Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Utorak 5.3.2024.


IzudinB

Recommended Posts

Liga prvaka

Utorak11.jpg

LIGA PRVAKA - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

(Koeficijenti 4.3. u 14:20 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal.

Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija

Facebook stranica Whatsapp.png viber.jpg Telegram-logo.png

Link to comment
Share on other sites

Monaco vs Crvena Zvezda, Euroleague, (cetvrtak) jedinica kao kuca

Pre analize, i to sto krace, posto ovde nema sta da se analizira, najvaznije je da kazem kako ovde moze da se padne. Moj kablovski operater se u meceve Euroleague ukljucuje skoro 45 minuta pre utakmice, pa se onda u tom vremenu vrse analize, uporedjuju statitiske, uzimaju izjave igraca i trenera, a prikazuju se i snimci timova kako dolaze na mec. Vec sada vidim crnce Monaca kako dolaze sa kapuljacama preko glave i naocarima za sunce u 20.00 casova uvece, i slusalicama od pedeset kilograma na usima kako slusaju trash muziku, dok se deset guma za zvakanje u ustima podrazumeva. Monaco u svom rosteru ima svega dva i po belca, sve ostalo su crnci, a imaju u svojim redovima i najvecu budalu u istoriji svetske kosarke. Tesko da bilo ko od tih crnaca danas zna ko im je protivnik, pa ce verovatno tako i uci u mec. Iako je za mene ovo ne fix zivota, vec fix XXI-og veka, na ovakvim mecevima sam pao vec sto puta, kao sto se na primer desilo kada je Zrinjski otisao kod Aston Ville, gde sam igrao da ce Villa dati vise od jednog gola, a oni jedva dali i taj jedan u nadoknadi vremena, dok su Brightonu dali sest, a West Hamu i Alkmaaru po cetiri. Hocu da kazem da je za crncuge iz Monaca ovo jedan napor, sto moraju uopste da se skidaju, a kamole znoje protiv ovih pajsera iz Beograda.

Ovu utakmicu bih uporedio sa jucerasnjom utakmicom izmedju Scheffielda i Arsenala, gde ste mogli da vidite mnogo stvari. Kada u timu nemate crnaca, ili ih imate, ali malo kao sto ih ima Arsenal, a uz to imate i zdrav pristup, onda i moze da se desi 0:5 vec u 39-om minutu. Kada bi u cetvrtak polupismene crncuge iz Monaca zelele da igraju samo sa deset procenata zelje koliko su imali igraci Arsenala da ugaze one padavicare iz Scheffielda, ovde bi sve ispod cetrdeset razlike bilo malo. Ovako, najverovatnije cemo da kidamo nerve 40 minuta, a pitanje je i da li ce Monaco uopste i pobediti.

Sto se tice pajsera iz Crvene Zvezde, tu postoji samo jedno pitanje, i to isto ono koje treba postaviti i velikom Bayernu. Kako je moguce da su celnici Crvene Zvezde jos uvek na slobodi, i kako je moguce da je, isto tako, Salihamidzic jos uvek na slobodi? Crvena Zvezda je pred pocetak sezone dovela jedanaest novih igraca, a u zadnjih dva meseca jos tri, od cega su pogodili samo jednog, Joel Bolomboya. To sto jos uvek dovode igrace, znaci da ih boli qurac sto su potrosili sto miliona, uz to se i svima smeju u lice, dovode igrace jer u Srbiji nista nije vazno, osim da budete ispred Partizana. Zvezda dovodi igrace, jer ce u Finalu Aba League ili pobediti, ili ce u Srbiji izbiti drzavni udar. Crvena Zvezda je uz Armani i Zalgiris, jedina ekipa u Euroleague, koja je izgubila i od Asvela, i od Albe, dve najgore ekipe na svetu. Sve ovo ce se zaboraviti, vec za nekoliko meseci, kada Zvezda opet bude pravila roster za sledecu sezonu, i kada ce se, opet najavljivati pohod na titulu Euroleague sa novih dvadeset pojacanja. A to sto, na primer, muzicari iz beogradske Filharmonije idu na koncerte, tako sto stopiraju na auto putu, jer nemaju ni za benzin da odu autobusom kao ljudi, to nema veze. Za kraj da kazem, da je Monaco dobio Zvezdu u Beogradu, i da je ove sezone kod kuce odigrao cak dvadesetipet utakmica u svim takmicenjima, i da su izgubili tek tri, od Virtusa, Efesa i Panathinaikosa, ali i da su Efesu i Virtusu to vratili pobedama u Istanbulu i Bologni.

