luke je niko i nista. Bas kao i Crvena Zvezda u Ligi Prvaka gde je bila prosle sezone najgora ekipa, ili kao Partizan ili Crvena Zvezda u Euroleague, gde su bili ispred samo Albe i Asvela, a da je sezona trajala jos mesec dana, bili bi iza i tih govana. Pred pocetak prosle sezone, dakle proslog leta, Borac iz Banja Luke je igrao prijateljske utakmice sa “svojima”, srpskim klubovima, a bez svojih sudija, i sve utakmice su izgubili. U zimskoj pauzi, su takodje igrali prijateljske utakmice sa “svojima”, ovoga puta sa rusima, i opet bez svojih sudija, i opet su izgubili sve prijateljske utakmice. Van granica BiH, moc Milorada Dodika je ravna moci cobana koji cuva ovce u Gani ili Sudanu, tako da ostaje samo da cekamo da prodje vreme dok Borac iz Banja Luke bude igrao svoje utakmice u kvalifikacijama za Ligu Prvaka. Uopste se nisam bavio protivnicima Borca u kvalifikacijama, niti imam pojma kakvu ekipu ima Borac. Znam samo kakvi ljudi su bili Iliri i Dracani, znam kakvi ljudi zive na Balkanu, znam da je protivnik Borcu neki albanki krs od ekipe, i ako se ne varam, u sledecem kolu, ako bi prosli albance, bi isli na Paok ili Ferencvaros.

Borac iz Banja Luke se godinu dana svima nama smejao u lice. Sada predlazem da se svi mi sa Foruma smejemo njima kada izadju van granica BiH. Osobno ih cekam vise od sest meseci da im se smejem u lice, pa hajde bas da vidimo dokle doseze srbovanje.

Predlozi za kladjenje

Prvo predlazem da se uopste ne stedi sa uplatama. Drugo predlazem strpljenje, disciplinu i hladnu glavu. Radi se samo o vremenu. Borac ce ispasti veoma rano, samo je pitanje da li odmah ili uskoro. Isto smo radili i sa Dzumhurom, najboljim teniserom Bosne svih vremena, prosao je prvo kolo kvalifikacija Wimbledona, pa drugo … i kada smo vec poceli da se nerviramo, ispao je u poslednjem kolu kvalifikacija, i nije usao u glavni zreb turnira. Ne mislite valjda da ce Borac iz Banja Luke osvojiti Ligu Prvaka??

Ni u jednoj kladionici nisam pronasao igru “prolazi dalje” da bih mogao da igram protiv Borca da “ne prolazi dalje” protiv albanske ekipe. Zato za danas predlazem duplu sansu X2 na goste, gde veoma lako mozemo da padnemo, ali nema veze. Ako padnemo, strpljivo i disciplinovano cemo podici uplatu na njihovom gostovanju u Albaniji, pa ako i tamo pobede, cekacemo ih protiv Paoka.

Kao i kod cekanja Dzumhura da ispadne, ovde se ne radi o sportskom kladjenju, vec o razumu, a nije nevazan ni osecaj da se sada malo mi smejemo Borcu iz Banja Luke, kada su oni mogli svima da se smeju tokom prvenstva.

Link to comment
Share on other sites

Nizozemska - Engleska 2 (2.62) bet365

Za posljednje mjesto u finalu EURA 2024. se bore Nizozemska i Engleska u uzbudljivom polufinalnom susretu na BVB Areni u Dortmundu.

Obje momčadi preživjele su drame nakon što su prve primile gol u svojim četvrtfinalnim utakmicama.

Nizozemska je primila pet golova do sada Euru 2024. U devet od posljednjih deset utakmica Nizozemske u svim natjecanjima viđeno je barem tri gola. Nizozemska je u subotu navečer preokrenula rezultat u drugom poluvremenu s dva brza gola protiv Turske.

Momčad Ronalda Koemana pokazala je puno više slabosti u usporedbi s osminom finala kada su deklasirali Rumunjsku.

Engleska je nastavila sa svojim ispodprosječnim nastupima u četvrtfinalu, pobijedivši hrabru Švicarsku na penale prije četiri dana.

Gareth Southgate je pod velikim pritiskom zbog loših nastupa svoje momčadi koja je unatoč tome uspjela pronaći načine da se izvuče iz problema u nokaut fazi.

Ronald Koeman nije napravio promjene u svojoj početnoj postavi u obje utakmice nokaut faze do sada. Iako nema problema s suspendiranim ili ozlijeđenim igračima, bivši trener Barcelone bi mogao napraviti neke promjene ovaj put.

Steven Bergwijn nije pokazao puno kao starter na desnom krilu u posljednje dvije utakmice. Mogao bi ga lako zamijeniti Donyell Malen koji je postigao dva gola u pobjedi 3-0 protiv Rumunjske u osmini finala.

Predviđena Postava Nizozemske (4-3-3)

Verbruggen – Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake – Schouten, Simons, Reijnders – Malen, Depay, Gakpo.

Što se tiče engleske momčadi, Marc Guehi će se vratiti u početni sastav nakon suspenzije. Vjerojatno će zamijeniti Ezrija Konsu unatoč solidnoj igri braniča Aston Ville protiv Švicarske u subotu.

Dobra vijest za Garetha Southgatea je dostupnost pravog lijevog beka, jer je Luke Shaw konačno dobio minute u četvrtfinalu. 

Predviđena Postava Engleske (4-2-3-1)

Pickford – Walker, Stones, Guehi, Shaw – Mainoo, Rice – Saka, Bellingham, Foden – Kane.

Engleska nije impresionirala sa samo jednom pobjedom u 90 minuta u pet utakmica na EURO 2024.

