Jump to content
Bet365 Otvori racun

Nova sezone Posljednje Šanse 2024/2025 počinje za:

  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Srijeda 10.7.2024.


Recommended Posts

Europsko prvenstvo

Screenshot_402.jpg

EURO 2024 - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

(Koeficijenti 7.7. u 07:14 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal.

Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija

Facebook stranica Whatsapp.png viber.jpg Telegram-logo.png

Link to comment
Share on other sites

Najstrpljivije i najdisciplinovanije cekanje da Borac iz Banja Luke ispadne iz kvalifikacija za Ligu Prvaka, i da se vrati tamo gde pripada, bez ikakve stednje sa uplatama protiv njih

 

Odmah da kazem da o Borcu iz Banja Luke nista ne znam kada je u pitanju sportski deo, odnosno kada se radi o rosteru, kvalitetu, ako ga uopste ima, treneru, dolascima i odlascima igraca, ocekivanjima … ili bilo cemu drugome. U zivotu sam odgledao svega jednu i po njihovu utakmicu, i to je svo znanje koje imam o njima. Pogotovo nista ne znam o ligi BiH, koju sam poceo da pratim a da ni sam ne znam zasto. Verovatno je sve pocelo zbog kolega sa Foruma, pre svega @furyshaa pa onda i @McGarrett koji su nekoliko puta napisali nesto o njima, pa sam se zainteresovao, pa ko me yebe zbog toga sto sada gubim vreme zbog tih seljaka.

Ali zato odlicno znam odakle dolaze i cime se sve bave, i zasto sve to rade, sto je sasvim dovoljno za analizu i predlog za kladjenje. Dakle, najpre nekoliko recenica o istoriji Balkana, a tek onda predlog za kladjenje.

Istorija Balkana

Mozete slobodno da zaboravite sve sto znate o istoriji svoje zemlje, bilo gde da zivite. To sto su vas naucili u skoli, ili u porodici, mozete da okacite macku o rep. Istina je samo jedna, a to cu ja da vam ispricam.

Prvi ljudi, odnosno prva stoka koja je dosla na ovo yebeno podrucje bili su nomadi koji su bezali od necega. To je kljucni dogadja za Balkan, tada je sve pocelo, i to je jedino objasnjenje zasto smo ovolika stoka. Prva stoka koja je naselila yebeni Balkan su bili Iliri, Tracani, Grci, Dracani uz jos neke anticke skupine, kojima je zajednicko bilo da su ovde dosli jer su od necega bezali. Neki su bezali od protivnika, neki od bolesti, neki od zene, neki od jacih od sebe, ali je svima bilo zajednicko da su bezali od necega. To znaci da nisu pristali da se bore, ili pruze otpor onome od cega su bezali. To je jedina prava istina o nama. Svi ti nomadi nisu bili osvajaci poput spanaca, portugalaca ili holandjana koji su osvajali pola sveta, vec stoka koja je bezala, i koja nam je ostavila los i gubitnicki mentalitet kroz svoj Dnk. Sve ostalo je istorija i logican sled dogadjaja. Na ovom podrucju su se uvek sudarale civilizacije, poput Persijske, Rimske, Vizantijske ili Osmanlijske, a sve je to imalo za posledicu da su svi ti gubitnici, nasi preci morali da se snalaze, ako bi zeleli da prezive. Dakle, nasi preci nisu pruzali otpor, vec se snalazili. Tako je, na primer u delovima Balkana koji su bili pod turcima, bilo obavezno da nasi preci odvajaju svoj novac, rad, prihode ili stoku, a pogotovo sinove, cerke ili zenu, i sve to salju Sultanu u Istanbul. Novac od nasih predaka je sluzio da Sultan bude jos bogatiji, sinovi su odlazili da bi bili Sultanova vojska, a najlepse zene i cerke nasih predaka su odvodjene Sultanu jej je on morao nesto i da yebe. Nasi preci nisu pruzali otpor tome, jer kao sto pise na pocetku posta, nomadi su bili ti koji su doneli gubitnicki i seljacki mentalitet kod nas. Nasi preci su vrlo brzo naucili da je mnogo lakse, sigurnije i udobnije, ako pronadjete nacin da se snadjete, nego da izgubite glavu time sto cete pruziti otpor. Tako je nastala rec izdaja, prevara ili lepsi izraz snalazenje. Nasi preci su vrlo brzo shvatili da je isplativije reci turcima da sused ili rodjeni brat ima lepsu cerku ili zenu za Sultana, samo ih krije, sto nije bilo zabranjeno. I evo nas na kraju istorije yebenog Balkanu. Sve ostalo znate. Nomadi su kroz svoj Dnk nama ostavili ono sto se danas zove patriotizam, sto znaci da pristajemo da budemo ograniceni linijama na papirnoj karti, a kada na tu ogranicenost dodate nase nevaspitanje, zlo koje imamo u sebi i primitivizam, dobijate patriotizam, odnosno vezivanje za teritoriju. Ako se na to jos i vezete za ljude koji zive na toj teritoriji, dobijate nacionalizam, koji u kombinaciji za patriotizmom, zlom, neznanjem i primitivizmom daje ono gde smo, a to je yebeni Balkan. Zato sada svi mi mislimo da smo bolji od drugih, i da imamo vise prava na teritoriju od ostalih, pa zato iz tog osecaja da teritorija pripada samo nama, danas imamo sedam septickih jama-