Armani vs Partizan, Euroleague, (petak), svi klizni handicapi na Partizan, pocev od +8,5 po kvoti od 1,33 pa sve do 16,5 po kvoti od 1,10

U petak, moj predlog za svetu Poslednju Sansu ce biti neverovatni klizni handikap od + 11,5 na Partizan po kvoti od 1,20 a u realnom kladjenju cu igrati i sve klizne handicape, pocev od +8,5 a igracu cak i na cistu dvojku, i to uopste necu stedeti.

Od Armanija sam se oprostio kao gospodin, oni su gospodski klub, pa smo se i razisli kao gospoda, lepo smo se pozdravili, i nikada vise zajedno. Ali, to ne znaci da se necu kladiti protiv njih, narocito u ovom trenutku. Armani ima samo jedan problem, i to neresiv, ali sada me zaista mrzi da pisem o tome. Armani osim sto je gubio i od Asvela i od Albe, kod kuce je izgubio cak i od Crvene Zvezde, Zalgirisa, Maccabija, ali i od Panathinaikosa i Monaca. Sta im vrede pobede nad Real Madridom i Barcellonom, kada su u gostima gubili skoro sve zivo. Inace, Armani je na tabeli, na poziciji na kojoj bas i zasluzuje, ispod njih su samo najgore ekipe u Evropi, Alba, Asvel i drvosece iz Zvezde. Ni Partizan nije nista bolji, ali barem daje znakove zivota, barem kod kuce, a ovo gostovanje kod Armanija im je najlakse gostovanje, kada bi se igralo na papiru, a ne na parketu. Publika u Milanu je kao na koncertima klasicne muzike, nema nikakvog pritiska, a Armani je ionako izgubio sezonu.

Real Madrid vs Leipzig, Liga Prvaka, Real Madrid prolazi dalje i golovi na mecu

Boli me qurac sto je kvota na “prolaz dalje” Real Madrida 1,09, a over 1,5 gol na utakmici 1,16 vazno je da su ove kvotice prolazne. Kao prvo, ja cu igrati golove na svih osam uzvratnih utakmica Lige Prvaka, ne samo ove koje se igraju danas i sutra, vec i na onim utakmicama koje se igraju sledece sedmice. Sto se tice danasnje utakmice izmedju Real Madrida i Leipziga, tu se najbolje vidi razlika izmedju mene i ostalih kolega na Forumu. Secam se kao danas kako je kolega @Iblaz93 pao na svom predlogu over 1,5 gol na ovom prvom mecu, i sta se sve na toj utakmici desavalo. Za razliku od svih vas sa Foruma koji pamtite kao kokoske, ja se izuzetno dobro secam svega iz tog prvog meca, pa je doslo vreme da se onakav pad kolege naplati. Dakle, over 1,5 gol na mecu obavezno, i to bez da se stedi na uplatama, a moze i over 2,5 gola na mecu, pa ako na ovakvoj utakmici, i ovakvim protivnicima padne jedan ili nijedan gol, i treba da padnemo.