Ipak, stigli su do polufinala zahvaljujući individualnoj kvaliteti svojih zvijezda.

Nizozemska je pokazala previše obrambenih slabosti u četvrtfinalnom dvoboju protiv Turske.

Također su primili tri gola u posljednjoj utakmici grupne faze protiv Austrije, dok njihova obrana nije izgledala idealno ni u uvodnoj pobjedi nad Poljskom.

Engleska je izgubila samo 2 od prethodnih 19 utakmica u svim natjecanjima. Posjeduju previše kvalitete u napadu i vidim veliku vrijednost u klađenju na njihovu pobjedu u 90 minuta po kvoti 2.62.

Screenshot_424.jpg

(Koeficijenti 10.7. u 00:21 CET)
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Kladjenje protiv Borca - dodatak

Ako neko uopste cita ovaj smesni Forum, a kamoli se kladi na predlozima sa Foruma, samo da razjasnim.

Kladjenje protiv Borca, odnosno ocekivanje da veoma brzo ispadnu, znaci kladjenje na igru “prolazi dalje”, odnosno da Borac ne prolazi dalje, uz agresivno povecavanje novcanog uloga ako prodju prvo kolo protiv albanaca. Posto igra “prolazi dalje” nije u ponudi ni u jednoj kladionici, jednostavno smo prinudjeni da igramo sa duplom sansom protiv njih.

To je jedini razuman nacin da se protiv zla, borimo na isti nacin, zlom, odnosno osvetnickim kladjenjem, i uzivanjem u njemu.

Ako neko od kolega ima u svojoj kladionici ponudu igre “prolazi dalje” to bi svakako trebao da iskoristi i zaboravi na duplu sansu X2.

Link to comment
Share on other sites

prije 5 sati, LeonardoDrugi said:

Kladjenje protiv Borca - dodatak

Ako neko uopste cita ovaj smesni Forum, a kamoli se kladi na predlozima sa Foruma, samo da razjasnim.

Kladjenje protiv Borca, odnosno ocekivanje da veoma brzo ispadnu, znaci kladjenje na igru “prolazi dalje”, odnosno da Borac ne prolazi dalje, uz agresivno povecavanje novcanog uloga ako prodju prvo kolo protiv albanaca. Posto igra “prolazi dalje” nije u ponudi ni u jednoj kladionici, jednostavno smo prinudjeni da igramo sa duplom sansom protiv njih.

To je jedini razuman nacin da se protiv zla, borimo na isti nacin, zlom, odnosno osvetnickim kladjenjem, i uzivanjem u njemu.

Ako neko od kolega ima u svojoj kladionici ponudu igre “prolazi dalje” to bi svakako trebao da iskoristi i zaboravi na duplu sansu X2.

Ima bet at home. Kvota 1,40 Borac prolazi i 2,80 na albance

Link to comment
Share on other sites

  • IzudinB unpinned this topic
On 10. 07. 2024. at 20:13, AC28rm1 said:

Pozdrav kolege, tipsteri! U petak imam sjajnu nogometnu utakmicu. I Google prevoditelj.

Chengdu Rongcheng - Tianjin Tigers VIŠE od 3,5 gola. @ 2.25.

GL!

Chengdu Rongcheng - Tianjin Tigers 2:1. Tip KO

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Bodo/Glimt - Jagiellonia oba daju (1.72) bet365 U uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka, Bodo/Glimt će s prednošću od 1-0 dočekati poljske prvake Jagielloniu. U prvom susretu, minimalna prednost Bodo/Glimta došla je zbog autogola, budući da nije bilo velikih razlika između timova. Iako Bodo/Glimt uživa prednost zbog većeg europskog iskustva i koeficijenta 1.50 za pobjedu, Jagiellonia će sigurno dati sve od sebe. Osvojili su Ekstraklasu prošle godine i fantastično su započeli novu sezonu, s tri pobjede u prva tri kola. Uz to, Jagiellonia je u drugom pretkolu Lige prvaka pobijedila Panevežys s ukupnim rezultatom 7-1. Također, nakon poraza u prvom susretu, Jagiellonia nema što izgubiti i pokazali su sposobnost da postignu barem tri gola u tri od posljednjih pet natjecateljskih utakmica. Očekuje se da će oba tima stvarati prilike. Bodo/Glimt također ima snažan napad, pa opcija da oba tima postignu gol izgleda kao odličan izbor za klađenje.
    • Lijep pozdrav momci!Danas počinje europsko prvenstvo u Beach Volleyball koje organizira CEV ,kao i svake godine.Biti će tu nešto parova pa pišem.Danas počinje grupna faza za žene,a sutra muški.Tko želi neka isprati,ako vam se svidi🙂                                                                                               EDIT: BV: Tina/Anastasia 1,22 Esme/Zoe 1,16 Alvarez/Moreno 1,12 Bet365    
    • Europska liga - Kvalifikacije EUROPSKA LIGA - DIREKTNI LINK NA PONUDU! Konferencijska liga - Kvalifikacije KONFERENCIJSKA LIGA - DIREKTNI LINK NA PONUDU! (Koeficijenti 12.8. u 00:11 CET)  Koeficijenti su podložni promjenama Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal. Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija    
    • Europska liga - Kvalifikacije EUROPSKA LIGA - DIREKTNI LINK NA PONUDU! (Koeficijenti 12.8. u 00:10 CET)  Koeficijenti su podložni promjenama Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal. Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija    
    • Liga prvaka - Kvalifikacije LIGA PRVAKA - DIREKTNI LINK NA PONUDU! (Koeficijenti 6.8. u 00:05 CET)  Koeficijenti su podložni promjenama Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal. Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija    
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use