Borac iz Banja Luke

Nakon sto sam vam ispricao jedinu istinu o istoriji Balkana, a koju necete cuti ni u jednoj skoli, niti u jednoj vasoj porodici, zasto se onda cudite sto su ovi iz Borca iz Banja Luke isti kao sto su bili i oni nomadi, Iliri, Tracani, Dracani ili Grci. Oni su se samo snalazili, i nista vise. Oni su prvaci BiH, a posto se niko nije zalio na to, ili pruzao otpor, sve je regularno. Inace, prvi na Forumu je rec snalazenje pomenuo kolega @unkdy u onoj istorijskoj recenici koju nikada necemo zaboraviti, kada je rekao da ono sto je on postavljao anomalije u kvotama kao svoje predloge u svetoj Poslednjoj Sansi nije zapravo varanje, vec snalazenje sto je potpuno tacno. Kao sto je tacno da nije varanje kada su nasi preci cinkarili svoje susede ili rodjenu bracu turcima, i to je bilo takodje obicno snalazenje. Ovi iz Borca iz Banja Luke odlicno znaju kakva su ljudi stoka, i na kakva sve ponizenja su spremni, pa su sve to samo iskoristili da bi bili prvaci BiH. Oni su prvi razumeli da im se vise isplati da pronadju sudiju za njihove meceve, nego da kupe Mbappè-a. Oni su varali, namestali, podmicivali, i pri tome se jos i smejali svima u lice, jer su znali da niko nece pruziti otpor, bas kao sto i nomadi nisu pruzali otpor, vec su bezali od problema.

Kao sto sam vec sto puta napisao na Forumu, ja mislim da se u zivotu sve zasluzuje. Pa tako mislim da je Borac iz Banja Luke zasluzeno prvak BiH, jer ljudi tamo zasluzuju takvog prvaka. Bosna kao zemlja zasluzuje da se tamo igra fudbal kakav se igra, zasluzuje stadione kakve ima, zasluzuje ligu kakvu ima, zasluzuje prvaka drzave kakvog ima, zasluzuje reprezentaciju kakvu ima, i zasluzuje Sergeja Barbareza kao selektora.