Barcellona prolazi dalje one primitivne juznjake iz Napulja, kvota 1,38

Brighton prolazi dalje Romu (Liga Evrope), kvota 1,80

Ukupna kvota 2,48

Ovaj predlog slobodno zaboravite, ovo sam napisao samome sebi, da testiram sebe, i svoje znanje. Jako mi je zao sto se niko sa Foruma ne seca mog remek-dela jos iz leta kada sam prognozirao da Napoli ne da nece odbraniti titulu, vec da nece vise biti prvak u narednih sto godina. U tom remek-delu sam napisao i da osim sto nikada vise nece biti prvak Italije, da ove sezone nece izboriti mesto koje vodi u Ligu Prvaka sledece sezone, napisao sam da nece biti cak ni na mestu koje sledece sezone vodi u bilo koje evropsko takmicenje, a napisao sam i da ce smeniti trenera, ali nisam mogao bas da pogodim da ce smeniti dvojicu. Mislim da je sada vreme da seljaci sa juga kazu i bye bye Ligi Prvaka. Najvise mi je zao sto se niko danas ne seca tog mog remek-dela od analize koje sam napisao dok Serie A nije jos ni pocela, i kada je po kladionicama Napoli bio prvi favorit za odbranu skudetta, a po meni, nisu bili ni medju prvih deset.

Kroz primer Napolija, moze najvise da se nauci o geografiji, odnosno moze da se nauci kakvi ljudi zive na jugu bilo koje zemlje na svetu, cemu taj jug sluzi, i sta od juga moze da se ocekuje, i da li uopste postoje migracije ljudi sa severa ka jugu, ili je mozda obrnuto, i zasto je to tako.

Sto se tice Rome i Brightona, e to je vec pravi izazov za mene, to je bas dvomec, kao stvoren za mene, pravi classik. Na jednoj strani neznalice iz Rome koje su se odlucile da smene velikog Mourihna, koji im je doneo titulu u Conference League i odveo do Finala Lige Evrope, i na njegovo mesto doveli novog Pirla, Solskjaera ili Dejana Stankovica, a na drugoj, Brightonovoj strani, trenercina kakvih malo ima. Kada vidite De Rossija na klupi Rome, uvek se setite Solskjaera na klupi ManUtd-a, ili Pirla na klupi Juventusa, eto to ceka Romu na duzem periodu, gledano. Problem, odnosno rizik da li ce Brighton proci Romu je samo jedan. Engleze zabole qurac za evropska takmicenja, jer cak i jedan Fulham, na primer, zaradjuje vise igrajuci Premier League, nego da osvoji Ligu Prvaka.

Ovde cu da, za sada, zavrsim post, iako sam tek poceo. Nekon ovog posta sam napisao naslov za najvu Super meca Bayern vs Lazio, pa bih zamolio sve kolege i administratore da sacekaju da najpre ja napisem najavu ovog meca, jer cu umreti, ako ja ne budem prvi, a to ce biti malo kasnije, u toku dana svakako.

Ovom prilikom zelim da cestitam svim kolegama iz Poslednje Sanse, onim iz druge, amaterske, kao i onima iz prve, elitne na pedesetom kolu svete Poslednje Sanse. Veliko hvala svim kolegama sto se trpimo cak pedeset kola, hvala svim kolegama sto smo svojim primerom pokazali da su kockari gospoda, a ne bolesni ljudi. Hvala svim kolegama sto smo pokazali, da samo sveta Poslednja Sansa i Aba League mogu da postoje u regionalnim okvirima, bez ikakvih vecih problema. Hvala svim kolegama sto se trpimo, iako ne govorimo istim jezicima, nemamo iste stavove, nismo iste religijske ili sexualne orijentacije, pa ipak postojimo, evo vec cetvrtu godinu. Hvala i svim kolegama koji ne stoje bas najbolje na tabeli, ili su vec ispali iz Guts-Leonardo Kupa, najtezeg takmicenja na svetu, pa ipak i dalje postavljaju svoje predloge. Hvala i kolegama iz prve lige, koji znaju da nikada nece osvojiti prvo mesto dok god bude postojala Poslednja Sansa, pa ipak i dalje postavljaju svoje predloge.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bayern vs Lazio, Liga Prvaka, najava meca

Dana 14.02. sam potrosio pola zivota da bih samo za vas, i to potpuno besplatno, najavio prvu utakmicu ovog Super-meca izmedju Lazia i Bayerna. U tom postu, sam opsirno predstavio obe ekipe, situacije u klubovima, a uporedio sam i trenere. Tada sam i predlozio pet predloga za kladjenje, od kojih su svi predlozi prosli, osim najnize granice za kartone, a sto sam predlozio jer sam budala. Za to remek-delo od posta od 14.02. sam dobio cak sedam “like”-ova koje sam i zasluzio. Od tog istorijskog posta je proslo tek dvadesetak dana, pa ne znam zasto bih sve to ponavljao. Zato najpre predlazem da jos jednom udjete u Dnevni Topic od 14.02. jos jednom procitate ono moje remek-delo, a onda se vratite danasnjem postu, gde cu joj jednom sve ponoviti, ali i dodati jos nekoliko stvari.

Najpre da ponovim najvaznije stvari, koje bi mogle da koriste za danasnju analizu.

Pre prvog meca prolaz Bayerna je bio kvotiran sa 1,12 dok je prolaz Lazia iznosio 6,00. Danas je prolaz Bayerna 1,36 a prolaz Lazia 3,00. Lazio ne kupuje skupe i “poznate” igrace, vec prosecne i sto jeftinije, nadajuci se da ce barem neko “postati igrac” dok je u Laziu. Razlika izmedju trenera ova dva kluba je poput razlike zimedju Volva i srpskih automobila. Lazio je u gostima odigrao sedamnaest utakmica u svim takmicenjima, i na sesnaest je prosla igra over 1,5 gol, a samo na jednoj je dosao under. Lazio na utakmicama kod kuce, cak jedanaest puta nije primio gol, a cak im ni Bayern nije dao gol, dok su u gostima cak cetrnaest puta primili barem gol. Laziu su golove davali Lecce, Salernitana, Verona, Cagliari, Udinese, Atletico Madrid, Bologna, Feyenoord, Celtic, Napoli, Atalanta, Fiorentina, Juventus i Milan.

Bayern

Da ponovim i stoti put, da su celnici Bayerna smenili Nagelsmanna, iako je bio prvak, a sa njim nisu bili zadovoljni cak i kada su u Ligi Prvaka imali nula poraza. Smetalo im je sto je Nagelsmann nakon sto je izgubio od Leverkusena, a pred reprezentativnu pauzu, otisao sa drugom zenom na skijanje, a ne smeta im sto se ovaj majmun oblaci kao da ide na pecanje. Mislili su da Bayern mora da osvoji Ligu Prvaka, a Nagelsmann im nije ulivao poverenje, a ovaj usati majmun im uliva poverenje iako je ispao iz nemackog Kupa i ima deset bodova zaostatka za Leverkusenom. Mislim da se svi oni predratni nemacki fasisti, nacisti i rasisti sada prevrcu u grobu kada vide koliko u svetom Bayernu ima crnaca i stranaca. Svi ti vizionari su svoje zivote dali za to da sveta Nemacka jednoga dana postane cista nacija uber alles, iznad svih, a sada se prevrcu u grobu kada vide da je Upamecano u stanju da na deset uzastopnih utakmica skrivi penal i pri tome deset puta uzastopno zaradi direktni crveni karton. Prevrcu se u grobu kada vide da je jedna od napadackih opcija svetog Bayerna Choupo Moting, a jos vise bi se prevrtali u grubu, kada bi znali da je jedna Nemacka dozvolila sebi da joj reprezentaciju cine Gundogan, Emre Chan, Youssoufa Moukoko, Berisha, Sanè, Gnabry, Musiala, Adeyemi … majko moja. I posle se pitaju zasto ne mogu grupu sa Japanom da prodju. Danas je Bayern doziveo da je “prolaz dalje” i to protiv jednog Lazia kvotiran sa 1,36-1,40 dok je, na primer “prolaz dalje” Real Madrida kvotiran sa 1,08

 

Lazio

Trenutno je u Rimu, odnosno unutar kluba, raspolozenje kao da se Lazio nalazi u Splitu. Nakon sto su dobili Bayerna sa 1:0, trener Sarri je bio Bog koji seta ovom zemljom, a Lazio na korak od osvajanja titule Lige Prvaka. A onda su dosli porazi kod kuce od Bologne, pa od Milana, pa u gostima od Fiorentine, pa je Sarri sada cirkusant, kome ostanak u klubu zavisi od danasnje utakmice. Tako je i sa Hajdukom. Da sada u Split dodje veliki Mourihno, i na kraju sezone bude drugi, splicani bi rekli da on nema pojma i da je Hajduku potreban bolji trener.