Kladjenje protiv Borca iz Banja Luke

Svaka teritorija, kao i pamet imaju svoje granice. Ako izadjete iz Bosne, ceka vas granica, gde vam zaposleni na granici kontrolisu gde idete. Ali, kada odete na nebo, avionom, padobranom ili peske, prvo sto cete videti jeste da na nebu nema granica. Ako avionu otkaze motor, ili vam se padobran ne otvori, tamo na nebu uopste nije vazno ko ste i odakle ste. To cime se Borac iz Banja Luke bavio i sta je radio, moze da prodje samo unutar granica BiH. Cim predje granicu, a uz strane sudije Borac iz Banja Luke je niko i nista. Bas kao i Crvena Zvezda u Ligi Prvaka gde je bila prosle sezone najgora ekipa, ili kao Partizan ili Crvena Zvezda u Euroleague, gde su bili ispred samo Albe i Asvela, a da je sezona trajala jos mesec dana, bili bi iza i tih govana. Pred pocetak prosle sezone, dakle proslog leta, Borac iz Banja Luke je igrao prijateljske utakmice sa “svojima”, srpskim klubovima, a bez svojih sudija, i sve utakmice su izgubili. U zimskoj pauzi, su takodje igrali prijateljske utakmice sa “svojima”, ovoga puta sa rusima, i opet bez svojih sudija, i opet su izgubili sve prijateljske utakmice. Van granica BiH, moc Milorada Dodika je ravna moci cobana koji cuva ovce u Gani ili Sudanu, tako da ostaje samo da cekamo da prodje vreme dok Borac iz Banja Luke bude igrao svoje utakmice u kvalifikacijama za Ligu Prvaka. Uopste se nisam bavio protivnicima Borca u kvalifikacijama, niti imam pojma kakvu ekipu ima Borac. Znam samo kakvi ljudi su bili Iliri i Dracani, znam kakvi ljudi zive na Balkanu, znam da je protivnik Borcu neki albanki krs od ekipe, i ako se ne varam, u sledecem kolu, ako bi prosli albance, bi isli na Paok ili Ferencvaros.

Borac iz Banja Luke se godinu dana svima nama smejao u lice. Sada predlazem da se svi mi sa Foruma smejemo njima kada izadju van granica BiH. Osobno ih cekam vise od sest meseci da im se smejem u lice, pa hajde bas da vidimo dokle doseze srbovanje.

Predlozi za kladjenje

Prvo predlazem da se uopste ne stedi sa uplatama. Drugo predlazem strpljenje, disciplinu i hladnu glavu. Radi se samo o vremenu. Borac ce ispasti veoma rano, samo je pitanje da li odmah ili uskoro. Isto smo radili i sa Dzumhurom, najboljim teniserom Bosne svih vremena, prosao je prvo kolo kvalifikacija Wimbledona, pa drugo … i kada smo vec poceli da se nerviramo, ispao je u poslednjem kolu kvalifikacija, i nije usao u glavni zreb turnira. Ne mislite valjda da ce Borac iz Banja Luke osvojiti Ligu Prvaka??

Ni u jednoj kladionici nisam pronasao igru “prolazi dalje” da bih mogao da igram protiv Borca da “ne prolazi dalje” protiv albanske ekipe. Zato za danas predlazem duplu sansu X2 na goste, gde veoma lako mozemo da padnemo, ali nema veze. Ako padnemo, strpljivo i disciplinovano cemo podici uplatu na njihovom gostovanju u Albaniji, pa ako i tamo pobede, cekacemo ih protiv Paoka.

Kao i kod cekanja Dzumhura da ispadne, ovde se ne radi o sportskom kladjenju, vec o razumu, a nije nevazan ni osecaj da se sada malo mi smejemo Borcu iz Banja Luke, kada su oni mogli svima da se smeju tokom prvenstva.

Link to comment
Share on other sites

Nizozemska - Engleska 2 (2.62) bet365

Za posljednje mjesto u finalu EURA 2024. se bore Nizozemska i Engleska u uzbudljivom polufinalnom susretu na BVB Areni u Dortmundu.

Obje momčadi preživjele su drame nakon što su prve primile gol u svojim četvrtfinalnim utakmicama.

Nizozemska je primila pet golova do sada Euru 2024. U devet od posljednjih deset utakmica Nizozemske u svim natjecanjima viđeno je barem tri gola. Nizozemska je u subotu navečer preokrenula rezultat u drugom poluvremenu s dva brza gola protiv Turske.

Momčad Ronalda Koemana pokazala je puno više slabosti u usporedbi s osminom finala kada su deklasirali Rumunjsku.

Engleska je nastavila sa svojim ispodprosječnim nastupima u četvrtfinalu, pobijedivši hrabru Švicarsku na penale prije četiri dana.

Gareth Southgate je pod velikim pritiskom zbog loših nastupa svoje momčadi koja je unatoč tome uspjela pronaći načine da se izvuče iz problema u nokaut fazi.

Ronald Koeman nije napravio promjene u svojoj početnoj postavi u obje utakmice nokaut faze do sada. Iako nema problema s suspendiranim ili ozlijeđenim igračima, bivši trener Barcelone bi mogao napraviti neke promjene ovaj put.

Steven Bergwijn nije pokazao puno kao starter na desnom krilu u posljednje dvije utakmice. Mogao bi ga lako zamijeniti Donyell Malen koji je postigao dva gola u pobjedi 3-0 protiv Rumunjske u osmini finala.

Predviđena Postava Nizozemske (4-3-3)

Verbruggen – Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake – Schouten, Simons, Reijnders – Malen, Depay, Gakpo.

Što se tiče engleske momčadi, Marc Guehi će se vratiti u početni sastav nakon suspenzije. Vjerojatno će zamijeniti Ezrija Konsu unatoč solidnoj igri braniča Aston Ville protiv Švicarske u subotu.

Dobra vijest za Garetha Southgatea je dostupnost pravog lijevog beka, jer je Luke Shaw konačno dobio minute u četvrtfinalu. 

Predviđena Postava Engleske (4-2-3-1)

Pickford – Walker, Stones, Guehi, Shaw – Mainoo, Rice – Saka, Bellingham, Foden – Kane.

Engleska nije impresionirala sa samo jednom pobjedom u 90 minuta u pet utakmica na EURO 2024.

Ipak, stigli su do polufinala zahvaljujući individualnoj kvaliteti svojih zvijezda.

Nizozemska je pokazala previše obrambenih slabosti u četvrtfinalnom dvoboju protiv Turske.

Također su primili tri gola u posljednjoj utakmici grupne faze protiv Austrije, dok njihova obrana nije izgledala idealno ni u uvodnoj pobjedi nad Poljskom.

Engleska je izgubila samo 2 od prethodnih 19 utakmica u svim natjecanjima. Posjeduju previše kvalitete u napadu i vidim veliku vrijednost u klađenju na njihovu pobjedu u 90 minuta po kvoti 2.62.

Screenshot_424.jpg

(Koeficijenti 10.7. u 00:21 CET)
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Kladjenje protiv Borca - dodatak

Ako neko uopste cita ovaj smesni Forum, a kamoli se kladi na predlozima sa Foruma, samo da razjasnim.

Kladjenje protiv Borca, odnosno ocekivanje da veoma brzo ispadnu, znaci kladjenje na igru “prolazi dalje”, odnosno da Borac ne prolazi dalje, uz agresivno povecavanje novcanog uloga ako prodju prvo kolo protiv albanaca. Posto igra “prolazi dalje” nije u ponudi ni u jednoj kladionici, jednostavno smo prinudjeni da igramo sa duplom sansom protiv njih.

To je jedini razuman nacin da se protiv zla, borimo na isti nacin, zlom, odnosno osvetnickim kladjenjem, i uzivanjem u njemu.

Ako neko od kolega ima u svojoj kladionici ponudu igre “prolazi dalje” to bi svakako trebao da iskoristi i zaboravi na duplu sansu X2.

Link to comment
Share on other sites

prije 5 sati, LeonardoDrugi said:

Kladjenje protiv Borca - dodatak

Ako neko uopste cita ovaj smesni Forum, a kamoli se kladi na predlozima sa Foruma, samo da razjasnim.

Kladjenje protiv Borca, odnosno ocekivanje da veoma brzo ispadnu, znaci kladjenje na igru “prolazi dalje”, odnosno da Borac ne prolazi dalje, uz agresivno povecavanje novcanog uloga ako prodju prvo kolo protiv albanaca. Posto igra “prolazi dalje” nije u ponudi ni u jednoj kladionici, jednostavno smo prinudjeni da igramo sa duplom sansom protiv njih.

To je jedini razuman nacin da se protiv zla, borimo na isti nacin, zlom, odnosno osvetnickim kladjenjem, i uzivanjem u njemu.

Ako neko od kolega ima u svojoj kladionici ponudu igre “prolazi dalje” to bi svakako trebao da iskoristi i zaboravi na duplu sansu X2.