Utakmica

Ako neko sa Foruma ima nameru da me danas poseti u vreme utakmice, bolje bi mu bilo da se ne izlaze nepotrebnim troskovima. Jedva cekam da pocne mec, pa sam vec blindirao vrata, iskljucio telefon, ugasio svetlo i natovario sobu hranom. Trener koji veceras “ne prodje dalje” ce morati da kopa zemlju, ili cepa drva ako misli da ne umre od gladi. Da ne govorimo o onom majmunu sa klupe Bayerna, sve bih dao da mi je njegov mozak samo na nekoliko dana, pa da se odmorim, bas bih voleo da znam o cemu on sada razmislja, i sta misli kako ce biti zapamcen u svetom Bayernu.

Jasno je da ce ovo biti utakmica puna pritiska, pogotovo ako neko (Bayern) ne povede rano.

Predlozi za kladjenje

Za ovaj mec sam imao pedesetak predloga za kladjenje, pa sam onda dva dana ulozio nadljudske napore da svedem predloge na razumnih dvadesetak, i nisam uspeo. Ili dvadeset predloga, ili nijedan. Hteo sam da pocnem sa brojem suteva na gol Bayerna, pa onda sa kornerima na mecu, pa pobedom Bayerna u kornerima, pa onda (opet) crvenim kartonom Upamecana ili napravljenim penalom tog polupismenog crnca, ali sam video da nema prava igranja, pa sam onda hteo da odigram zuti karton na bilo kog igraca Bayerna, samo da je crnac. Kroz glavu mi je prolazilo i da ce Lazio imati vise kartona na mecu, pa da ce na utakmici biti sviran penal. Kada mi je bilo dosadno, hteo sam da odigram i suteve ka golu Musiale, Sanè-a i Harry Kane, pa sam sebi rekao, e sada je dosta,

Ili golovi na mecu ili nista, sada ili nikada vise.

I evo nas na kraju posta. Ako Bayern da jedan ili nijedan gol, i treba da padnem. Ako Lazio odluci da se zatvori, i brani 1:0 kao oni majmuni iz ManUtd-a sto su se zatvorili i molili Bogu da ManCity ne postigne gol, onda i treba da padnemo. Dakle, idemo sa svime sto nam padne na pamet, a da ima veze sa golovima na mecu, a neka svako od vas izabere za sebe ono za sta misli da ima najvise rezona.

Over 1,5 gol na mecu

Barem jedan gol u drugom poluvremenu

Multigoal 2-6

Multigoal 1-4

Multigoal 2-5

Bayern daje vise od jednog gola

Over 2,5 gola na utakmici ili oba daju na utakmici (multichance)

Ako utakmica zavrsi sa 0:0 ili 1;0 sve ovo ide u qurac, a post ce biti jedno obicno gubljenje vremena

 

 

Link to comment
Share on other sites

Real Sociedad - PSG X2 (1.61) bet365

Real Sociedad mora nadoknaditi zaostatak od dva gola nakon poraza od PSG-a od 2:0 prije tri tjedna na Parku prinčeva.

Real Sociedad nije u najboljoj formi, s tek jednom pobjedom u posljednjih devet utakmica u svim natjecanjima. Nakon teškog poraza od PSG-a, čini se da je Sociedad imao problema u domaćim natjecanjima, nakon što su ispali iz španjolskog Kupa porazom u polufinalu od Mallorce te porazom od 2:3 od Seville u prošlom kolu La Lige.