Ima bet at home. Kvota 1,40 Borac prolazi i 2,80 na albance

Link to comment
Share on other sites

  • IzudinB unpinned this topic
On 10. 07. 2024. at 20:13, AC28rm1 said:

Pozdrav kolege, tipsteri! U petak imam sjajnu nogometnu utakmicu. I Google prevoditelj.

Chengdu Rongcheng - Tianjin Tigers VIŠE od 3,5 gola. @ 2.25.

GL!

Chengdu Rongcheng - Tianjin Tigers 2:1. Tip KO

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Postovani kolega,odobno mislim da je sloboda govora najvazniji temelj slobode svakog drustva.Ono sto je danas problem sto tvz "tolerantna drustva" pod krinkom "tolerancije i inkluzije" zatvaraju u zatvor one koji misle drukcije a sve to lijepo zapakirano u vrlo nedefinirani zakon o "govoru mrznje".Kao sto je W.Churchil rekao da ce se u buducnosti fasisti zvati antifasistima.Dakle,vase je pravo da se vi kako kazete "yebete s muskarcima" a moje je pravo da ne dozvolim nametljivoj lgtb populaciji da mi djecu maltretira sa lgtb gadarijama jer je to perfidan uvod u pedofiliju.Osim toga,vidimo sto se desava u "naprednoj" Svedskoj,Belgiji,Francukoj a kako "lose" zive u npr.Madjarskoj.Vidim,vas je to ocito prilicno sve skupa uzrujalo😀a mislim,to vam je demokracija,vase pravo da se kak vi velite "yebete s muskarcima" a moje da na to gledam kao na ruzan poremecaj😀  Bez uvrede.Lp P.s-zato i je zbog "divnog" zivota u Nizozemskoj pobijedila krajnja desnica.
    • Nizozemska - BiH 1 (1.18) ili Pobjeda Nizozemske sa 2+ golova razlike (1.53) bet365 Nizozemska je nakon prolaska kroz slabiji dio ždrijeba na Europskom prvenstvu ovog ljeta završila na trećem mjestu u Grupi D, pobijedivši Rumunjsku u osmini finala i Tursku, što ih je odvelo do polufinala protiv Engleske. Međutim, gol Ollieja Watkinsa i kontroverzno izjednačenje Engleske eliminirali su Nizozemce. Posljednji put Nizozemska se susrela s Engleskom 2019. godine u polufinalu Lige nacija, kada su slavili 3:1 nakon produžetaka, pod vodstvom aktualnog trenera Ronalda Koemana. Tada su u finalu izgubili od Portugala s 1:0 i završili četvrti na turiniru na kojem su bili domaćini. Ove godine, predvođeni kapetanom Virgilom van Dijkom, Koemanova momčad traži novi uspjeh. Osvajanjem grupe s Belgijom, Poljskom i Walesom, osigurali su plasman u završnu fazu. Međutim, plasman među prva dva mjesta u ovoj sezoni bio bi dovoljan za četvrtfinale. Ovoga tjedna očekuju ih okršaji s Bosnom i Hercegovinom i Njemačkom. Bosna i Hercegovina posljednji je put igrala protiv Nizozemske u prošlom izdanju Lige nacija, gdje su poraženi s 3:1 u gostima, ali su izborili remi na domaćem terenu. Unatoč dobrim rezultatima u Ligi B, Bosna i Hercegovina nije uspjela u kvalifikacijama za Euro 2024., završivši na petom mjestu u skupini. Novi izbornik Sergej Barbarez sada vodi ekipu, nakon prijateljskih poraza od Italije i Engleske u lipnju. S obzirom na situaciju u skupini, Barbarez se nada da će iz Eindhovena odnijeti barem bod, prije odlučujuće utakmice s Mađarskom. Mogući sastavi Nizozemska (4-2-3-1): Verbruggen; Dumfries, De Ligt, Van Dijk, Ake; Schouten, Gravenberch; Malen, Simons, Gakpo; Brobbey BiH (5-4-1): Pirić; Radeljić, Ahmedhodžić, Katić, Bičakčić, Kolašinac; Gigović, Krunić, Tahirović, Hajradinović; Džeko Nizozemci u ovaj susret ulaze kao favoriti, dok Bosna i Hercegovina, koja se nije uspjela kvalificirati za Euro, ima težak zadatak. Nizozemska bi trebala ostvariti uvjerljivu pobjedu s barem dva gola razlike, što će im osigurati dobar početak u skupini prije važnog susreta s Njemačkom. Bet365 kladionica na ovu okladu daje kvotu od 1.53. Ako igrate samo pobjedu Nizozemske, bet365 kladionica računa okladu automatski dobitnom ako Nizozemci povedu sa dva gola razlike u bilo kojem trenutku utakmice, bez obzira na krajnji rezultat. (Koeficijenti 7.9. u 10:02 CET) Koeficijenti su podložni promjenama
    • Holandija vs BiH, Liga Nacija, najava meca Hej kolege sa Foruma Pustite me jos samo danas da lupetam kao otvoren prozor, pustite me da kazem sve sto imam o ovom mecu, pustite me jos samo danas da napisem sto stranica teksta o kvotici od 1,18 a ja cu pristati da se promenim. Bicu pristojniji, kraci u postovima, drzacu se sustine, predlagacu za kladjenje i vece kvote od 1,20, necu nikoga vredjati i podsmevati se ... samo me pustite jos danas da izbacim iz sebe sve ono najgore sto imam u sebi. Pustite me da uzivam u ovom danu, za mene najlepsem danu na svetu. Bas ovako zamisljam raj na zemlji. Subota, najlepsi dan u sedmici, jos uvek traje leto, dani su jos uvek dugi, a more je i dalje toplo. Za desetak dana pocinje Liga Prvaka, za mesec dana Euroleague, za sedam dana sveta Poslednja Sansa, devojke jos uvek nose kratke haljine, a kladionice nude jedinicu na Holandiju po kvoti od 1,18 Ova danasnja utakmica izmedju Holandije i BiH kao da je stvorena bas za mene. Jedna od onih da odigrate ovu jedinicu, i da onda kazete zbogom kockanju, moja najveca ljubavi. Danas je jedan od onih dana, da odigrate ovu jedinicu, i kazete sebi, e sada je dosta, napustam sveto kockanje, i uvek cu ga se rado secati. Pa hajde onda svi zajedno da odigramo ovu jedinicu XXI veka, a posle mozemo i da umremo. Prihvatam sve kritike da bespotrebno "naduvavam analize", da vise lupetam nego sto se drzim sustine, da bi ono sto napisem na sto stranica teksta mogao da poslozim u jednoj recenici. Prihvatam i da je besmisleno pisati deset sati analize za meceve po kvotici od 1,16 ... sve prihvatam, sve priznajem, obecavam da cu se promeniti, ali samo me pustite jos danas, ili cu umreti ako ne napisem sta mislim o Holandiji i Bosni. Pustite me jos danas da "naduvam analizu", a vec od sutra cu se promeniti zauvek, i pisacu uspavanke kao kolega @IzudinB ali vas molim da me pustite jos samo danas da napisem sta sve mislim o ove dve zemlje. Ne bih mogao da se setim kada je poslednji put u ponudi bio neki ovakav mec, gde se iz aviona vide razlike koje dele ove dve zemlje, razlike u ljudima, mentalitetu, nacinu razmisljanja, stadionima, fudbalu, travi, navijacima, klimi, slobodi, nacionalnoj ligi, reprezentaciji ... Ok, jasno je svima da ne volim Bosnu, pogotovo ljude. Oduzmite od analize koliko god hocete na objektivnosti, oduzmite od analize deo gde cu izbaciti iz sebe sve ono najgore, samo mi dozvolite da kazem sta mislim, jer svaki Forum na svetu tome i sluzi. Sveta Holandija, raj na zemlji Od Holandije su po povrsini vece i Srbija i Bosna i Hercegovina i Hrvatska, pa cak i Island, ali to Holandiju uopste ne sprecava da bude jedan pravi mali raj na zemlji. Zemlja tolerancije, licne slobode, mogucnosti, toliko mala, a toliko ispred svih drugih zemalja, Jedna od najgusce naseljenih zemalja na svetu, sa preko 200 nacionalnosti koje zive u njoj, pa opet svi mogu da zive zajedno bez problema. Toliko mala, a svetska prestonica