S druge strane, PSG ulazi u ovu utakmicu s nevjerojatnom serijom od 20 uzastopnih utakmica bez poraza, a u posljednja četiri susreta primili su samo jedan gol. Luis Enrique, trener PSG-a, počeo je taktičke igre s Kylianom Mbappéom, koji će uskoro preći u redove Real Madrida.

U pogledu prognoze, očekujem da nijedna momčad neće ući u ovu utakmicu s velikim entuzijazmom. Real Sociedad ima problema u obrani, primivši tri gola u zadnja dva kola La Lige, dok PSG ima čvrstu obranu, primivši samo jedan gol u posljednja četiri susreta.

S obzirom na trenutnu formu i statistiku, prognoziram da će PSG ostvariti pobjedu ili remi (double chance) s kvotom 1.61. Osim toga, budući da PSG ima čvrstu obranu, a Real Sociedad ima problema u postizanju golova, druga opcija je klađenje na manje od 2.5 golova na utakmici s kvotom 1.80 ili pak sigurniju okladu sa manje od 3.5 gola. Sretno svima!

Screenshot_177.jpg

(Koeficijenti 5.3. u 12:00 CET)
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Bayern - Lazio | Pobjeda Bayerna sa dva ili više golova razlike (1.80) bet365

Bayern Munich ima impresivnu povijest u osminama finala Lige prvaka, nakon što su prošli u 11 od posljednjih 12 takvih dvoboja. Međutim, ova sezona nije išla onako kako su planirali, s lošom formom u domaćem prvenstvu. Njihov nedavni remi od 2-2 protiv Freiburga ostavio ih je deset bodova iza Bayer Leverkusena u Bundesligi. Eliminacija iz njemačkog DFB Pokala i poraz u finalu njemačkog Superkupa od RB Leipziga znači da je Liga prvaka sada jedina prilika za osvajanje trofeja ove sezone.

Lazio također nije u sjajnoj formi, s tri poraza u posljednje četiri ligaške utakmice. Sarrijevi igrači doživjeli su poraze od Fiorentine, Bologne i Atalante prije nego što su izgubili i na domaćem terenu od Milana 0-1 prije četiri dana.

Ove dvije momčadi su se sastale prije tri godine u istoj fazi Lige prvaka, gdje je Bayern Munich slavio kod kuće i u gostima, ukupnim rezultatom 6-2. U ovoj sezoni, Lazio je pobijedio 1-0 u prvoj utakmici na Dan zaljubljenih.

Što se tiče prognoze, Lazio nije pokazao dobar učinak u gostima ove sezone, a Bayern ima jasnu kvalitetu. Očekujem da će Tuchelovi igrači dominirati od početka do kraja. Moja glavna prognoza je pobjeda Bayerna s razlikom od dva ili više golova, s kvotom od 1.80.

Harry Kane je ključni igrač Bayerna ove sezone, vodeći strijelac i u Bundesligi i u Ligi prvaka. S 27 golova u 24 nastupa u Bundesligi, te četiri gola u sedam utakmica Lige prvaka, očekujem da će doprinijeti i u ovoj utakmici. Klađenje na Kanea kao strijelca u bilo kojem trenutku nudi kvotu od 1.66.

Screenshot_176.jpg

(Koeficijenti 5.3. u 12:20 CET)
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Bayern vs Lazio (dodatak)

Evo i dodatka, sto svakako ne moze da skodi. Bayern je u poslednje tri utakmice u nemackom prvenstvu primio cak sest gola, pet komada od krseva od timova poput Bochuma i Freiburga i jedan kod kuce od Leipziga. Osim toga, na poslednjih sedam utakmica su uvek primili barem jedan, a poslednji put nisu primili gol jos 24.01. kada su na jaja pobedili Union Berlin sa 1:0. Od ukupno 15 puta, koliko su puta u istoriji Lige Prvaka, izgubili prvu utakmicu, cak 12 puta Beyrn nije uspeo da nadoknadi prednost, odnosno nije prosao dalje, nakon sto je izgubio prvu utakmicu. U svih pet poslednjih utakmica, Bayern je uvek prvi primio karton na mecu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • IzudinB unpinned this topic

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use