sireva, prostitucije, cveca, tolerancije, piva, svih vrsta slobode, biciklova, lala, tehnologija, hasisa ... Holandija jednostavno nema turiste koji prvi put dodju u ovu zemlju. Ili tamo nikada niste bili, ili odlazite uvek. Holandija je prva na svetu dozvolila prostituciju, prvi su na svetu ozvanicili istopolne brakove, prvi su na svetu dokazali da marihuana nije stetna, vec korisna, prvi su na svetu dozvolili eutanaziju, i prvi su na svetu dozvolili da dva muskarca mogu da usvoje decu, ili da dve zene mogu da budu i tate.  Hej @Marko15 zamolio bih te da me samo danas pustis da kazem sta god hocu. Ako kazem da u Holandiji gej populacija ima prava da zivi, reci ces mi da se yebem sa muskarcima. Ako kazem da u Holandiji kurve imaju ista prava kao i casne sestre, reci ces mi da sam verovatno zarazen nekom venericnom bolesti. Ako kazem da je Holandija jedina zemlja na svetu gde kanabis ili hasis moze nesmetano da se pusi na ulici, reci ces i da se drogiram. Ako napisem da se u Holandiji u odnosu na broj stanovnika, popije najvise piva po glavi stanovnika, vise cak i od svete Nemacke, reci ces mi da sam alkoholicar. Ako napisem da u Holandiji ima tri puta vise bicikala nego stanovnika, verovatno ces reci da se yebem i sa biciklima. Sta god da napisem, reci ces da sam bolesna osoba, kao sto verovatno mislis i za holandjane, cim sebi dozvoljavaju toliki stepen slobode i tolerancije. Ali, ja sam samo hteo da kazem, da su jos pre petsto godina, najveci evropski filosofi i drustveni teoreticari toga doba kada su pisali nesto protiv drzave ili crkve, sva svoja dela  objavljivali u Holandiji, jer je jos pre petsto godina, Holandija bilo drustvo slobode misli i drustvo bez progona jeretika ili neistomisljenika. Zato i ne treba da cudi, da danas petsto godina kasnije, osobe zeljne svakojake slobode, idu bas u Amsterdam da je pronadju. Holandija je jedina zemlja na svetu gde se slobodno od nasilja i osude osecaju dame koje svoju ljubav naplacuju u gotovini i odmah, homoseksualci, protivnici crkve ili konzumenti lakih i pametnih droga. I na kraju, holandsko drustvo je bilo multikulturalno, tolerantno, hrabro i slobodno mnogo pre nego sto su teoreticari izmislili te pojmove. Kada vidite u sred Holandije da se dva muskarca drze za ruke i vode svoje dete, kada vidite da vam prostitutka iz izloga mase rukom kao da se znate sto godina, kada jednoga dana osetite osecaj kako je to zapaliti dzoint na sred trga ili u coffe-shopu, kada vidite da kraljevska porodica na prijeme dolazi biciklima, a holandska princeza svoje dete vozi u skolicu takodje biciklom, kada vidite da u Holandiji uopste ne postoje zavese, i kada vidite taj koncept zivota da svako moze da vas posmatra dok u svojoj kuci vecerate sa ljubavnicom, perete sudove, ucite sa decom u dnevnoj sobi ili masturbirate, vi cete verovatno reci da su holandjani bolesni ljudi, a meni koji se divi toj naciji, cete reci da se verovatno yebem sa muskarcima. Sta god vi ili ja mislili, Holandija ce nezvisno od toga uvek biti zemlja reda, sklada, mira, lepote, tolerancije i slobode, a Amsterdam najludji, najneverovatniji, najlepsi, najmagicniji i najslobodniji grad na svetu. Bosna i Hercegovina Dovoljno je reci samo jedno. U Usa su pucali na John Fitzgerald Kennedy-a, pucali su na Reagan-a, pucali su na Trampa, ali ako zelite da pucate na Predsednika Bosne i Hercegovine, mozete samo da se yebete. To je nemoguce, jer je Bosna jedina zemlja na svetu koja ima tri predsednika. Osim toga, recite vi meni, mozete li vi, kolege sa Foruma, da zamislite Milorada Dodika kako vozi bicikl kao holandska kraljevska porodica ????? Holandija vs BiH jedinica kao kuca Mislim sta reci. Weghorst ili Edin Dzeko? Simons ili Hajradinovic, Koeman ili Sergej Barbarez? De Ligt ili Sead Kolasinac? Eredivisie ili ona lopovska liga? Holandska kraljevska porodica ili Milorad Dodik? Jedinica po 1,16-1,18 ili dupla sansa X2 po kvoti od 5,00? Neka svako za sebe odluci. Ja cu samo reci da je reprezentacija BiH u zadnjih dvanaest svojih utakmica, deset puta izgubila, a samo dva puta pobedila i to Lichtenstein, a da su izgubili i sve prijateljske utakmice. Dobro, kvotica na jedinicu je svakako smesna, ali sta mislite da li kladionice znaju sta rade, ili grese? Ako vam je malo 1,18, da li vam je malo da ovu jedinicu vezete sa predlogom da ce Bayern dati vise od gola Dinamu u Ligi Prvaka po 1,18, a Real Madrid isto tako dati vise od jednog gola Stuttgardu po kvoti od 1,25 i tako dobijete ukupnu kvotu od 1,75. Sta mislite, moze li Holandija dati vise od jednog gola na utakmici po kvoti od 1,28 i moze li Arsenal da ugura Tottenhamu barem jedan gol u sred Londona po kvotici od 1,15 sto daje ukupnu kvotu od 1,47, a ako mislite i da Psv, trenutno najbolja ekipa u Evropi, moze ugurati vise od jednog gola Nec-u, mozete se dovuci i do ukupne kvote od preko 2,00 Kome je kvotica od 1,18 mala, uz malo maste, moze napraviti cuda od kockanja. A ako vam je zao sto niste uplatili ovu jedinicu kada je kvota bila preko 1,25 kontaktirajte kolege @Fitoz ili @unkdy, oni ce vam sigurno naci neku cigansku kladionicu gde cete jedinicu moci da odigrate po 1,80. Sta mislite da kolega @Fitoz ne bi nasao jedinicu na Holandiju po 1,20, jedinicu na ManCity protiv Brentforda po takodje 1,20 i dvojku na Bayern protiv Kiela, takodje po 1,20 i sve to stavio zajedno u sveti Guts-Leonardo Kup? Sta ako padnemo danas, i BiH ne izgubi? Pustite me jos samo danas da uzivam u ovom mom najlepsem danu u zivotu, molim vas. Ako danas Bosna ne izgubi, nema veze, budimo slobodni i tolerantni, barem delic toga koliko je Holandija zemlja slobode i tolerancije. Nema svadje, nema ljutnje, nema vredjanja, ako padnemo veceras i Holandija ne pobedi, i treba da padnemo. Dozvolite mi jos samo danas da kazem sve sto mislim, dozvolite mi slobodu, a ja evo necu predloziti cak ni X, nereseni ishod da se branimo, a sutra (ako padnemo) necu predloziti ni tri dana zalosti i minut cutanja na ovom smesnom Forumu. Dobro, stvarno sam "naduvao" ovu analizu, i ako vas to ljuti molim vas da pre pocetka utakmice, udjete u Dnevnu Temu od 21.03.2024 i vidite sta su tamo napisali kolege @furyshaa @IzudinB i @McGarrett u vezi sa utakmicom Bosne i Hercegovine protiv Ukrajine u kvalifikacijama za Evropsko Prvenstvo i to u sred Zenice. Procitajte sta su oni tamo napisali, a oni su gradjani Bosne i Hercegovine, a ja nisam.    
    • Shimizu - V-Varen OVER 2,5 Goals @1.63 GL!
    • Samo da se nadovezem na kolegu. Italija ima najgoru reprezentaciju u svojoj istoriji. Oni uopste me mogu ni da se priblize francuskoj reprezentaciji po kvalitetu, kada bi se igralo na papiru, a ne na terenu, ili kada bi se igralo u zivot. Problem je samo ovaj qurac od takmicenja, zvani Liga Nacija.  
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use